back

Тиждень Шевченківської книги

19 березня 2012

У бібліотечних закладах району завершив свою роботу тиждень Шевченківської книги «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Літературно-мистецькі вечори, вечори-портрети, літературні години, численні книжкові та мистецькі експозиції – далеко не повний перелік заходів, підготовлених бібліотекарями спільно зі школами, будинками культури, активістами сільських громад. Заключним акордом тижня стала зустріч в центральній бібліотеці району.


«Т. Шевченко: «Я покохав її високою любов`ю», - на вечір-елегію під такою назвою запросила літературна вітальня «Краяни» шанувальників творчості Тараса Шевченка. Гостинно зустрічала центральна районна бібліотека працівників сільських бібліотечних закладів, представників обласної бібліотеки ім.. Короленка та обласної бібліотеки для юнацтва.

Звертаючись до глядачів, ведуча вітальні Олександра Баран, завідуюча Новоселівської бібліотеки, нагадала, що запропонована літературно-музична елегія – це спроба відтворити перед глядачами цілісний образ Т.Шевченка, викликати бажання глибше познайомитися з маловідомими фактами його біографії. Тисячі сторінок написано, сотні архівів вивчено, щоб відтворити образи тих, хто надихав Митця. Здавалося б, на цьому «любовному небосхилі» всі сузір`я розкрито, все знайдено, названо, видруковано… Змінюються покоління, змінюється атмосфера часу, змінюються погляди на життя… Чому ж не зникає бажання знову і знову доторкнутися до цієї ніжної струни душі? Ці міркування особливо правомірні стосовно Тараса Шевченка, який кохав у своєму житті палко, самовіддано. Кохав не задля натхнення, а шукаючи в коханні жіночий ідеал. Маючи привабливу зовнішність, унікальний талант, гострий розум, товариську вдачу, Тарас, здавалося, був приречений на успіх у жінок! Натура творча і вразлива, він часто закохувався. І в нього закохувалися. Біографам поета відомо з десяток сердечних пристрастей. Але доля розпорядилася так, що мало кому в коханні так не щастило, як Тарасові. Не склалося… Не судилося…

Імпровізації образів Оксани Коваленко, сусідської дівчинки, і світської красуні Ганни Закревської, княжної Варвари Рєпніної і актриси Катерини Піунової, міщанки Агати Уськової і дівчини-кріпачки Ликери Полусмакової з теплим натхненням здійснили бібліотекарі Тетяна Желада (Терехівка), Ольга Соколенко (Павлівка), Віра Чуприна (Киселівка), Тетяна Косенко (Павлівка, художній керівник). В їх виконанні звучало ліричне Шевченкове слово, мелодійні пісні на слова поета підхоплював зал, а з портретів виставкової експозиції сучасний світ споглядали закохані жіночі обличчя та очі Великого Кобзаря, навічно залюблені у життя…


М. В. Городня, провідний методист ЦРБ