Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси   Районна ЦБС

   Назад

   Чернігівська районна централізована бібліотечна система в І півріччі 2017 року

   Організовуючи свою роботу протягом І півріччя 2017 року, бібліотечні заклади Чернігівського району сприяють підтримці державних та регіональних програм, спрямованих на поліпшення соціокультурного клімату в населених пунктах району.

   Мережа закладів ЦБС. Система кадрів

   Діяльність централізованої бібліотечної системи забезпечують 54 заклади: центральна районна бібліотека, центральна бібліотека для дітей (смт Михайло-Коцюбинське), дві селищні (Олишівська, Седнівська), 50 сільських бібліотек-філій. ЦБС координує роботу 17 клубів-бібліотек.

   У бібліотеках району працює 64 творчих працівників, з них повний робочий день працюють 41 працівник, неповний – 23. Забезпеченість фахівцями становить 51%.

   Матеріально-технічна база ЦБС

   Матеріально-технічна база бібліотечної системи району бажає бути значно кращою. Дві бібліотеки – Анисівська та Роїщенська – знаходяться в критичному стані, 23 філії потребують капітальних та поточних ремонтів: Андріївська, Брусилівська, Ведильцівська, Кархівська, Ковпитська, Кувечицька, Левковицька, Малинівська, Мньовська, Мохнатинська, Пісківська, Пакульська, Петрушинська, Повидівська, Роїщенська, Рудківська, Серединська, Шестовицька сільські, Олишівська та Седнівська селищні бібліотеки. Ремонтні роботи приміщень у нинішньому році не проводилися.

   На сьогоднішній день із 54 закладів ЦБС комп’ютеризовано лише 5 філій, розташованих у сільській місцевості (Боромиківська, Іванівська, Киїнська, Олишівська, Седнівська), центральна районна бібліотека, відділ обслуговування центральної бібліотеки та районна дитяча бібліотека.

   Формування і використання бібліотечного фонду ЦБС

   На сьогодні бібліотечний фонд району становить 599,8 тис. прим. друкованих видань, електронних та аудіоматеріалів. У 2017 році бібліотечні фонди поповнилися на 2,8 тис. прим. на суму 109 тис. грн. Передплата періодичних видань складає 1,1 тис. прим. на суму 109 тис. грн. Протягом півріччя із фондів ЦБС вибуло 0,5 тис. прим. видань на суму 1,4 тис. грн. Забезпеченість користувачів документами – 21,8 прим. на одного користувача. З метою збереження і примноження бібліотечних фондів у районі тривають акції «Збережемо бібліотеку для читача» та «Подаруй бібліотеці книгу».

   Виконання планових показників закладами ЦБС

   Від початку року до користування послугами бібліотечних закладів було залучено 21,6 тис. користувачів (77% від планового показника року). Жителям району в користування надано 237,5 тис. одиниць бібліотечних документів (42,4% від річного показника). Відвідування становить 54,9 (49% від річного показника). Користуванням бібліотечними послугами охоплено 41,5% населення району.

   Організація діяльності ЦБС

   Свою діяльність бібліотечні заклади району здійснюють, координуючи роботу з органами місцевого самоврядування, активами сільських громад, суспільними організаціями. Завдяки соціальному партнерству і творчим зв’язкам з громадськістю, культурно-мистецькими закладами, соціальними службами до співпраці з бібліотеками долучаються: Чернігівська обласна та районна організації Всеукраїнської спілки краєзнавців України (Олександр Коваленко, кандидат історичних наук, професор; Андрій Курданов, голова районної організації); Інститут національної пам’яті України (Сергій Горобець, кандидат історичних наук); спілка воїнів АТО Чернігівщини (голова – Альберт Черешко) та центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» (голова центру Світлана Ющенко); Товариство «Чернігівське земляцтво у місті Києві»; районна ветеранська організація; служба у справах дітей та молоді Чернігівської районної державної адміністрації; Національна спілка письменників України (Надія Галковська, Олена Печорна, Дмитро Іванов, ін.); Національна спілка художників України, інші. У бібліотечних заходах активну участь беруть священнослужителі: настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей отець Іоан (Олишівка); настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Георгій (Жукотки), ін. Фінансову підтримку в реалізації бібліотечних ініціатив надають: ДП «Чернігіврайагролісгосп»; КП «Чернігіврайагробуд»; ПОП ім. Войкова; ДОЧП «Левона-С»; фермерське господарство «Володимир»; ПБП «Вимал»; ДЮСШ «Колос»; Чернігівське лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів; ПАТ НПО «Чернігівеліткартопля»; ТОВ «Зернозлата» та ін.

