Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://chadm.cg.gov.ua/old

09 липня 2012

Звіт про роботу управління соціального захисту
населення райдержадміністрації за 6 місяців 2019 року

 

Робота усіх структурних підрозділів управління соціального захисту населення райдержадміністрації спрямована на максимальне забезпечення в Чернігівському районі виконання соціальних програм, відповідно до законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, заходи яких спрямовані на покращення соціального обслуговування та соціального забезпечення одиноких непрацездатних громадян, осіб з  інвалідністю, сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, сімей одиноких матерів, дітей з інвалідністю до 18 років, учасників бойових дій АТО та їх сімей, ветеранів війни і праці, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

За 6 місяців 2019 року здійснені видатки по державним цільовим субвенціям на надання населенню допомог, пільг, субсидій та компенсацій на суму 77531,8 тис. грн., в тому числі:

 • пільги та субсидії населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) у сумі 41249,3 тис. грн.;

 • на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі     3697,1 тис. грн.;

 • на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, допомоги по догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу: ДСД особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, ДСД на догляд, тимчасової ДСД непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, тимчасової державної допомоги  на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях  у сумі 31345,1 тис. грн.;

 • на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі  770,3 тис. грн.;

          Адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території, надано 43 чол. у сумі 470,0 тис. грн.

▪ Допомога сім’ям з дітьми в даний час надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» який передбачає надання державної допомоги застрахованим особам в системі загальнообов’язкового соціального страхування. За 6 місяців  2019 року зазначену допомогу отримали 1596 сімей, яка профінансована на загальну суму 15447,4 тис. грн.

▪ Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримують 7 чол.,  профінансовано на суму 53,2 тис. грн.

▪ Відповідно постанови Кабінету  Міністрів України від 06.02.06р. № 106  виплата допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» надійшло державної цільової субвенції  у сумі 770,3 тис. грн., яка виплачена по червень включно (на обліку в управлінні у звітному періоді перебуває 10 прийомних сімей, в яких виховується 22 дітей).

 ▪ За 6 місяців 2019 року  згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»  допомогу отримала 223 сім'ї  на суму 4724,4 тис. грн.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» в управлінні отримують 597 осіб з інвалідністю з дитинства та законних представників дітей з інвалідністю до 18 років, виплата державної допомоги профінансована на суму 6832,3 тис. грн.

▪ Згідно ст. 5 Закону України «Про психіатричну допомогу», допомогу на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу отримують  97 чол., виплата допомоги профінансована на суму 1518,8 тис. грн.,

- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю призначена 190 чол. на суму – 1795,3 тис. грн.;

-тимчасова допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату призначена  13 чол. на суму 94,9 тис. грн.;

- щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку призначена 21 чол. на  суму 4,1 тис. грн.;

- допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях  призначена 134 чол. на суму 874, 7 тис. грн.

 В даний час 135 сімей отримують щомісячну допомогу малозабезпеченим особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду, дана допомога надається відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» з врахуванням доходу сім’ї. 

       Відповідно до Закону України  «Про соціальні послуги» та постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, надають соціальні послуги» призначені компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з  інвалідністю різних груп, престарілим більше 80 років, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Відповідно до зазначеного порядку фінансування компенсаційних виплат проводиться за рахунок місцевого бюджету, за 6  місяців  2019 року нараховано 180 особам    на суму  256,8 тис. грн.

Субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 6895 сімей. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 986 сімей.

Відповідно до змін у законодавстві (підвищення та зниження тарифів) управління здійснило з початку 2019 року 4 перерахунки субсидій на ЖКП.

Розміщено 3 статті на офіційному сайті РДА та 4 статті в районній газеті «Наш край» щодо порядку призначення субсидій Проводились наради із сільськими (селищними) головами, головами ОТГ і соціальними робітниками щодо даного питання.

Проведено  16 засідань комісії з призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій районної державної адміністрації. Розглянуто 617 заяв.

