Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси     Спостережна комісія при райдержадміністрації

     Назад

     Розпорядження голови РДА від 21.07.2017 року №743 "Про утворення спостережної комісії


     Розпорядження голови РДА від 21.07.2014 року №255 "Про утворення спостережної комісії


     Розпорядження голови РДА від 06.11.2015 року №628 "Про внесення змін до розпорядження в.о. голови райдержадміністрації від 21.07.2014 р. №255"


     Про роботу спостережної комісії при Чернігівській райдержадміністрації в І півріччі 2017 року

     На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 “Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах” (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ) у районі розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21 липня 2014 р. № 255 та змінами до нього (розпорядження голови райдержадміністрації від 06 листопада 2015 року № 628) створена спостережна комісія при Чернігівській райдержадміністрації та затверджено склад комісії в кількості 11 чоловік. До складу комісії входять: голова комісії – керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Куриленко, заступник голови комісії – голова Центру екологічної просвіти «Снов» Григорій Клименок, секретар – начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Володимир Клименко, 3 представника органів виконавчої влади, 4 представника громадських організацій та 1 окремий громадянин.

     Спостережною комісією здійснюється організація та громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

     Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання. У І півріччі 2017 року проведено 6 засідань спостережної комісії. Комісія працює згідно з планом роботи на рік, який щорічно затверджується головою комісії, попередньо розглянувши та погодивши його на засіданні комісії. За результатами засідання спостережної комісії ухвалюються відповідні рішення. У наявності всі протоколи засідань та відповідні матеріали до них. Список присутніх на засіданнях спостережної комісії вказує на їх легітимність.

     На засіданнях комісії розглянуті питання: звіт про роботу спостережної комісії у 2016 році; про права спостережної комісії; зняття з обліку спостережної комісії умовно-достроково звільнених від відбування покарань; про проведену роботу з попередження вчинення повторних злочинів раніше засудженими особами, підобліковими Чернігівського районного сектору Чернігівського міського відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі сектор з питань пробації); про роботу Чернігівського районного відділення поліції ЧВП ГУ НП в Чернігівській області (далі Чернігівське РВП) з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі; про взаємодію спостережної комісії з органами внутрішніх справ, охорони здоров’я та соціального захисту по наданню допомоги особам, які були умовно достроково звільнені. Крім того, взято за практику на засіданні комісії заслуховувати окремих сільських, селищних голів про проведену роботу з особами УДЗ та раніше засудженими особами (у 2017 році заслухано 3 сільських, селищних голів).

     Організовано виховну роботу з особами УДЗ та вжиті заходи щодо громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання. Секретарем районної спостережної комісії ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. У 2017 році на територію району прибуло 12 осіб (за повідомленням виправних установ та Чернігівського РВП). На обліку спостережної комісії перебуває 15 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання.

     Чернігівський районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді (далі РЦСССДМ) сприяє сектору з питань пробації у виправленні та ресоціалізації засуджених, надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання. Сектор з питань пробації інформує РЦСССДМ про кількісний, криміногенний та соціально-демографічний склад дітей та молоді, дотримання ними порядку та умов відбування покарань. У свою чергу РЦСССДМ щоквартально подає до сектору інформацію щодо проведеної роботи з кожною окремою особою та відомості, які характеризують її. Щовівторка психолог Центру надає консультації особам даної категорії на час «відмітки» в секторі з питань пробації, з метою попередження скоєння повторних злочинів. Під час здійснення РЦСССДМ соціальної роботи з особами, що перебувають у конфлікті із законом, спеціалісти та фахівці керуються Законом України “Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» від 17.03.2011 № 3190-IV, Наказом «Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів соціального патронажу звільнених осіб» Мінсоцполітики, МВС, МОЗ, Мінюст, від 07.11.2011 № 429/831/769/3279/5, Наказом «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» від 28.03. 2012 № 478/5 / 180 / 375 / 212 / 258.

     Протягом звітного періоду РЦСССДМ проведені два спільні заходи з сектором з питань пробації щодо профілактики повторних правопорушень та девіантної поведінки серед умовно-засуджених дітей та молоді.

     З метою соціальної адаптації осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, проводяться заходи, спрямовані на видачу їм документів, необхідних для вирішення соціально – побутових питань. Спеціалістами РЦСССДМ надані психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні та інформаційні послуги особам, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі.

     Фахівцями із соціальної роботи проводиться робота з особами звільненими з місць позбавлення волі. За звітний період соціальними послугами охоплено 3 особи даної категорії. Отримувачами соціальних послуг є 29 осіб засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі (з них 2 дітей – з с. Киїнки).

     Соціальні працівники інформують звільнених з питань працевлаштування, повідомляють про існуючу квоту при реєстрації в центрі зайнятості, інформують з приводу реєстрації та оформлення документів, надають психологічну консультацію на час адаптації в новому соціумі з метою попередження рецидивної злочинності. Послуги здебільшого спрямовувались на вирішення психологічних проблем, здоров’я, залежностей, налагодження соціально-корисних зв’язків, зокрема з родиною. При необхідності надавалася гуманітарна допомога за сприяння християнської місії «Милосердя та духовне відродження».

     Дільничні офіцери поліції в сільських, селищних радах здійснюють контроль за поведінкою засуджених осіб, які проживають на території відповідних рад.

     Чернігівським РВП постійно проводяться заходи щодо соціальної адаптації наркозалежних осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Дільничними інспекторами поліції спільно з виконкомами сільських, селищних рад проводяться бесіди про неприпустимість вживання наркотичних засобів, постійно здійснюється контроль даних осіб за місцем мешкання.

     У районі здійснюється комплекс заходів щодо сприяння працевлаштуванню, підвищенню кваліфікаційного рівня чи перекваліфікації звільнених осіб з місць позбавлення волі. Центром зайнятості надавалися якісні та адресні соціальні послуги, з метою здобуття навиків та вмінь щодо пошуку джерел вакансій, техніки співбесіди з роботодавцем та складання резюме. Виконкомами сільських, селищних рад надається даній категорії осіб допомога щодо працевлаштування в сільській місцевості та проводиться соціально-виховна робота з ними.

     Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації забезпечує влаштування до інтернатних закладів системи соціального захисту населення осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати.

     Керівники лікувальних закладів району регулярно отримують інформацію про прибуття на їхні дільниці звільнених осіб з місць позбавлення волі. Особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, проходять обов’язкове флюорографічне обстеження, отримують в лікувально-профілактичних закладах району всі необхідні види медичної допомоги, а при потребі – в обласних спеціалізованих лікувальних закладах.

     Протягом І півріччя 2017 року до спостережної комісії не було звернень громадян.

     План роботи районної спостережної комісії на 2017 рік виконується.

     Назад


     Що на Вашу думку породжує хабарництво?