back

КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» отримала нові кисневі концентратори

03 лютого 2021

 

   29 січня 2021 року КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» отримала від управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації кисневі концентратори. ЇЇ генеральний директор Дмитро Руденко розповідає: – Це чергова партія кисневих концентраторів для нашого закладу. Коли вступали в пандемію, було лише 5 апаратів старих моделей малої потужності. А от зараз маємо вже 30 апаратів. Надання кисневої терапії – багаторівневий процес. Окрім концентраторів йде постачання з балонів та за допомогою рідкого кисню, що зберігається у кріоциліндрах. Концентратори зручні тим, що у будь-який момент можна перемістити точку подачі кисню куди завгодно, у будь-яку палату та відділення. Окрім того, отримали бюджетні кошти для посилення електричної мережі у спеціалізованих відділеннях (1,2,3 інфекційні відділення), адже потужність обладнання велика, а стара мережа могла не витримати навантаження. Тепер така загроза усунута. Також 28 січня отримали ще один наркозно-дихальний апарат на кшталт таких, що використовуються у найкращих клініках. Чернігівська центральна районна лікарня добре розвивається у плані надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Наприклад, лікарні виділено понад 2 млн грн. бюджетних коштів для посилення мережі, по якій подається кисень, закуплені зволожувачі кисню, високоякісні кріоциліндри. Таким чином, в лікарні буде вже 100 кисневих точок, завдання профільного міністерства виконано. А за планом Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Чернігівська центральна районна лікарня повинна бути готова прийняти одночасно до 125 хворих на COVID-19, нині на лікуванні перебуває 67 хворих. Завжди є резерв, у будь-який момент хворого можна госпіталізувати.