   Серед методів нашої роботи вагоме місце займає створення можливостей наблизити бібліотеку до своїх односельців. З цією метою організовуються бібліотечні акції: «Добром зігріте серце» (для людей з особливими потребами), «Поруч з тобою – ветеран» (для ветеранів війни), «Окрилені хліборобською долею» (для ветеранів праці), «Бібліотека – воїнові України», «Відомі земляки», інші. Традиційно працівники бібліотек відвідують односельців удома, доставляють друковані видання, запрошують до зустрічей.

   Соціологічні дослідження

   Останнім часом помітнішим стає інтерес громад до соціологічних аспектів бібліотечної діяльності. Цього року бібліотекарі організували у своїх громадах опитування «Чи потрібна в селі бібліотека?» та дійшли висновку, що інформаційні потреби населення зростають, громада не втратила інтересу до бібліотеки як супутника свого дозвілля та навчання. Нині в районі проходить Всеукраїнське соціологічне дослідження «Патріотизм у розумінні сучасної молоді», ініційоване Державною бібліотекою України для юнацтва.

   Пріоритетні аспекти діяльності. Бібліотечне краєзнавство

   Тема краєзнавства та національно-патріотичного виховання населення в практиці роботи бібліотек району як ніколи актуальна і пріоритетна.

   Просвітницька робота переважно базується на місцевому матеріалі, найчастіше це збирання, впорядкування та використання інформації про історію села і району, відродження імен визначних земляків, записи переказів і спогадів старожилів. Бібліотекарі більше 20 населених пунктів відповідають за ведення «Літописів територіальних громад» і працюють за програмою «Пишемо літопис рідного краю».

   Протягом І півріччя цього року заклади централізованої бібліотечної системи стали учасниками районних заходів патріотичного змісту і запропонували бібліотечні форми роботи під час урочистостей з нагоди Дня соборності України (20.01); з нагоди 30-річчя створення районної ветеранської організації (17.02); вшанування Героїв Небесної Сотні у Михайло-Коцюбинському (20.02); районного свята Масниці в Хмільниці, під час якого відбувався збір коштів для учасників АТО (25.02); урочистостей до Міжнародного дня прав жінок та миру (7.03); районних Шевченківських читань «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря» у Седневі (10.03); районної краєзнавчої конференції (16.03); презентації відеозбірника «Село над Десною. Шестовиця» та відкриття інформаційного стенда (30.03); тематичних заходів, присвячених 31-ій річниці Чорнобильської трагедії (26.04); відкриття туристичного сезону на туристичному маршруті «Любецький шлях – православні храми»: села Новий Білоус, Рудка, Мохнатин, Довжик, Кувечичі (26.04); районних уростей, приурочених 72-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (5.05); обласних жалобних заходах із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради (20.05).

   Під час урочистого районного заходу з нагоди Дня соборності України в залі районної державної адміністрації центральна бібліотека району презентувала озвучену книжково-документальну експозицію «Соборність матері-землі – основа нації й держави». У січневі дні в закладах централізованої бібліотечної системи пройшли дні історичної дати та години державності «Соборність України: від ідеї до сьогодення» (Роїще, Андріївка), патріотичні та історико-інформаційні години «Нам берегти тебе, соборну і єдину. І нам твою історію творить» (центральна дитяча бібліотека, Левковичі, Халявин), «Соборна наша Україно, одна на всіх, як оберіг» (Павлівка, Седнів, ін.). Численних відвідувачів центральної районної бібліотеки зібрали озвучена виставка-репортаж «Так творилась українська нація» в Михайло-Коцюбинському (24.01), година політичної дати «Патріоти соборної держави» (22.01) в Дніпровському, патріотична година «За честь, за право бути українцем» в Слабині (26.01). Історичну розвідку «Україна в огні 1917 – 1921 років» представила своїм читачам Олишівська селищна бібліотека (1.02).

   На чергову краєзнавчу конференцію, яка відбулась у залі ЧРДА 16 березня, зібралися бібліотекарі, вчителі історії, краєзнавці, пошуковці. У фойє розгорнула свою роботу експозиція центральної районної бібліотеки «За честь, за право бути українцем». На виставці, присвяченій 100-річчю Української революції 1917 – 1921 рр., представлені видання, матеріали, фотодокументи, що висвітлюють події і факти, які відбувалися в Україні та на території Чернігівського району. 100-річчю утворення Української Центральної Ради присвятив свою розповідь співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець. Учасникам конференції презентували проекти з питань бібліотечної краєзнавчої роботи та нова книга Миколи Будлянського «Іван Іванович з Іванівки».

