21 липня 2016

 

КНП "Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги"

Головний лікар: Куниця Віктор Михайлович

Адреса: 14030, м. Чернігів, вул. Шевченка, 114

Телефон: (04622) 3-06-29

Електронна адреса: crbcher@ukr.net

 

 

Підсумки роботи КНП Чернігівський районний центр ПМСД

за 2018 рік

 

20.03.2018 року на сесії Чернігівської районної ради прийнято рішення про перетворення КЗ “Чернігівський районний центр ПМСД” в комунальне некомерційне підприємство.

24 липня 2018 року рішенням сесії Чернігівської районної ради затверджений передавальний акт КЗ “Чернігівський районний центр ПМСД” до правонаступника комунального некомерційного підприємства “Чернігівський районний центр ПМСД” та Статут комунального некомерційного підприємства “Чернігівський районний центр ПМСД”.

02.08.2018 року здійснено реєстрацію КНП “Чернігівський районний центр ПМСД”. 03.08.2018 року подано заяву до Національної служби здоров’я України, 15.08.2018 року укладено договір з НСЗУ.

01.11.2018 року центр отримав ліцензію на медичну практику.

Фінансування центру з 01.10.2018 року здійснюється з Національної служби здоров’я України у відповідності з кількістю укладених декларацій.

16.01.2019 року укладений договір з НСЗУ на 2019 рік.

 До організаційної структури комунального некомерційного підприємства “Чернігівський районний центр ПМСД”, затвердженої рішенням сесії Чернігівської районної ради, входять 70 лікуально-профілактичних закладів, з них: 14 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 11 фельдшерсько-акушерських пунктів та 45 фельдшерських пунктів.

При перетворенні центру 9 фельдшерських пунктів з кількістю обслуговуючого населення до 150 жителів, де тривалий час відсутні медичні працівники, були об’єднані з більш потужними закладами розташованими поруч:

 • Моргулицький ФП об’єднаний з Боромиківським ФП;
 • Малійківський ФП об’єднаний з Ведильцівським ФАП;
 • Центральний ФП об’єднаний з Мньовським ФАП;
 • Пильнянський ФП об’єднаний з Пакульським ФАП;
 • Жидиницький ФП об’єднаний з Ковпитською амбулаторією ЗПСМ;
 • Табаївський ФП об’єднаний з Мохнатинською амбулаторією ЗПСМ;
 • Вікторівський ФП об’єднаний з Слобідським ФП;
 • Будинський ФП об’єднаний з Слобідським ФП;
 • Дручанський ФП об’єднаний з Золотинським ФП.

Створена нова амбулаторія загальної практики – сімейної медицини в с.Халявин, яка обслуговує жителів 2 населених пунктів: Халявин та Роїще.

До переліку лікувально-профілактичних закладів Чернігівського району включено Смолянський фельдшерський пункт, розташований в с.Смолянка Куликівського району, яка увійшла до складу Олишівської ОТГ.

В штатному розписі центру передбачено 236,0 штатних одиниць, з них 32,25 посад лікарів, 104,0 посади фахівців з базою та неповною вищою медичною освітою, 37,75 посад молодшого медичного персоналу та 44,0 посади іншого персоналу.

Первинну медичну допомогу населенню надають 30 лікарів, з них 23 сімейні лікарі. Забезпеченість лікарями на 10 тисяч населення становить 5,6. З числа лікарів 26 атестовані, що становить 86,6% (по районам області – 64,5%), з них 8 на вищу категорію, 14 - на першу. За 2018 рік пройшли курси вдосконалення 14 лікарів, 9 лікарів атестовані, з них 4 на вищу категорію, 4 – на першу.

Середніх медичних працівників в закладі – 101, показник забезпеченості – 18,9 на 10 тис.населення. Відсоток атестованих середніх медичних працівників по закладу становить 37,8%. В поточному році на курсах спеціалізації пройшов перепідготовку 1 середній медичний працівник за спеціальністю “загальна практика – сімейна медицина”, на курсах удосконалення – 13 середніх медпрацівників. Атестовано 6 середніх медичних працівників, з них 5 на першу категорію.

