29 квітня 2014
Офіційна частина заходу розпочалася із знаменної не лише для Гончарівського, а й для усього району події – відкриття першого у нашому краї пам’ятного знаку воїнам-афганцям та тим, хто виконував інтернаціональний обов’язок на території інших держав. Окрім місцевих жителів у урочистостях взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Кругол, голова районної ради Анатолій Дуденко, голова Чернігівської районної організації воїнів-інтернаціоналістів Олександр Пекур, керівник Чернігівського обласного штабу Руху Опору Ярослав Рутар, депутати районної ради та інші почесні гості.
До загалу звернувся селищний голова Віталій Рудник. Привітав земляків із 61-ю річницею створення селища. Побажав миру, щастя, здоров’я і всіляких гараздів. А також подякував усім, хто долучився до спорудження пам’ятного знаку. Пам’ятний знак споруджено за ініціативи селищного голови на кошти жителів громади, приватних підприємців та за підтримки Народного депутата України Владислава Атрошенка.
Право відкрити пам’ятний знак надали почесним гостям селища. Далі відбулося покладання квітів. Учні Гончарівської гімназії продекламували патріотичні вірші, у виконанні військового оркестру прозвучав гімн України. А поряд із меморіалом посадили алею ялинок. Щоб ушанувати світлу пам'ять загиблих побратимів усі схилили голови у хвилині мовчання, тишу якої сколихнули постріли військового салюту.
Жителі селища, особливо його наймолодші представники, отримали у подарунок від представників Народного депутата України Валерія Дубіля спортивний майданчик.
Крім того, в рамках святкування на центральній площі селища відбувся Конкурс дитячого малюнку на асфальті. Яскраві роботи не лише приємно порадувала дорослих художнім хистом дітвори, а й щемом відгукнулися у їхніх серцях.
За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. Фото Редакція районної газети "Наш край"