back

Будівництво 95 свердловин для забезпечення питною водою мешканців Чернігівської області передбачено Програмою

26 жовтня 2021

 

    На засіданні шостої сесії обласної ради восьмого скликання депутати більшістю голосів підтримали програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». Її мета — забезпечити жителів Чернігівщини якісною питною водою в необхідних обсягах. Ухвалення цього рішення викликане тим, що в області існує нагальна потреба в додатковому забезпеченні споживачів питною водою у майже п'ятистах населених пунктах Чернігівщини.

     Програма передбачає будівництво 95 свердловин (з облаштуванням водорозбірних колонок), глибиною 80-150 метрів (канівсько-бучацький водоносний горизонт). Водозабірні колонки облаштують у селах та селищах, які найбільш потерпають в умовах зниження рівня ґрунтових вод. На все це заплановано витратити 95 мільйонів гривень, 57 з яких надійдуть з обласної скарбниці, інші 38 — з місцевих бюджетів.

    Програма розрахована на 5 років і виконуватиметься у два етапи. На першому етапі (2022–2024 роки) планується будівництво 57 свердловин, на другому (2025–2026 роки) — 38-ми.

  Де будуть свердловини у Чернігівському районі: Гончарівська селищна територіальна громада (2), Городнянська міська територіальна громада (2), Добрянська селищна територіальна громада (2), Іванівська сільська територіальна громада (2), Киїнська сільська територіальна громада (1), Киселівська сільська територіальна громада (2), Кіптівська сільська територіальна громада (1), Козелецька селищна територіальна громада (2), Куликівська селищна територіальна громада (2), Любецька селищна територіальна громада (2), Михайло-Коцюбинська селищна територіальна громада (2), Новобілоуська сільська територіальна громада (2), Олишівська селищна територіальна громада (2), Остерська міська територіальна громада (2), Ріпкинська селищна територіальна громада (2), Седнівська селищна територіальна громада (2), Тупичівська сільська територіальна громада (2).