Випускниками медичних училищ – молодими спеціалістами в 2018 році були укомплектовані  фельдшерські пункти у селах Жовинка та Пакуль.

Середні медичні працівники працевлаштовані в Козерізький, Клочківський, Левковицький фельдшерські пункти та Чернігівську амбулаторію.

З 01.08.2018 року прийнята для проходження інтернатури за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» випускниця Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця.

         На сьогодні вакантні посади медичних працівників в 13 фельдшерських пунктах (Жеведьський, Клочківський, Шестовицький, Пльохівський, Петрушинський, Слобідьській, Юр’ївський, Смолянський, Льгівський, Серединський, Золотинський, Сіль.Слобідьський, Боромиківський). Без лікарів працюють Ковпитська та Киїнська сімейні амбулаторії.

На утримання структурних підрозділів КНП «Чернігівський районний центр ПМСД» за 2018 рік використано 23121,047 тис. грн. (в тому числі з жовтня 2018 року від НСЗУ отримано 6049,405 тис. грн.). На заробітну плату з нарахуваннями витрачено 18048,494 тис. грн. (78,1%), на оплату енергоносіїв – 1863,104 тис. грн. (8,1%), на медикаменти та апаратуру – 522,694 тис. грн. (2,3%).

Залучено позабюджетних коштів в сумі 93,852 тис грн.

На обліку в КНП “Чернігівський районний центр ПМСД” знаходиться 611 об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Чернігівського району, з них:

об’єктів нерухомого майна – 120 об’єкти;

транспортних засобів – 19 об’єктів.

В закладі не використовується 6 об’єктів нерухомого майна:

- вежа водонапірна М.Коцюбинської лікарської амбулаторії ЗПСМ:

- сарай Кархівського ФП;

- гараж Кархівського ФП;

- приміщення їдальні Кархівського ФП;

- приміщення пральні Кархівського ФП;

- сарай Пильнянського ФП.

На 17 об’єктів нерухомого майна оформлено технічні паспорти, правовстановлюючі документи відсутні.

         Прозорість діяльності КНП «Чернігівський районний центр ПМСД» забезпечується виконанням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922, постанов КМУ, наказів та листів Мінекономрозвитку щодо публічних закупівель, «Положенням про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг комунальними закладами, установами та підприємствами Чернігівської районної ради із використанням системи електронних торгів ProZorro», затвердженого рішенням Чернігівської районної ради 22.12.2016 року.

Починаючи з березня 2016 року при проведенні закупівель матеріалів та послуг активно використовується система електронних торгів ProZorro.

         За 2018 рік з використанням системи електронних торгів ProZorro було оголошено 22 процедури допорогових закупівель на суму 469,3 тис.грн., за результатами аукціонів укладено договорів на загальну суму  397,7 тис.грн., що дало змогу зекономити 71,6 тис.грн. бюджетних коштів.

         За тендерною процедурою здійснюється закупівля електричної та теплової енергії, природного газу, паливно- мастильних матеріалів.

         Використовуючи процедуру відкритих торгів було закуплено меблі на суму 257,0 тис.грн. та медичне обладнання на суму 305,6 тис.грн. для оснащення Іванівської амбулаторії ЗПСМ, гематологічний аналізатор крові для Чернігівської амбулаторії ЗПСМ (218,0 тис.грн.).

Впродовж поточного року проведені значні роботи по зміцненню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів первинної ланки. Джерелами фінансування були бюджетні кошти, кошти, надані  сільськими та селищними радами, депутатами обласної ради.

          За кошти районного бюджету в КНП «Чернігівський районний центр ПМСД» придбано сканер вартістю 2,5 тис. грн.

          За рахунок коштів, наданих Трисвятськослобідською сільською радою (8,2 тис.грн.) та Слабинською сільською радою (8,0 тис.грн.), придбані ноутбуки для сімейних лікарів Чернігівської амбулаторії. За кошти, надані Седнівською селищною радою (14,3 тис.грн.), придбано ноутбук та принтер для сімейного лікаря Седнівської амбулаторії.

За рахунок благодійної допомоги забезпечені ноутбуком та принтером сімейний лікар та педіатр Іванівської амбулаторії, ноутбуком – лікар-педіатр Чернігівської амбулаторії.

Для сімейних лікарів Чернігівської амбулаторії надані в оренду: ноутбук та принтер, придбані за кошти Хмільницької сільської ради, та ноутбук, придбаний за кошти Киселівської сільської ради.

Киїнська сільська рада придбала принтер для Киїнської амбулаторії за 8,5 тис.грн.

За рахунок коштів, наданих з державного бюджету та виділених Іванівською ОТГ, для Іванівської сімейної амбулаторії придбано медичне обладнання на суму 305,6 тис.грн., комплект меблів на суму 257,0 тис.грн. 

За кошти, виділені Халявинською сільською радою, придбано електрокардіограф для сімейного лікаря (34,9 тис.грн.), проведено поточний ремонт системи опалення Халявинської лікарської амбулаторії (35,0 тис.грн.).

          За кошти, виділені Хмільницькою сільською радою (20,0 тис.грн.),  виготовлена проектно-кошторисна документація та проведено облаштування газового лічильника приладом дистанційної передачі даних в Хмільницькому ФП.

За кошти, надані Киселівською сільською радою (16,0 тис.грн.),  виготовлена проектно-кошторисна документація та проведено капітальний ремонт системи газопостачання із облаштуванням газового лічильника приладом дистанційної передачі даних в Брусилівському ФАП.

За кошти, виділені Трисвятськослобідською сільською радою, проведено капітальний ремонт систем газопостачання із облаштуванням лічильників газу засобами дистанційної передачі даних в ФАП с.Трисвятська Слобода та Павлівка на суму 32,0 тис.грн.

За рахунок коштів, виділених Киїнською сільською радою, проведено ремонт систем опалення із облаштуванням лічильників газу засобами дистанційної передачі даних Киїнської амбулаторії (74,4 тис.грн.) та Жовинського ФП (16,0 тис.грн.).

         За кошти, виділені Пакульською сільською радою (199,5 тис.грн.), проведено зовнішнє утеплення  та поточний ремонт будівлі Пакульського ФАПу.

За кошти, виділені Боровиківською сільською радою (39,9 тис.грн.), проведена реконструкція та утеплення будівлі  Боровиківського ФП.

За кошти Іванівської ОТГ проведені капітальні ремонт систем газопостачання з встановленням мембранних лічильників та приладів дистанційної передачі даних в Іванівській амбулаторії (16,4 тис.грн.), Количівському ФАП (15,9 тис.грн.) та Ягіднянському ФП (16,5 тис.грн.).

За кошти Ковпитської сільської ради (396,9 тис.грн.) проведений поточний ремонт приміщення Ковпитської амбулаторії з встановленням метало пластикових енергозберігаючих вікон та дверей.

За кошти, виділені депутатом обласної ради, придбані 2 обігрівачі, інгалятор та термометр для Петрушинського ФП (10,0 тис.грн.).

За кошти Халявинської сільської ради придбаний обігрівач для Полуботківського ФП (2,9 тис.грн.).

Районний благодійний фонд “Милосердя” передав на баланс центру стерилізатор для Ягіднянського ФП, електрокардіограф та стерилізатор для М.Коцюбинської амбулаторії ЗПСМ. Крім того, було придбано та передано в користування портативні індикатори внутрішньоочного тиску (6 штук на суму 102,0 тис.грн.).

          За кошти Новобілоуської сільської ради проведений ремонт автомобілю Редьківської лікарської амбулаторії на суму 8,0 тис. грн. За кошти, надані Олишівською ОТГ, проведений ремонт автомобілю Олишівської амбулаторії (8,0 тис.грн.). За кошти, надані Гончарівською ОТГ, проведений ремонт автомобіля Гончарівської амбулаторії (39,2 тис.грн.). За кошти Киїнської сілськорї ради проведений ремонт автомобіля Киїнської  амбулаторії (2,3 тис.грн.).

