back

Від представників одного з округів Великої Британії до членів Європарламенту: до Чернігівщини їдуть міжнародні партнери

26 лютого 2024

 

   Чернігівщина прийняла 25 лютого найчисельнішу і найрізноплановішу делегацію за час повномасштабного вторгнення. Регіон з робочим візитом відвідали члени парламенту Великої Британії, член Європарламенту, представники фондів «UK Friends of Ukraine» і «Operation Safedrop», а також округу Кент (Велика Британія).

   Під час зустрічі з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, що відбулася в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, говорили про безпеку, освіту та відновлення.

 

«Багато людей у Великій Британії думають, що відновлення – це завдання на потім, після завершення війни. І не вбачають необхідності допомагати з цим зараз. Однак, це не так. Відновлюватися треба вже зараз і ми робитимемо все можливе, аби допомогти з цим процесом», – наголосив член парламенту Великої Британії, співголова загальнопартійної депутатської групи «Україна» Алекс Собел.

 

   Актуалізуючи потреби області, В’ячеслав Чаус розповів про хід відновлення пошкоджених об’єктів, левова частина яких – оселі громадян. Так, наразі майже 5,4 тисячі житлових будинків відновлено, понад 1,2 тисячі – у роботі, ще більш ніж 4,7 тисячі – потребують ремонтних і відновлювальних робіт. Водночас триває відбудова об’єктів критичної інфраструктури, будівництво/ремонт укриттів у закладах освіти. Адже ключова мета, за словами начальника ОВА, – повернути життя в регіон.

 

«Питання відновлення важливе зокрема й тому, щоб люди, які сюди хочуть повернутися і повертаються, мали можливість тут жити, працювати, робити все можливе, щоб ми якомога швидше перемогли. Завдяки підтримці наших іноземних партнерів ми продовжуємо долати низку труднощів і проблем», – сказав В’ячеслав Чаус і подякував міжнародній спільноті, Великій Британії зокрема, за всебічну допомогу.

 

   А ще начальник ОВА висловив сподівання, що області вдасться налагодити міжрегіональне співробітництво з округом Кент за прикладом Іль-де-Франсу. Перші кроки в цьому напрямі вже зроблені.

   Йшлося і про підтримку України, в тому числі постраждалих регіонів, Європейським Союзом. Депутат Європарламенту Міхаель Ґалер повідомив, що підтримано ініціативу створення спеціального фонду для цивільних потреб України у розмірі 50 мільярдів євро. Перший транш – уже в першому півріччі. 15% з цього має піти саме на використання регіонами.

 

 

   У ході робочого візиту делегати оглянули низку об’єктів, зруйнованих через війну: Обласний молодіжний центр, один із мостів, кардіоцентр. Побували іноземці і в сумнозвісному Ягідному.

   Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації