back

Штам «Дельта»: що варто знати

22 липня 2021

 

    Нам слід готуватися до третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. ВООЗ минулого тижня вже заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі і пов’язує це з поширенням штаму «Дельта», який значно легше передається, ніж інші штами. Що варто знати про цей різновид вірусу COVID-19 та як від нього захиститися.

    Уперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і, за прогнозами ВООЗ, за кілька місяців він стане домінантним у світі.

    Які особливості штаму «Дельта» COVID-19?

    Вища контагіозність. «Дельта» поширюється швидше за інші штами.

    «Дельта» у 1,6 раза агресивніший, у 2,3 раза частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 раза частіше – до реанімації.

    Вчені все ще збирають дані, чи штам «Дельта» є більш смертельним за інші варіанти COVID-19. Однак, аналізуючи ситуацію з поширенням «Дельти» у Великій Британії, можна стверджувати, що рівень госпіталізацій та смертності може зрости серед невакцинованого населення.

    Чи захищають від штаму «Дельта» наявні вакцини? За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії, вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.

    Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму «Дельта». Однак найефективнішим способом захисту буде повна вакцинація себе та своїх рідних. В Україні працює вже понад 200 центрів масової вакцинації від COVID-19, де можуть щепитися всі охочі. Також відбувається щеплення організованих колективів, можливостями якого скористалися 954 компанії, які в такий спосіб вакцинували 128 646 співробітників.

   Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. І не забувайте дотримуватися дистанції, носити маску та мити руки!

Міністерство охорони здоров'я України