          За кошти, отримані від НСЗУ, придбаний ноутбук для інформаційно-аналітичного кабінету (19,9 тис.грн.) та автоматичний гематологічний аналізатор крові Micro CC20 Plus  для Чернігівської амбулаторії (218,3 тис.грн.), електролічильники для Вознесенського та Пакульського ФП (3,3 тис.грн.).

          Крім того, сільськими та селищними радами, ОТГ, виділялись кошти на придбання паливно-мастильних матеріалів (15,5 тис.грн.).

Проведено перезарядку та ремонт 115 вогнегасників, перевірку димовентиляційних каналів в 27 закладах.

          На сьогодні всі лікувальні заклади, що опалюються твердим паливом, забезпечені ним в необхідній кількості.

Всі сімейні амбулаторії забезпечені санітарними автомобілями, фельдшерсько-акушерські пункти – велосипедами. Всі лікувальні заклади первинної ланки телефонізовані, оснащені холодильним обладнанням, фізіотерапевтичною апаратурою, засобами для вимірювання артеріального тиску (тонометрами), глюкометрами. Всі сімейні амбулаторії забезпечені електрокардіографами. Всі амбулаторії, окрім Ковпитської, забезпечені комп’ютерною технікою.

 

Населення Чернігівського району станом на 31.12.2018 року складає  53338 осіб, з них сільського населення - 43917 осіб (82,3%), дітей у віці до 18 років – 7625 осіб (14,3%). 49,4% складає населення працездатного віку. Демографічна ситуація в районі, як і в цілому по області,  складна: показник загальної смертності населення більше, ніж в чотири рази перевищує народжуваність - за  2018 рік народжуваність – 4,6‰, смертність – 20,8‰, природній приріст (-16,2‰). За 2017 рік показник народжуваності – 5,6‰, загальної смертності – 20,1‰, приріст населення – (-14,5).  

За звітний період померло 5 дітей до року:

- с.Підгірне – інтоксикація, лівобічна тотальна бактеріальна гнийна пневмонія;

- с.Анисів – внутрішньоутробна інфекція;

- с.Старий Білоус – механічна асфіксія, вдихання та заковтування сторонніх предметів, які сприяли закупореною дихальних шляхів;

- с.Трисвятська Слобода – поліоргання недостатність, множинні вроджені вади розвитку;

- с.Зайці – глікогенез ІІІ типу, гіпоглікемічна кома ІІ ст.., геморагічний синдром.

В 2017 році померло 2 дітей до року. Показник немовлячої смертності в 2018 році – 20,2‰, в 2017 році – 6,8.

В структурі причин загальної смертності населення на І місці хвороби системи кровообігу (73,1%), на ІІ місці – новоутворення (10,1%), на ІІІ місці – травми та отруєння (5,1%) та хвороби органів дихання (4,6%).

Перевищує середньорайонний показник загальної смертності по  Мохнатинській (28,9), Олишівській (28,7), Анисівській (26,6) Дніпровській (25,4), дільницях. Найнижчий показник – по Гончарівській дільниці (11,8).

Показник смертності осіб працездатного віку зріс в порівнянні з минулим роком – з 6,3 в 2017 році до 7,3 в 2018 році. Серед причин смертності осіб працездатного віку на І місці також хвороби системи кровообігу (29,9%), на ІІ місці – травми та отруєння (18,6%), на ІІІ місці – новоутворення (14,9).

Найвищий показник смертності в працездатному віці по М.Коцюбинській (10,3), Дніпровській (9,3) та Редьківській (8,2) дільницях, найменший – по Ст.Білоуській дільниці (4,4).

В лікувальних закладах району широко застосовуються стаціонарзамінюючі технології: денні стаціонари та стаціонари вдома. Ліжок денних стаціонарів в районі розгорнуто 99 (у всіх амбулаторно-поліклінічних закладах). Забезпеченість ліжками денних стаціонарів складає 18,6 на 10 тисяч населення (по районам області – 19,8). На ліжках денних стаціонарів за 2018 рік проліковано 6994 особи (1311,3 на 10 тис. населення, середньообласний показник – 1005), показник за 2017 рік – 1367,6. В стаціонарах вдома за 2018 рік проліковано 6319 хворих (1184,7 на 10 тис. населення), показник за 2017 рік – 1235,2. Відсоток ліжок денних стаціонарів до ліжок цілодобового стаціонару становить 25,7. Кожне 4-те ліжко в районі працює в режимі денного стаціонару.