Щомісячно користуються пільгами на житлово-комунальні послуги за рахунок субвенції з державного бюджету: на електроенергію - 7590 осіб; на природний газ - 4601 особа; на централізоване опалення - 1246 осіб; на централізоване постачання холодної води - 2601 особа; водовідведенням - 1201 особа; за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартирна плата) - 1249 осіб.

Запроваджений відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 29.01.2003р. № 117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), дозволив налагодити облік даних про пільгові категорії населення за соціальною та професійною ознакою, а також запровадити адресні розрахунки з підприємствами-надавачами послуг за фактично надані пільговикам послуги. Налагоджений електронний обмін з 14 підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг.

За даними ЄДАРП станом  на 01.07.2019 року на обліку перебуває 17213 осіб, які користуються пільгами відповідно чинного законодавства, в т.ч.:

-2657 - ветеранів війни, із них: осіб з інвалідністю Другої світової війни та інших воєнних конфліктів - 208 (з них осіб з інвалідністю АТО - 24 чол.); учасники бойових дій - 1243 (з них брали участь в АТО - 1058 чол.); учасників війни - 871; сімей загиблих (померлих) ветеранів війни - 335 (з них: членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО - 10 сімей); 

- 5274 -  ветеранів праці;

- 4597 -  дітей війни;

-  45 -  ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ;

-  463 -  інші категорії (за професійною та соціальною ознакою);

-  3829 -    постраждалих від аварії на ЧАЕС;

-  325 - багатодітних сімей, в них - 973 дітей.

Відповідно до постанови КМУ № 319 від 27.04.2016 року з 01 травня    2016 року особам, яким призначено субсидію, пільги на оплату житлово-комунальних послуг у період її отримання не нараховується.

Потребуючим пільговим категоріям населення району, будинки яких не мають підведення природного газу, в 2019 році призначені пільги готівкою на придбання твердого палива для побутових потреб населення 416 домогосподарствам, а скрапленого балонного газу - 135 домогосподарствам, на загальну суму 658,7 тис. грн.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання таких, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», яка набрала чинності з 01 липня 2015 року та визначає механізм реалізації та права отримання пільг на житлово-комунальні послуги, управлінням забезпечено призначення пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї  9785 жителям району.

На обліку по Чернігівському району в Єдиній інформаційній базі даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, перебуває 188 осіб.

413 довідок видано переміщеним особам з тимчасово окупованої території.

Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснено видатків за        6 місяців 2019 року на соціальні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 2039199,48  грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 7661 громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають на обліку 56 громадян.

З початку року оздоровлено 15 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (потерпілих І категорії), що становить 27% від загальної кількості.

Згідно кошторису на закупівлю путівок по трьохсторонньому договору для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділено 277700,00  грн.

За результатами проведених публічних закупівель укладено договір на безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, розташованих на території радіоактивного забруднення, на суму 806998,20 грн. Безкоштовно харчуються 199 потерпілих дітей, середня вартість харчування однієї дитини в день становить 33,17 грн.

Проводяться наступні виплати компенсацій та допомог згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

 • компенсація вартості продуктів харчування (І та ІІ кат.)  - 862 чол.;

 • щорічна допомога на оздоровлення (ст. 48) нараховано з початку року   - 92 чол.;

 • компенсація батькам потерпілих дітей (ст. 30) - 199 чол.;

 • одноразова  компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи  та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 1 чол., на суму 189,70;

 • відшкодування підприємствам району коштів за надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  підприємствам  на загальну суму 75592,4 грн.

До управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації із судовими позовами з приводу встановлення чи поновлення статусу виплати компенсацій та допомог ліквідаторам аварії на ЧАЕС, чи постраждалим внаслідок аварії  на ЧАЕС звернень не було.

Станом на 01.07.2019 року в районі проживає 4297  осіб з інвалідністю.