   Ефективними і пізнавальними стали цикли історичних читань та літературних переглядів «Українська Народна Республіка – перший досвід українського державотворення», «Українські революційні хроніки», «Українська книга про події Української революції», організованих центральною бібліотекою району, районною бібліотекою для дітей та філіями ЦБС (1 – 30.04).

   Бібліотечний проект «Відомі земляки»

   З метою висвітлення одного з найскладніших періодів національно-визвольної боротьби української нації – подій Української революції 1917 – 1921 рр. заклади централізованої бібліотечної системи взяли участь у загальнорайонних заходах, спрямованих на вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність нашої держави, звитяги земляків, які стали учасниками державотворення та подій історичного значення.

   Насиченою була програма семінару-наради працівників закладів ЦБС, який 28 березня організувала центральна бібліотека району. У його роботі взяв участь співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець, який зацікавив аудиторію темою «Сучасні аспекти національно-патріотичного виховання населення: українські реалії. Українська революція 1917 – 1921 рр. – перший досвід українського державотворення ХХ століття».

   Вагомим доповненням до методичних рекомендацій став ряд розроблених центральною бібліотекою сценаріїв заходів, серед яких – цикл історико-краєзнавчих екскурсів «Відомі земляки: Життя во славу України». Бібліотеки району вшановують внесок наших знаних земляків у побудову незалежної України, розкривають біографічні сторінки відомого просвітителя Пилипа Морачевського (Шестовиця), історика Олександра Рігельмана (Андріївка), родини Лизогубів, Іллі Шрага та Миколи Мглинцева (Седнів), Володимира Савченка-Більського (Олишівка), мецената Івана Дуніна-Борковського (Новий Білоус), професора Михайла Білого (Москалі), представників загону воїнів УНР (Седнів).

   200-річчю від дня народження М.І.Костомарова Олишівська селищна бібліотека присвятила презентацію виставки-портрета «М.Костомаров. Постать на ниві української історії» (21.05). Бібліотечну презентацію «Степан Гаврилович Баран-Бутович» з нагоди його 140-річного ювілею представила центральна бібліотека району читачам Михайло-Коцюбинського (17.05).

   У рамках бібліотечного проекту «Відомі земляки» громада району вшанувала 100-річний ювілей Тетяни Яблонської – видатної художниці, лауреата чотирьох державних премій, Героя України. Урочистості, організаторами яких стала центральна районна бібліотека та організація краєзнавців, проходили в Седневі (24.02).

   Літературна вітальня «Магія творчості Олени Печорної» відбулася у центральній бібліотеці району (28.02). Численні гості вітали з ювілеєм відому українську письменницю Олену Печорну.

   У центральній районній бібліотеці відбулась презентація книги Миколи Будлянського «Іван Іванович з Іванівки» про відомого свого часу керівника Іванівського колгоспу «Авангард», нагородженого трьома орденами Леніна, заслуженого працівника сільського господарства України – Скачка Івана Івановича (17.06). У заході взяли участь автор видання Микола Будлянський, член Спілки журналістів України, заслужений журналіст України, лауреат журналістської премії ім. В. Блакитного; Андрій Курданов, голова районної краєзнавчої організації, заступник голови ЧРДА; Наталія Циркіна, дочка І. Скачка. Своїми спогадами поділилися Михайло Кубрак, депутат Чернігівської районної ради та Світлана Струк, керівник апарату Чернігівської районної ради.

   Бібліотечний проект «Лицарі воїнської доблесті»

   Чернігівська центральна районна бібліотека залучила краян до участі в бібліотечному проекті «Лицарі воїнської доблесті». Нині працівники бібліотечної системи збирають і впорядковують матеріали для друкованого видання «Лицарі воїнської доблесті». До участі в пошуковій роботі запрошуються установи і організації, діяльність яких спрямована на патріотичне виховання населення.

   Книжкові виставки, експозиції друкованих і документальних матеріалів, виставки світлин розповідають відвідувачам бібліотек про воєнні дороги Афганістану та важкий тягар родин воїнів. Саме це зуміли показати в Халявинській бібліотеці під час уроку патріотизму «Пекучий молох чужини» (14.02), Хмільницькій сільській бібліотеці – під час презентації фотодокументальної експозиції «Афганістан: осколки пам’яті» (13.02). Працівники Терехівської та Малинівської бібліотеки в рамках районної бібліотечної акції «Добром зігріте серце» відвідали вдома та організували вшанування воїна-афганця Петра Балагури (15.02).