Пріоритетним напрямком діяльності лікувальних закладів району залишається програма комплексного огляду та оздоровлення сільських жителів. За 2018 рік оглянуто 43894 (99,9%) сільського населення району, виявлено хворих –  36423 (83,0 %), з них: оздоровлено амбулаторно – 29157 (80,1 %), стаціонарно – 7266 (19,9%), санаторно-курортно – 379 (1,0 %).

З метою наближення медичної допомоги до сільських жителів проводиться планова виїзна робота комплексної бригади лікарів, до складу якої включаються вузькопрофільні спеціалісти. План виїздів складається на рік і затверджується управлінням охорони здоров’я, доводиться до відома медичних працівників. За 2018 рік проведено 323 виїзди, при цьому оглянуто 14539 хворих (в 2017 році проведено 334 виїзди, оглянуто 15473 хворих).

Показники роботи амбулаторно-поліклінічної служби: показник відвідувань до лікарів на 1 жителя зменшився в порівнянні з минулим роком з 3,7 в 2017 році до 3,4 в 2018 році. Показник відвідувань вдома також зменшився – 42,3 на 100 жителів в 2017 році, 33,0 в 2018 році. Збільшився показник відвідувань до лікарів в порівнянні з минулим роком по Редьківській, Ст.Білоуській, Чернігівській, Мохнатинській та Дніпровській дільницях, показник відвідувань вдома збільшився по Редьківській, Старобілоуській та Гончарівській дільницях.

 Характеризуючи онкозахворюваність населення, слід зазначити   збільшення кількості вперше виявленої патології в занедбаному стані.

Всього виявлено за 2018 рік 195 онкохворих, із них 69 в занедбаних випадках (35,4%), в 2017 році – 192 хворих, із них 38 занедбаних (19,8%). Питома вага хворих, виявлених в занедбаній стадії, збільшилась майже в 2 рази.

Захворюваність на злоякісні пухлини за 2018 рік складає 365,6 на 100 тис. населення, за 2017 рік – 365,4 на 100 тис. населення.

Незадовільно діагностована онкопатологія шлунку (16/9 – 56,3%) – 3 занедбані випадки по М.Коцюбинській дільниці, по 2 занедбані випадки по Чернігівській та Киїнській дільницях, по 1 занедбаному випадку по Олишівській та Ковпитській дільницях, кровотворних органів (9/5 – 55,6%) – 3 занедбані випадки по Чернігівській дільниці, по 1 занедбаному випадку по М.Коцюбинській та Гончарівській дільницях, щитоподібної залози (2/1 – 50,0%) – один занедбаний випадок по Гончарівській дільниці, шийки матки (4/2 – 50,0%) – по 1 занедбаному випадку по М.Коцюбинській та Редьківській дільницях, молочної залози (12/5 – 41,7%) – 2 занедбані випадки по Чернігівській дільниці, по 1 випадку по М.Коцюбинській, Іванівській, Киїнській дільницях.

Показники оглядів жінок на раннє виявлення онкопатології виконані на рівні минулого року – 76,7 %. Нижче середньорайонного відсоток оглянутих жінок по Киїнській (49,6%), Чернігівській (58,1%), Гончарівській (62,3%), Мохнатинській (66,2%) дільницях. Перевищує середньорайонний показник по М.Коцюбинській (92,0%), Олишівській (100%), Анисівській (92,7%), Редьківській (91,5%) дільницях.

Кількість виявлених патологій у жінок збільшилась на 10% – 236 в 2018 році проти 214 в 2017 році. Доброякісні утворення виявленні 103 проти 59, передракові захворювання - 100 проти 115, злоякісні новоутворення – 33 проти 40. Серед чоловіків виявлені доброякісні новоутворення 50 проти 38, передракові – 61 проти 75, злоякісні новоутворення 31 проти 13 (кількість виявлених патологій збільшилась на 12%).

