21 листопада 2018
18 листопада 2018 року в Петрушині відкрили пам’ятний знак одному з почесних громадян села – Андрію Федоровичу Мартиненку. Цього року виповнилося 130 років від дня його народження та 50 років від дня смерті.
Андрій Мартиненко двічі очолював Петрушинську сільську раду, завідував клубом. У повоєнні роки відновив сільську бібліотеку й невтомно працював над популяризацією та розповсюдженням книг, став відомим на весь Радянський Союз книгоношею. Про його успіхи писала всесоюзна газета «Советская культура», а керівництво «Центросоюзу» навіть виділило Андрію Федоровичу спеціальний автомобіль для розповсюдження книг. Мартиненко є автором книги «С книгой по жизни», яка вийшла 35-тисячним тиражем.
Зважаючи на те, що Андрій Мартиненко активно піднімав культуру в селі, 18 листопада відбулося також відкриття краєзнавчої кімнати при Петрушинській бібліотеці, яку презентувала бібліотекар Надія Логвиненко.
Захід продовжився святковим концертом вокального ансамблю «Журавка», який підготувала завідувачка Петрушинського клубу Наталія Приходько для працівників сільського господарства.