   На запрошення Киїнської сільської бібліотеки до села завітав учасник бойових дій в Республіці Афганістан, кандидат історичних наук, завідувач кафедри Чернігівського НПУ ім. Т.Г.Шевченка Юрій Русанов (14.02). Гість презентував свою документальну повість «…А превратились в белых журавлей».

   Петрушинська сільська бібліотека разом із працівниками місцевого клубу запросила на зустріч із Віталієм Четирусом (11.02).

   У Михайло-Коцюбинському відбулися урочистості з нагоди 30-річчя створення місцевої ветеранської організації. Центральна бібліотека району презентувала книжково-документальну експозицію про історію створення і діяльність організації, про покоління ветеранів Другої світової війни, про відновлення народного господарства, про тих, хто пройшов горнило бойових дій на території інших держав, хто самовіддано боровся у зоні АТО (23.02).

   Сприяючи збереженню пам’яті про загиблих мирних жителів у роки Другої світової війни, формуванню національної пам’яті як невід’ємної частини сьогодення, бібліотечні заклади району взяли участь у громадських заходах, присвячених 74-им роковинам Корюківської трагедії. У бібліотеках розгорнули роботу експозиції, виставки друкованих видань, мемуарних, краєзнавчих та інформаційних матеріалів, висвітлюючи трагічні події у Корюківці та спалених селах Чернігівського району – Яцево (Новоселівка), Ведильці.

   На зустріч у бібліотечному музеї запросила літературно-мистецька вітальня «Краяни» у складі працівників Новоселівської, Киселівської, Терехівської, Павлівської бібліотек та Павлівського будинку культури. На фоні музейних експозицій Новоселівська бібліотека розгорнула виставку-меморіал «Горіло полум’ям село». Організатори заходу розповіли про події, що відбувалися на території окупованого Яцева, озвучили спогади очевидців, зібрані і впорядковані бібліотекою, прозвучала літературно-музична композиція, присвячена пам’яті жертв Корюківської трагедії та спаленого в роки нацистської окупації села Яцево.

   Андріївська сільська бібліотека стала учасницею громадського заходу «Шляхами подвигу і слави наших дідів і батьків». До громади завітав голова ЧРДА Віктор Корж і вручив медалі «70 років Перемоги над нацизмом» ветеранам Другої світової війни (30.03).

   Роковинам вшанування жертв нацистських таборів на території району в роки нацистської окупації присвятила свої заходи Старобілоуська бібліотека, організувавши зустріч поколінь «Старий Білоус пам’ятає дріт колючий» (20.02). На зустріч у бібліотечному музеї запросила літературно-мистецька вітальня «Краяни» (Новоселівська, Киселівська, Терехівська, Павлівська бібліотека та БК). На фоні музейних експозицій Новоселівська бібліотека представила виставку-меморіал «За колючим дротом». Організатори заходу розповіли про події, що відбувалися в концентраційному таборі на території окупованого Яцева, озвучили спогади очевидців, зібрані і впорядковані бібліотекою, прозвучала літературно-музична композиція, присвячена пам’яті жертв нацистських таборів (22.02).

   Численних відвідувачів зібрала виставкова експозиція «Немеркнуче світло Великого Подвигу», яку 5 травня центральна районна бібліотека презентувала в районній державній адміністрації під час урочистостей, присвячених 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дню пам’яті та примирення.

   Бібліотеки району разом із громадами вшанували пам'ять жертв Другої світової війни. У День скорботи 22.06 розгорнули роботу озвучені книжкові виставки та експозиції, відбулися покладання квітів до пам’ятників та обелісків, відвідувачів запросили на години пам’яті, вшанування, тематичні огляди видань у Кархівці, Киїнці, Мньові, Пакулі, Пльохові, Рудці, Слабині, Старому Білоусі, Хмільниці. Година історичної пам’яті «І подвигу не буде забуття, допоки світ живе під небесами» відбулася в Андріївці, на день патріотичної книги «Війна ударила зловісними громами» запросила Дніпровська бібліотека, бібліотечну акцію «Була війна» організували Серединська і Топчіївська бібліотеки. Чергове засідання «Слово в пісні – пісня в слові» представила районна літературно-мистецька вітальня «Краяни» у складі Новоселівської, Киселівської, Терехівської, Павлівської бібліотек та Павлівського будинку культури.