За 2017 рік в районі вперше виявлено 29 випадків туберкульозу легенів, з них занедбаних – 5 (17,2%). За 2017 рік - 40 випадків, 5 занедбаних (12,5%). Захворюваність на туберкульоз зменшилась на 39%: з 76,1 в 2017 році до 54,4 на 100 тисяч населення. Значно перевищує середньорайонний показник захворюваність на туберкульоз по Олишівській (144,1), Киїнській (112,2), Редьківській (100,0) та Дніпровській (90,6) дільницях. Не виявлено занедбаних випадків захворювання на туберкульоз по Мохнатинській дільниці.

При профоглядах виявлено 41,4% випадків туберкульозу проти 37,5% в 2017 році. З метою раннього виявлення хворих на туберкульоз було зроблено 25140 ФГ-обстежень, з них 12004 – стаціонарними флюорографами. До обстежень в 2018 році залучався виїзний флюорограф обласного протитуберкульозного диспансеру, за допомогою якого обстежено 2596 жителів району.

План обстежень був виконаний на 100%. При флюорографічному обстеженні жителів району виявлено 350 хворих з різною патологією, з них: активний та неактивний  туберкульоз – 29, онкологічна патологія – 7, пневмонії – 19, серцево-судинні захворювання 273, інша патологія – 22, що в цілому значно менше ніж у попередні роки.

 Кількість флюорографічних обстежень на 1000 дорослого населення складає 537,2 на 1000 населення (в 2017 році – 540,6).

На 2018 рік був затверджений план проведення туберкулінодіагностики, згідно з яким обстеженню підлягала 4501 дитина віком від 4 до 14 років. Проведено 3782 щеплення, що становить 840,3 на 1000 дітей. В 2017 році цей показник становив 740,5 на 1000 дітей.

В районі щорічно проводяться огляди населення на раннє виявлення гіпертонічної хвороби. За 2018 рік оглянуто 45713 чоловік, при цьому виявлено хворих – 29,5% (в 2017 році – 30,0%).

ВІЛ-інфекція зареєстрована в 25 населених пунктах району, але найбільше ВІЛ-інфікованих виявлено в селах Ст.Білоус, Н.Білоус, Киселівка, смт. Гончарівськ, М.Коцюбинськ.

В районі створено 20 пунктів для проведення консультування і тестування на ВІЛ швидкими тестами. За 2018 рік обстежено 360 осіб, виявлено 1 позитивний результат, в 2017 році обстежено 297 жителів району, виявлено 4 позитивні результати. Мета проекту – цільове обстеження населення груп ризику (споживачі ін’єкційних наркотиків, особи, що ведуть асоціальний спосіб життя та ін. згідно наказу МОЗ № 104 від 02.02.2013 року).

Станом на 1 січня 2018 року на обліку знаходиться 79 ВІЛ-інфікованих осіб. Серед них 63 дорослих та 16 дітей, які народились від ВІЛ- інфікованих матерів. За 2018 рік взято на облік 18 осіб, з них 5 дітей, в тому числі 2, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів (за відповідний період минулого року – 12 осіб, з них 2 дітей).

Захворюваність на ВІЛ-інфекцію за 2018 рік складає 26,2 на 100 тис. населення, за 2017 рік – 22,8 на 100 тис. населення.

Покращилось забезпечення району вакцинами, що дало можливість досягти показника проведення первинного вакцинального комплексу дітям до 1 року 53,4% проти 37,2% в 2017 році та 11,1% в 2016 році, коли поставки вакцин мали обмежений характер.

В 2018 році продовжує свою дію Урядова програма “Доступні ліки”, завдяки якій практично безкоштовно ліками забезпечуються хворі із серцево-судинною патологією, що повинно значно зменшити кількість захворюваності та смертності від гострих інфарктів та інсультів.

Медичними працівниками проводитьсь активна роз’яснювальна робота серед жителів району, які мають право на отримання пільгових рецептів.

