01 листопада 2012
В Олишівській бібліотеці було проведено зустріч поколінь «Історія, сучасність і відомі люди мого краю». На зустріч запрошено наших славних земляків, що прославляли Олишівку добрими справами, високими досягненнями у праці, серця яких назавжди віддані нашому селищу, де початок всього: батьківського порогу, для інших – становлення життєвої дороги та звершень у праці.
Як відомо, світ люди прикрашають, велич і славу нашої Олишівки творили і творять видатні люди. Їх, видатних земляків, у нас стільки, що душа переповнюється гордістю за нашу землю, яка їх народила. Одними з перших у когорті відомих олишівців було названо Савченка-Більського Олександра – художника, Томашевського Михайла Петровича – артиста опери, Савченка-Більського Володимира – контрадмірала, Масола Віталія Андрійовича – колишнього голову Ради Міністрів УРСР, прем’єр – міністра, Москаленка Федора Яковича – доктора філософських наук, професора, Галецького Анатолія Кузьмовича – Героя Радянського союзу та ін. Вшановували і людей, що живуть поруч, скромні і працьовиті, не звиклі до слави, але їх щоденна праця – джерело людської мудрості і самовідданості:
- Сірик Соф`я Архипівна, ланкова, нагороджена орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, Жовтневої революції;
- Литвин Ганна Григорывна, оператор машинного доїння – ордени Трудового Червоного Прапора та «Знак Пошани»;
- Шапка Олександр Митрофанович, електрозварник – орден Трудового Червоного Прапора;
- Бут Станіслав Петрович, токар – орден «За заслуги» ІІІ ст.;
- Лук'янець Олександр Миколайович, працівник Чернігівського ЛВУМГ – орден Трудової Слави;
- Здрілько Іван Павлович, колишній працівник Чернігівського ЛВУМГ – орден Трудового Червоного Прапора;
- Трофименко Іван Андрійович, ветеран війни;
- Селюченко Микола Миколайович, начальник дільниці Центру електрозв’язку №7 (ордени Трудового Червоного Прапора, Жовтневої революції, «Знак Пошани»;
- Яворський Василь Гаврилович, майстер по плетінню із соломки.
З розповіддю про історичне минуле та сьогодення виступила вчителька історії Селюченко Я.О. Привітали з високими досягненнями земляків секретар селищної ради Кот Олександра Григорівна. Також з теплими привітаннями до присутніх звернулась і директор районної ЦБС Вікторія Пирковська. Виставка-експози ція «Моє село – душі затишок» представляла літературу про Олишівку, відомих людей та фотоматеріали «Мої земляки в сузір’ї слави». Під час заходу було представлено нове краєзнавче видання «Олишівський мій краю, любов моя вічна, тут пам'ять козацька і слава батьків», яке підготувала до друку завідуюча селищної бібліотеки Тетяна Іванівна Шеремет про історію рідного селища, перших поселенців та про сьогодення, цікаві матеріали про відомих олишівців.
За інформацією завідуючої селищною бібліотекою Тетяни Шеремет