04 березня 2025
Чатбот «єВорог», через якого можна повідомляти про пересування російських військових та техніки рф має 6 клонів, а чатбот “Укрзалізниці” має щонайменше 5 двійників. Поки блокуються існуючі, ворог створює нові.
Росіяни розробляють двійників чатботів волонтерських і державних установ. Інколи мета шахраїв — отримати стратегічно важливу інформацію, а інколи причина банальна: зібрати персональні дані або вкрасти у вас гроші.
Деякі з цих клонів існують, але не працюють. Тож, натрапивши на такий, ви просто не зможете нічого придбати в той момент, коли дуже треба. Усі ці боти неконтрольовані. І потенційно в будь-який момент їх автори зможуть підробити механізм придбання квитка для того, щоб украсти ваші кошти.
Щоб точно визначити, чи бот, яким ви користуєтеся, не підробка, можна скористатись інструментом «Ботчекер» на сайті Dovidka.info. https://dovidka.info/botcheker/
Що таке ботчекер і чим він допоможе?
Це база перевірених українських чатботів. Ботчекер розробили фахівці Центру стратегічних комунікацій спільно з кіберполіцією, Мінцифрою та Держспецзв’язку.
Як працює ботчекер?
Введіть у пошукове поле назву або посилання на чатбот.
Отримайте інформацію про його справжність, розробника та кількість фейкових клонів.
Якщо бота немає в базі та він здається підозрілим, повідомте кіберполіцію через чатбот @stopdrugsbot (BRAMA в Telegram). Експерти перевірять його і, якщо він виявиться ворожим, уживатимуть заходів для його блокування.
Будьте уважні! Не дайте ворогу можливості обдурити вас та отримати доступ до ваших даних чи грошей!