   У звʹязку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років та з метою належного вшанування пам’яті їх жертв, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України заклади Чернігівської ЦБС проводять серед населення району розʼяснювальну роботу, беруть участь у належному впорядкуванні місць поховань, памʼятників, памʼятних знаків жертвам Великого терору.

   Біля памʼятного знака на території Халявинської сільської ради відбулося вшанування памʼяті жертв політичних репресій, учасниками яких стали і працівники бібліотек (21.05). У закладах ЦБС відбувся загальносистемний день памʼяті та вшанування жертв політичних репресій «Великий терор в Україні. 1937 – 1938 роки».

   В Андріївці, Олишівці, Седневі, Триствятській Слободі, центральній районній бібліотеці відвідувачам представлені цикли тематичних виставок «О, скільки їх підводиться з безсмертя», озвучених виставок-реквіємів «Забуттю не підлягає». У Хмільницькій бібліотеці діяла експозиція фотоматеріалів «Повернуті із забуття» (15 – 21.05). Цикл літературних портретів «Письменники Розстріляного Відродження» увазі молоді представили бібліотекарі Дніпровського, Количівки, в Брусилові та Довжику старше покоління долучилося до літературних переглядів «Репресоване Відродження».

   У Кувечичах відбулася краєзнавча година «Косила коса, не знаючи роду»; в Киїнці, Халявині, Черниші, Петрушині – години історичної правди «Історія розповідає. Політичні репресії на Чернігівщині – 1937 – 1938 роки», «Правда через роки». У Жукотках, Павлівці, Серединці відбулися інформаційні години «Пекельні цифри і слова у серце бʼють, неначе молот», «Чернігівщина у фактах і цифрах. Політичні репресії» (17.05). Екскурси сторінками книги «Реабілітовані історією» та «Приречені на Голгофу» представили бібліотеки в Ковпиті, Рудці, Старому Білоусі (21.05).

   З нагоди 21-ї річниці Конституції України та з метою популяризації положень Основного Закону України заклади централізованої бібліотечної системи організували та взяли участь у заходах, спрямованих на роз’яснення норм Конституції, формування правової культури, поширення інформації про конституційні права, свободи та обов’язки населення району.

   У бібліотеках та місцях громадського відпочинку розгорнули свою роботу комплекси озвучених книжково-ілюстративних виставок та експозицій: «Конституція. Держава. Стабільність», «Основний Закон України», «Є право – значить є обов’язок», «Конституція – основа нації й держави». 26 – 28 червня для різних категорій користувачів було запропоновано цикли годин правових знань «Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо». Працівники бібліотек району запросили відвідувачів на громадські урочистості «Конституція – основа нації й держави» (ЦРБ – Михайло-Коцюбинське, 27.06); зустрічі з представниками місцевої влади «Конституція – найвищий закон» за участі голови ЧРДА В.Коржа, начальника відділу культури і туризму ЧРДА Т.Мірошниченко, директора районної ЦБС О.Колесник (Халявин, 27.06). Широке коло громади зібрала година спілкування «Конституція – Основний Закон нашої країни» (Слабин, 27.06). Річниці Конституції присвятили урочисте засідання учасники районної літературно-мистецької вітальні «Краяни» (Новоселівська, Терехівська, Киселівська, Павлівська бібліотеки та Павлівський БК, 26.06). У бібліотеках відбулися юридичні діалоги «На перехресті закону і совісті» (Новий Білоус, 26.06); інформаційні години «Є право, значить є надія» (Льгів, 27.06; Кувечичі, 27.06); літературно-музичне свято «Закон мого життя» (Шестовиця, 28.06); літературно-музична композиція «Основний Закон нашого життя» (Старий Білоус, 28.06). Чимало запитань і відповідей прозвучало під час правової вікторини, бесіди-роздуму, діалогу біля книжкової полиці «До Конституції – з повагою, до влади – з надією», «Наш Закон Основний» (ЦДБ – Михайло-Коцюбинське, Лукашівка, Пльохів, Серединка, Кархівка, Андріївка, ін. (27-28.06). Бібліотеки забезпечили висвітлення подій в засобах масової інформації та в мережі Інтернет.

   У районі діють читацькі любительські клуби за інтересами. Відвідувачі різних категорій із задоволенням відвідують літературно-мистецьку вітальню «Краяни» (Новоселівка, Терехівка, Павлівка, Киселівка), читацькі клуби «Дивослово» (Киїнка), «Чомучка» (Седнів), екологічний клуб «Паросток» (Пакуль), читацьку світлицю «Відродження» (Старий Білоус), фольклорно-етнографічний клуб «Берегиня» (Ладинка).

