Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://chadm.cg.gov.ua/old

22 жовтня 2019

 

Звіт про роботу

відділу культури і туризму Чернігівської районної державної адміністрації за 9 місяців 2019 року

 

У Чернігівському районі діють 119 закладів культури: 62 клубних заклади, 54 бібліотечні заклади, 2 школи мистецтв та народний історико-краєзнавчий музей. На балансі відділу культури і туризму ЧРДА перебувають 39 бібліотечних закладів. На балансі сільських рад – 38 клубних закладів, на балансі об’єднаних територіальних громад – 24 клубні заклади, 2 школи мистецтв та народний історико-краєзнавчий музей.

За 9 місяців 2019 р. Дні села відбулися в Анисові, Боровиках, Боромиках, Брусилові, Дніпровському, Довжику, Киїнці, Киселівці, Ковпиті, Кувечичах, Мохнатині, Мньові, Новому Білоусі, Пісках, Петрушині, Редьківці, Роїщі, Рудці, Серединці, Терехівці, Трисвятській Слободі, Халявині, Черниші, День селища в Седневі. У рамках цих заходів було організовано виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

З метою підтримки талановитої молоді 24 червня провели щорічний районний конкурс молодих естрадних виконавців «Твій шанс» (у Павлівському будинку культури). Переможці конкурсу надалі беруть участь в концертних програмах урочистих районних заходів.

Серед клубних закладів району дитяча творчість найактивніше розвивається у Киїнському центрі дозвілля молоді, Старобілоуському клубі, Хмільницькому, Новобілоуському, Анисівському, Павлівському будинках культури, Редьківському клубі-бібліотеці. Діти беруть участь у культурно-масових заходах у територіальних громадах, районних тематичних заходах, фестивалях. Протягом  2019 року дитячі колективи вищезазначених закладів культури виступали на урочистих районних заходах з нагоди Дня Соборності, Міжнародного дня прав жінок і миру, Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, Дня вигнання німецьких окупантів з Чернігівщини.

Серед державних свят, що відзначили на місцевому та районному рівнях у 2019 році, – День Соборності України, Міжнародний день прав жінок і миру, День пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День Державного Прапора України та День незалежності України. Серед професійних свят – День медика, Всеукраїнський день бібліотек.

За участь у щорічному обласному фестивалі-конкурсі імені В. Полевика у м. Сновську народний аматорський хоровий колектив «Любисток» Хмільницького будинку культури отримав гран-прі, фольклорний колектив «Горлиця» Шестовицького будинку культури – нагороджений дипломом І ступеня.

Книжкові фонди районної централізованої бібліотечної системи за І півріччя 2019 р. поповнилися на 829 примірників на загальну суму 88,7 тис. грн.

Матеріально-технічна база закладів культури  за І півріччя 2019 року поліпшилась на загальну суму 93,39 тис. грн.

Зокрема, були придбані вікна (склопакети) для Терехівського будинку культури (20,95 тис. грн.), музичний центр для Терехівського будинку культури (10,00 тис. грн.), спортивний інвентар для Анисівського будинку культури (3,25 тис. грн.), підсилювач для Кувечицького будинку культури (10,00 тис. грн.), музична апаратура для Ковпитського будинку культури (29,37 тис. грн.), карнизи для Редьківського клубу-бібліотеки (1,46 тис. грн.), стійка для мікрофона для Старобілоуського клубу (0,94 тис. грн.), світломузика для Рудківського будинку культури (2,30 тис. грн.), матеріали для фарбування для Халявинського будинку культури (2,54 тис. грн.), вогнегасник для Хмільницького будинку культури (0,43 тис. грн.), музична апаратура для Черниського будинку культури (12,00 тис. грн.)

На ремонти закладів культури було використано 283,92 тис. грн., а саме: заміна проводки у фойє Ковпитського будинку культури (37,4 тис. грн.); ремонт покрівлі Анисівського будинку культури (24,86 тис. грн.); заміна вікон, дверей, ремонт ґанку у Клочківському клубі (199, 99 тис. грн.); встановлення пожежної сигналізації у Киїнському центрі дозвілля молоді (4,72 тис. грн.); встановлення паркану біля Терехівського будинку культури (16,95 тис. грн.).

На місцевому рівні протягом 2019 року відзначили такі фольклорні свята й пов’язані з ними обряди: колядки, щедрівки, Масниця, Зелена неділя.

Колективи художньої самодіяльності району постійно задіяні в обмінних концертах.

При відділі культури і туризму ЧРДА діє організаційно-методичний центр, який надає методичну допомогу працівникам клубних закладів культури району, в тому числі ОТГ. Щокварталу відбуваються наради для працівників культури району, щомісяця – засідання ради відділу культури і туризму ЧРДА.

Була надана методична допомога щодо створення комунального закладу «Іванівська публічна бібліотека», комунального закладу «Михайло-Коцюбинська публічна бібліотека», комунального закладу «Олишівська публічна бібліотека», комунального закладу «Смолинська публічна бібліотека» з метою передачі їх відповідним ОТГ.

У графіку роботи ЦБС запроваджено методичні дні з метою надання методичної допомоги для працівників сільських бібліотек-філіалів.

Щотижня відбувається моніторинг релігійної ситуації в районі. Провідний методист організаційно-методичного центру при відділі культури і туризму ЧРДА займається обліком і впорядкуванням паспортів релігійних громад району.

У травні 2019 р. центральна районна бібліотека підписала Меморандум про співпрацю з Головним територіальним управлінням юстиції в області з метою надання безоплатної первинної правової допомоги населенню, розвитку правової освіти людей.

З метою поширення в сільській місцевості надання бібліотечних послуг з використанням Інтернету в  Петрушинській бібліотеці-філії встановлено копіювально-множильний апарат, 3 комп’ютери, підключено до мережі Інтернет.

Тривають бібліотечні проекти «Пишемо літопис рідного краю» та «Відомі земляки». Працівники бібліотек збирають, впорядковують та використовують зібрану інформацію в «Літописах територіальних громад», записують спогади старожилів, сприяють відродженню імен видатних земляків. У районі також діє бібліотечна акція «Ветеран живе поруч».

Для відвідувачів бібліотек було організовано зустрічі з краєзнавцями  Сергієм Горобцем, Олександром Ляшевим, Андрієм Курдановим.

З метою розвитку туристичної галузі в Чернігівському районі розробили 10 туристичних маршрутів: «Поїдемо за Десну» (с. Анисів), «Ведильцівська сільська рада», «Запрошує Дніпровське», «Любецький шлях: православні святині Чернігівського району», «Села, обпалені війною….», «Село біля озер» (с. Андріївка), «Запрошує Ладинка», «Запрошує Шибиринівка», «Село над Десною» (с. Шестовиця), «Іванівська сільська рада».

Послуги у сфері сільського зеленого туризму в районі надавали такі господарі: зелена садиба «На Андріївських озерах» (с. Андріївка), гостьовий комплекс «Дім мисливця» (с. Количівка), садиба «Кінний двір» (смт Седнів), комплекс «Дача в Седневі». У с. Снов’янка працює СПА-готель «ШишкіNN».

У Чернігівському районі укладено 55 генеральних охоронних договорів на пам’ятки археології, 17 – на об’єкти археології. Також укладено 145 охоронних договори на частину пам’яток археології, 10 – на частину об’єктів археології.

Укладено 156 охоронних договорів на пам’ятки та об’єкти історії, 10 – на пам’ятки та об’єкти монументального мистецтва.

 

Перелік памятників, що розташовані на території Чернігівського району