03 лютого 2021
29 січня 2021 року КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» отримала від управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації кисневі концентратори. ЇЇ генеральний директор Дмитро Руденко розповідає: – Це чергова партія кисневих концентраторів для нашого закладу. Коли вступали в пандемію, було лише 5 апаратів старих моделей малої потужності. А от зараз маємо вже 30 апаратів. Надання кисневої терапії – багаторівневий процес. Окрім концентраторів йде постачання з балонів та за допомогою рідкого кисню, що зберігається у кріоциліндрах. Концентратори зручні тим, що у будь-який момент можна перемістити точку подачі кисню куди завгодно, у будь-яку палату та відділення. Окрім того, отримали бюджетні кошти для посилення електричної мережі у спеціалізованих відділеннях (1,2,3 інфекційні відділення), адже потужність обладнання велика, а стара мережа могла не витримати навантаження. Тепер така загроза усунута. Також 28 січня отримали ще один наркозно-дихальний апарат на кшталт таких, що використовуються у найкращих клініках. Чернігівська центральна районна лікарня добре розвивається у плані надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Наприклад, лікарні виділено понад 2 млн грн. бюджетних коштів для посилення мережі, по якій подається кисень, закуплені зволожувачі кисню, високоякісні кріоциліндри. Таким чином, в лікарні буде вже 100 кисневих точок, завдання профільного міністерства виконано. А за планом Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Чернігівська центральна районна лікарня повинна бути готова прийняти одночасно до 125 хворих на COVID-19, нині на лікуванні перебуває 67 хворих. Завжди є резерв, у будь-який момент хворого можна госпіталізувати.