   Бібліотека – територія дитинства

   Бібліотечне літо. Щооку наприкінці березня в бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У Чернігівській районній бібліотеці для дітей «книжчині іменини» розпочалися 23 березня читацьким конкурсом «Книгоманія – 2017». У ньому взяли участь учні 6 – 7 класів, найактивніші користувачі сільських бібліотек-філій району. Компетентне журі визначило кращих з кращих. Пам'ятними подарунками були відзначені всі учасники, а двоє переможців – Лілія Ворожбит (6 кл., Трисвятська Слобода) і Данило Шпак (7 кл., Михайло-Коцюбинське) – отримали грамоти й книги в подарунок і представили Чернігівський район на обласному етапі Всеукраїнського читацького конкурсу «Найкращий читач України» в обласній бібліотеці для дітей.

   Не менш цікаві заходи відбулися по всьому району: у Ковпиті, Мохнатині – калейдоскоп «Ходить казка з мудрими очима», у Довжику – поетичні гостини «Сім сонат для щастя», у читацькій залі центральної бібліотеки в Михайло-Коцюбинському – вечори переглядів екранізованих книг «Від роману – до екрану».

   У бібліотеки немає канікул. Тому для кожної дитини найкращий відпочинок – з бібліотекою, адже вона запрошуює до захопливих подорожей, веселих ігор, незабутніх пригод під час прогулянок, несподіваних зустрічей. Щоб привернути дитячу увагу до гарної книги чи просто зацікавити спілкуванням, бібліотеки запрошують до зустрічей просто неба, організовуючи свою роботу в місцях дитячого відпочинку. Так працює «Бібліотека біля водограю» (Павлівська бібліотека-філія), «Бібліотека просто неба» (Ковпитська, Андріївська бібліотеки-філії), «Бібліотека в сільському парку» (Брусилівська бібліотека-філія), «Бібліотека біля озера» (Жукотківська бібліотека-філія), «Бібліотека у шкільному саду» (Довжицька, Серединська, Слабинська бібліотеки-філії).

   У третій день літа до відділу обслуговування Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи завітало літо. Його привели з собою вихованці Михайло-Коцюбинської гімназії. Бібліотекарі Інна Шовкун та Олена Сердюк розповіли діткам про книжкову царину, дозволили блукати лабіринтами книжкового фонду. Найцікавішою сторінкою дня стали цікаві конкурси.

   Центральна бібліотека району та дитяча районна бібліотека організували районний творчий конкурс на кращу світлину «Я читаю!». На конкурс надійшло багато креативних, з оригінальними назвами та підписами світлин з різних куточків району. Журі обрало переможців, якими стали: Пархоменко Зінаїда з Ковпити (І місце); Артеменко Богдан з Жукоток, Кривець Ангеліна, Маргарита та Євгенія з Черниша (ІІ місце); Лейченко Владислава та Пономаренко Аліна з Дніпровського (ІІІ місце).

   Наша видавнича палітра

   Скарбниця досвіду центральної районної бібліотеки продовжує поповнюватися власними пошуковими й методичними матеріалами, виданнями сценаріїв, творчого доробку аматорської літературної творчості, матеріалами організаційних заходів. Протягом І півріччя нинішнього року центральна бібліотека району випустила з друку:

   1. Бібліотека і громада: пошук, майстерність, співпраця: Бібліотечний дайджест/із досвіду роботи закладів Чернігівської районної ЦБС / упоряд. М.Городня; Чернігівська центральна районна бібліотека. – Чернігів, 2017.- 32 с.: фото.

   2. Олена Печорна: бібліографічний покажчик / вст. сл. Ганни Арсенич-Баран; упоряд. Інна Шовкун; Чернігівська районна централізована бібліотечна система, відділ обслуговування ЦРБ. – вид. друге, допов. – М.-Коцюбинське, 2017. – 17 с.

   3. Світ не пізнаєш, не знаючи краю свого: із скарбнички досвіду районної літературно-мистецької вітальні «Краяни» / Чернігівська районна централізована бібліотечна система; районна літературно-мистецька вітальня «Краяни». / ред.: М.Городня; упоряд.: О.Баран. – Новоселівка: Новоселівська сільська бібліотека-філія ЦБС, 2017. – 34 с.: фото.

   Назад   15 Липня 2017 12:00

   Що на Вашу думку породжує хабарництво?