back

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day 2026»

27 серпня 2026

 

З 20 серпня до 20 вересня 2026 року в Україні та серед українців за кордоном триватимуть заходи в межах Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day 2026».

 

Ця глобальна ініціатива об’єднує понад 139 мільйонів активістів у 212 країнах світу. Всесвітній день прибирання проходить під патронатом Президентки Європейського парламенту Роберти Мецоли та включений до офіційного календаря міжнародних днів ООН.

 

Основний день акції - 20 вересня 2026 року.

 

В Україні заходи проводитимуться з обов’язковим урахуванням безпекових обмежень воєнного стану. Долучитися можна у різних форматах:

 

• приєднатися до прибирання на погоджених безпечних територіях;

• відсортувати та передати вторинну сировину на переробку;

• провести цифрове прибирання — очистити телефони, комп’ютери та хмарні сховища від непотрібних файлів;

• долучитися до формування Національної мапи пунктів приймання вторинної сировини;

• взяти участь в екопросвітницьких та інформаційних заходах.

 

Мета кампанії - не лише зробити довкілля чистішим. Це також розвиток культури відповідального поводження з відходами, підтримка волонтерства та громадської активності, екологічне відновлення України, зміцнення громад і об’єднання українців у всьому світі.

 

 Детальна інформація, реєстраційні форми та інформаційно-методичні матеріали - на офіційному сайті «Let's Do It Ukraine» https://letsdoitukraine.org.