В лікувальних закладах району, сільських та селищних радах, в адміністративних будівлях в населених пунктах, на сайті районної державної адміністрації були розміщені інформаційні листки щодо дії Урядової програми, переліку пільгових лікарських засобів та аптечних закладів, з якими заключні договори на відшкодування їх вартості.

В районній газеті “Наш край” неодноразово публікувались статті щодо забезпечення населення пільговими ліками та переліку аптечних закладів району, які приймають участь в Урядовій програмі.

Кожний житель району, який бажав отримати детальну інформацію щодо забезпечення медичними препаратами по вказаній програмі, звертався до сімейного лікаря за місцем проживання.

В зв’язку з реорганізацією центру розпорядником коштів за Урядовою програмою стало управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації, яке уклало договори на відшкодування з аптечними закладами КП “Ліки України”, ТОВ “Аптека №180”, ПП “Світ Здоров’я - ЗЖС”, ТОВ “Київфарм”.

З державного бюджету на 2018 рік на Чернігівський район передбачені кошти в сумі 1,400 тис.грн.

Станом на 31.12.2018 року сімейними лікарями виписано 35991 пільгових рецептів, з них 30658 - хворим з серцево-судинними захворюваннями, 650 - хворим з бронхіальною астмою, 4683 - хворим з цукровим діабетом.

         Робота по виконанню Урядової програми “Доступні ліки” буде продовжуватись в 2019 році.

В Чернігівському районі проводиться кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги. Комунальне некомерційне підприємство “Чернігівський районний центр ПМСД” пройшов всі підготовчі етапи для укладання декларацій з пацієнтами: заклад та всі сімейні амбулаторії зареєстровані в єдиній електронній системи E-health, всі лікарі первинної ланки отримали електронний цифровий підпис та внесені до електронного реєстру.

          З квітня 2018 року триває процес укладання електронних декларацій з пацієнтами. Станом на 31.12.2018 року укладено понад 35,5 тис. декларацій, що складає 66,7% від кількості жителів району.

Працівниками первинної ланки проводиться активна санітарно-освітня робота. Плануються та проводяться лекції та бесіди на різноманітні медичні теми, випускаються санітарні бюлетені, широко використавуються можливості районної газети “Наш край”.

 

Серед основних пріоритетів, які стоять перед закладом в новому році, є:

 • шляхом створення належних умов роботи та побуту залучити медичних працівників до роботи в закладах первинної ланки;
 • активне впровадження в практику роботи закладів первинної ланки запропонованих форм реформування первинної медико-санітарної допомоги шляхом укладання декларацій жителями району з сімейними лікарями та педіатрами, забезпечивши навантаження на  сімейного лікаря – 1800 декларацій, на педіатра – 900 декларацій;
 • проведення автоматизації робочих місць лікарів первинної ланки: дооснащення лікарів комп’ютерною технікою, придбання програмного забезпечення для введення в дію електронної картки пацієнта, електронного рецепту, електронного бланку листка непрацездатності та навчання лікарів (орієнтовна вартість 500,0 тис.грн.);
 • будівництво сучасних амбулаторій в с.Іванівка та Киїнка у відповідності з планом формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги (орієнтовна вартість проведення робіт, придбання медичного обладнання та санітарного автотранспорту – 20,0 млн. грн.);
 • сприяння реалізації Урядової програми “Доступні ліки” шляхом безвідмовного виписування рецептів пацієнтам з патологією, що дає змогу отримувати медикаменти за вказаною програмою (хворі з серцево-судинною патологією, цукровим діабетом ІІ типу, бронхіальною астмою);
 • проведення реконструкції частини приміщення Редьківської сімейної амбулаторії під службове житло для медичних працівників згідно виготовленої проектно-кошторисної документації;
 • провести у відповідності з приписом ПАТ “Чернігівгаз” облаштування вузлів обліку природного газу приладами дистанційної передачі даних в 5 сімейних амбулаторіях та 12 фельдшерських пунктах (орієнтовна вартість – понад 200 тис.грн.).

 

 

Інформація про надходження і використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб за 3 квартал 2019 року

переглянути