back

Витяг зі вступного слова Прем`єр-Міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року

14 квітня 2011

Щодо переговорів між урядовими делегаціями України та Росії

…Сторони з задоволенням констатували, що товарообіг між нашими країнами у 2010 році зріс у 1,6 рази і значно перевищив до кризовий обсяг двосторонньої торгівлі. Уже за перші 2 місяці поточного року товарообіг виріс до 7,2 мільярда доларів, що створює міцну основу і чудові умови для перспективного розвитку економік і України, і Росії.

Як російські партнери, так і ми у відвертій дискусії ставили питання, які гальмують розвиток і поглиблення співробітництва. Для нас це в першу чергу – проблема кабальної «газової угоди», укладеної попереднім урядом. Зростання тарифів і цін в Україні – це прямий наслідок вкрай невигідної для нас угоди…

Головним позитивним результатом дискусії було те, що Прем`єр-Міністр Росії пообіцяв доручити своєму заступнику Сечіну під час його візиту в Україну 19 квітня обговорити з Урядом України питання обґрунтованості формули ціноутворення на газ для України.

Щодо контролю за формуванням тарифів на послуги ЖКГ

…Вимагаю виконати доручення Президента України і завершити роботу з аналізу обґрунтованості визначення тарифів на послуги ЖКГ.

…Безумовно, ми повинні навести порядок у тарифоутворенні. Я вимагаю, щоб уже восени, до нового опалювального сезону запрацював Єдиний державний інформаційний центр моніторингу та реєстрації цін і тарифів в економіці, в першу чергу в частині цін і тарифів на енергоносії і комунальні послуги. Не перевірки ревізорів, а автономна комп`ютерна система повинна видавати нам сигнали про необґрунтоване відхилення цін і тарифів, реєструвати «червоні зони», у які треба втручатися…

…Водночас роботу з призначення субсидій за спрощеною процедурою треба продовжувати… Є факти, коли люди не подають заяви з тих чи інших причин, найчастіше – тому що не поінформовані або бояться бюрократичної тяганини…

Щодо боротьби з корупцією

Ми зобов`язані подолати корупційний опір і ліквідувати саму можливість зловживань з бюджетними коштами в сфері державних закупівель. Всі необхідні інструменти для цього є.

Діє достатньо чіткий закон про державні закупівлі. Його треба до букви виконувати. Прийнято фундаментальний закон щодо боротьби з корупцією. Його треба неухильно виконувати. Більше того, запобіжники мають бути вже на етапі призначення керівників на посади. Треба серйозно переглянути умови типового контракту на ті посади, які пов`язані з розпорядженням коштами платників податків. Там мають бути абсолютно чіткі кваліфікаційні критерії до кандидата, конкретні «маяки» оцінки фінансово-господарської діяльності, норми, які дозволяють безумовно відсторонити керівника в разі виявлення порушень. І, нарешті головне, треба вдосконалити правові механізми відшкодування завданих державі збитків, як того вимагає Президент України.


Джерело: http://www.kmu.gov.ua