Із них:     

 • осіб з інвалідністю в результаті війни - 184 чол.;

 • осіб з інвалідністю з дитинства  - 799 чол.;

 • дітей з інвалідністю до 18 років - 242 чол.;

 • осіб з інвалідністю І категорії ЧАЕС - 360 чол.;

 • осіб з інвалідністю загального захворювання - 2582 чол.;

 • осіб з інвалідністю від трудового каліцтва та професійних захворювань - 81 чол.;

 • осіб з інвалідністю Армії - 25 чол.;

 • осіб з інвалідністю в результаті війни з числа учасників АТО - 24 чол.

З початку 2019 року 8  громадян загального захворювання направлено на санаторно-курортне лікування, з них: 4 – осіб  інвалідністю загального захворювання ; 2 - особи з інвалідністю внаслідок війни; 2  - учасників бойових дій, які брали участь в АТО.

Згідно кошторису на закупівлю путівок по трьохсторонньому договору для осіб з інвалідністю виділено 87030,00 грн. Укладено договорів на  суму 14559,80 грн., профінансовано згідно актів наданих послуг 7299,90 грн.

За 6 місяців 2019 року 5 осіб з інвалідністю в результаті війни включені до списків для виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), згідно якого учасники антитерористичної операції можуть пройти професійне навчання.

На обліку в управлінні перебуває 6 учасників бойових дій, які брали участь в АТО, які виявили бажання отримати послуги із соціальної та професійної адаптації.

Згідно кошторису у 2019 році на навчання учасників АТО виділено  69100 грн.

З початку 2019 року опрацьовано 55  індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, з них - 9 дітей з інвалідністю до 18 років.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р.     № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення, переліку таких засобів» видано 90 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 394 направлень - для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації осіб з інвалідністю. Управлінням соціального захисту населення 69 особам з інвалідністю видано технічні засоби реабілітації.

З початку року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю реабілітаційних послуг» видано 41 направлення в  Обласний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Чернігова для отримання реабілітаційних послуг.

Відповідно до районної Програми надання адресної одноразової допомоги на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Чернігівської районної ради від 16 лютого 2016 року, з початку 2019 року надана одноразова матеріальна допомога 149 громадянам на суму 141000,00  грн., в тому числі 11 учасникам АТО та членам їх  сімей, членам сімей загиблих в АТО на суму 14000,00  грн.

Відповідно до постанови  КМУ від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів у 2019 році, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок  церебрального паралічу» затверджено кошторис на 121 тис. грн., подано 2 заяви на отримання реабілітаційних послуг.

Станом на 01.07.2019 року в управлінні соціального захисту населення зареєстровано 218 діючих колективних договорів. Колективними договорами охоплено 7041 працюючих.

Головним спеціалістом (державним соціальним інспектором) здійснено контроль щодо правомірності призначень державних соціальних допомог шляхом обстежень умов проживання сімей та  перевірок достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за державною соціальною допомогою та субсидією. Обстежено умови проживання 1156 сімей, зроблено 829 запитів.

Населені пункти району охоплені обслуговуванням працівниками територіального центру. У відділенні соціальної допомоги вдома працює 65 соціальних робітників, якими обслужено 684 громадяни  похилого віку та осіб з інвалідністю, в тому числі на платній основі - 175 чол.

Кошторисом на 2019 рік на утримання територіального центру затверджено 4048,3 тис. грн. Територіальний центр через свої підрозділи забезпечує якісне надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю відповідно до медичних висновків лікарів, Державного стандарту догляду вдома та інших нормативно-правових документів. Середнє навантаження на одного соціального робітника 11 чол.

В територіальному центрі утворено банк одягу, спрямований на соціальний захист бездомних та звільнених осіб. Проводиться робота по залученню благодійних коштів і спонсорської допомоги. Благодійна допомога надається одиноким непрацездатним громадянам, особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці.

У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на обліку перебуває 234 громадяни. У 2019 році допомогу отримало 225 чол. – на суму 5541,7 тис. грн.