back

Безоплатне харчування потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи дітей шкільного віку

06 грудня 2013

Пунктом 11 статті 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів, студентів коледжів та технікумів ( училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

В Чернігівському районі одинадцять загальноосвітніх шкіл розташовані в зоні радіоактивного забруднення, в яких станом на 01.12.2013 року харчується 924 потерпілі дитини:

-Боровиківська ЗОШ І-ІІ ст. -15дітей;

-Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ст. -72 дітей;

-Мньовська ЗОШ І-ІІІ ст. -53 дітей;

-Пакульська ЗОШ І-ІІІ ст. -94 дитина;

-Кархівська ЗОШ І-ІІ ст. -31 дитина;

-Ведильцівська ЗОШ І-ІІІ ст. -72 дитини;

-Шибиринівська ЗОШ І-ІІІ ст. -90 дітей;

-Смолинська ЗОШ І-ІІ ст. -35 дітей;

-Ковпитська ЗОШ І-ІІІ ст. -74 дитини;

-Хмільницький НВК -90 дітей;

-Гончарівська гімназія -298 дитини.

В 2013 році надавачем послуг в Чернігівському районі по безплатному харчуванню потерпілих дітей є товариство з обмеженою відповідальністю “Синтезпродсервіс”(договір укладений Мінсоцполітики України та ТОВ “Синтезпродсервіс” від 10.01.2013 р.№13/23-ВТ).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 року №155 “ Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи” (із внесеними змінами постановою КМУ від 25 травня 2011 року №533), потерпілим дітям, які не харчуються в їдальнях зазначених навчальних закладів , а також за всі дня коли діти тимчасово не відвідують навчальні заклади, виплачується грошова компенсація в таких розмірах: у віці від 6 до 10 років –180 гривень, від 11 до 14 років – 185 гривень, від 15 до 18 років – 190 гривень на місяць пропорційно навчальним дням, в які діти не харчувались.. Батькам цих дітей видається довідка з навчального закладу ( за підписом його керівника), про те, що дитина не відвідувала навчальний заклад протягом відповідного періоду. Також зазначена компенсація виплачується у разі коли дитині за станом здоров'я необхідна спеціальна дієта ( на підставі висновку медичного закладу) і вона не може харчуватись за місцем навчання, або в навчальному закладі відсутні умови для харчування дітей ( що підтверджується довідкою місцевого органу виконавчої влади , виконавчим органом місцевого самоврядування за місцем знаходження навчального закладу).

Зазначена грошова компенсація виплачується за попередній календарній місяць, протягом якого потерпіла дитина не харчувалась в їдальні навчального закладу або не відвідувала даний заклад.

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації.