back

Витяг зі вступного слова Прем`єр-Міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року

09 березня 2011

…Хочу привітати платників податків з тим, що вчора набула чинності принципова новація Податкового кодексу. З 1 березня податок на додану вартість відшкодовується автоматично – для тих платників, які відповідають критеріям, визначеним законом. А з 1 квітня, до речі, починаються податкові канікули для малого бізнесу – також відповідно до норм, виписаних в Податковому кодексі. Для платників податків – це величезна подія, яка дає можливість по-новому, більш ефективно і стабільно планувати розвиток свого бізнесу. А для влади – надзвичайно відповідальний крок. Тому протягом місяця Державна податкова служба повинна ретельно розёяснити платникам податків їх нові права, розкрити нові можливості, «правила гри», і як правильно їх використовувати.

Підкреслюю, що влада послідовно виконує свої передвиборні обіцянки.

…Виважена політика Уряду дозволяє забезпечувати стабільне відновлення економіки країни. Тільки на таких результатах роботи економіки країни може будуватись успішне виконання бюджетних показників, що і доводять факти.

…Ключове завдання Уряду – забезпечити умови для оптимальної структури посівів, а також кормову базу, достатню для відродження тваринництва. А для цього забезпечити форвардні закупівлі продуктів рослинництва відповідно до потреб внутрішнього ринку, фінансування добрив і пального, кредитування агропромислових і фермерських господарств…

…Сьогодні в Аграрному фонді акумульовано 1,5 мільярда гривень, які можна використати на форвардні закупівлі. Отже, тільки від грамотного і оперативного використання цього ресурсу залежить, які кошти будуть у селян на руках, щоб стабільно працювати на гарний врожай.

Уряд ставить завдання приблизно за 5 років значно збільшити обсяги виробництва продукції сільського господарства. Це завдання в першу чергу для аграрної науки. Тому що виконати таке завдання можна лише за допомогою передових агротехнологій, пристосованих до змін клімату, з допомогою нових сортів рослин, стійких до різких змін погодних умов, за допомогою підвищення родючості земель, поліпшення інтенсивних технологій. В успішні технології, у керовану родючість підуть інвестиції, і ми впевнені, що поставлене завдання виконати нам під силу.

Але стартові умови для амбітного плану модернізації аграрного виробництва у нас, прямо скажемо, не блискучі. Продуктивність рослинництва в 3 рази нижче, ніж у розвинених країнах. А втрати під час збирання врожаю через застарілу техніку – в 2 рази більше. Органічних добрив вноситься разів у 15 менше, ніж в 1990 році, хімічних – втричі менше. Енергоозброєність на гектар ріллі в 5 разів менша, ніж в розвинених країнах.

Продуктивність мінімум у два рази нижче, ніж в Європі. Можемо ми такий стан терпіти? Очевидно, що ні.

Навіщо нам потрібне масштабне збільшення обсягів виробництва сільгосппродукції? По-перше, щоб повністю, навіть із значним запасом забезпечити внутрішній ринок, тобто, забезпечити науково обґрунтовані норми споживання основних продуктів харчування за прийнятними для людей цінами. Адже те, що в нас, наприклад, деякі овочі і фрукти дорожчі, ніж у Лондоні – це нонсенс.

Наслідком відкриття попередньою владою кордонів для іноземної агропродукції та зниження державної підтримки галузі став занепад і рослинництва, і тваринництва. Виключенням є хіба що вирощування експортоорієнтованої сировини (зерно, насіння соняшнику, ріпак).

На жаль, наші громадяни вже звикли до польських яблук, турецьких помідорів, єгипетської картоплі, американського та польського м’яса.

Разом з тим, імпортозалежність відкриває двері і для цінових сплесків, які на світовому ринку стають тенденцією.

Тому ми твердо налаштовані відновити потенціал сільськогосподарського виробництва і вже розпочали цю роботу.

Уряд затвердив порядки використання бюджетних коштів двадцяти трьох бюджетних програм підтримки агропромислового комплексу.

Сьогодні буде затверджено порядок стимулювання державою спорудження нових тепличних комплексів для овочів, що вирощуються у закритому ґрунті, та розсади овочевих культур – шляхом часткового відшкодування їх вартості.

Також буде визначено механізм часткової компенсації сільськогосподарським підприємствам витрат, пов`язаних із захистом, відтворенням та підвищенням родючості ґрунтів (для хімічної меліорації, а саме вапнування кислих ґрунтів).

У цьому році ми змінили непряму підтримку тваринницької продукції, яка здійснювалась через переробні підприємства і мала непрозорий механізм розподілення на пряму бюджету дотацію для нарощування поголів`я худоби, а також підтримку виробництва продукції тваринництва.

Так, за голову племінної худоби держава буде доплачувати сільськогосподарським підприємствам до 1 900 гривень; племінної репродуктивної худоби – до 1 000 гривень за голову; товарної худоби – до 600 гривень за голову; при закупівлі корів у населення держава компенсує до 7 гривень за 1 кілограм живої ваги.

За реалізоване молоко населенню буде доплачуватись по 30 копійок за кілограм, а сільгосппідприємствам - по 35 копійок.

За проданий на переробку молодняк великої рогатої худоби підвищених вагових кондицій – буде доплачено по 1,5 грн. за кілограм живої ваги; за свині – 1 грн. за кілограм живої ваги.

Також держава буде відшкодовувати громадянам витрати за закупівлю установки індивідуального доїння (максимум до 5000 гривень за одиницю).

У цілому на таку підтримку Уряд спрямує понад 2 млрд. гривень…

…Сьогодні в Брюсселі розпочався черговий раунд переговорів з ЄС щодо угоди про зону вільної торгівлі. Від України переговори веде Перший віце-прем`єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Петрович Клюєв.

Кілька попередніх раундів відбулися дуже конструктивно і впритул наблизили нас до укладання угоди. Як я зазначав, погоджено дев`ять десятих питань, які регулюються угодою про зону вільної торгівлі. Проте, ті, що залишаються в дискусії, мають принципове значення для України.

ЄС фактично виставляє «квотну завісу» для продукції нашого агропрому і для надання послуг, таких, як автоперевезення. Ми з таким асиметричним обмеженням доступу на ринки не погоджуємось.

Наші товари і послуги не повинні бути – «в резервації». Угода за будь-яку ціну Україні не потрібна.

Ми свідомі того, що зону вільної торгівлі з Євросоюзом можна створити уже поточного року, але для цього потрібен конструктивний діалог.

Шановні колеги!


Джерело: http://www.kmu.gov.ua