Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Спостережна комісія при райдержадміністрації

  Назад

  Розпорядження голови РДА від 21.07.2014 року №255 "Про утворення спостережної комісії


  Розпорядження голови РДА від 06.11.2015 року №628 "Про внесення змін до розпорядження в.о. голови райдержадміністрації від 21.07.2014 р. №255"


  Про роботу спостережної комісії при Чернігівській райдержадміністрації в 2016 році

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 “Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах” (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ) у районі розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21 липня 2014 р. № 255 та змінами до нього (розпорядження голови райдержадміністрації від 06 листопада 2015 року № 628) створена спостережна комісія при Чернігівській райдержадміністрації та затверджено склад комісії в кількості 11 чоловік. До складу комісії входять: голова комісії – керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Куриленко, заступник голови комісії – голова Центру екологічної просвіти «Снов» Григорій Клименок, секретар – начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Володимир Клименко, 3 представника органів виконавчої влади, 4 представника громадських організацій та 1 окремий громадянин.

  Спостережною комісією здійснюється організація та громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

  Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання. У 2016 році проведено 12 таких засідань. Комісія працює згідно з планом роботи на рік, який щорічно затверджується головою комісії, попередньо розглянувши та погодивши його на засіданні комісії. За результатами засідання ухвалюються відповідні рішення. У наявності всі протоколи засідань та відповідні матеріали до них. Список присутніх на засіданнях спостережної комісії вказує на їх легітимність.

  На засіданнях комісії розглянуті питання про роботу спостережної комісії у 2015 році; про повноваження спостережної комісії; зняття з обліку спостережної комісії умовно-достроково звільнених від відбування покарань; про проведену роботу з попередження вчинення повторних злочинів раніше засудженими особами, підобліковими Чернігівського районного відділу КВІ (далі КВІ); про роботу Чернігівського районного відділення поліції ЧВП ГУ НП в Чернігівській області (далі Чернігівське РВП) з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі; про проведену роботу з підобліковим КВІ мешканцем с.Количівка, про розгляд подання КВІ щодо застосування до громадянина Юшина М.Г. статті 81 ККУ та статті 46 КВКУ (умовно-дострокове звільнення); про взаємодію КВІ з виконкомами сільських, селищних рад, РВ УМВС України в області, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадськими організаціями району; про проведену виховну роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання (далі особи УДЗ), їх виправлення і ресоціалізації; про стан та організацію виконання в районі виду покарання „Громадські роботи” та про роботу посадових осіб органів соціального захисту населення, які здійснюють соціальний захист, супровід та патронаж осіб, звільнених з місць позбавлення волі; Крім того, взято за практику на засіданні комісії заслуховувати окремих сільських, селищних голів про проведену роботу з особами УДЗ та раніше засудженими особами (у 2016 році заслухано 6 сільських, селищних голів).

  Організовано виховну роботу з особами УДЗ та вжиті заходи щодо громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання. Секретарем районної спостережної комісії ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. На початку поточного року поновлені списки осіб УДЗ. У 2016 році прибуло на територію району 9 таких осіб (за повідомленням виправних установ). Станом на 15.12.2016 р. перебуває на обліку 9 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання.

  Відповідно до наказу державного департаменту України, Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту від 28 жовтня 2008 року № 288/4322 «Про затвердження Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково», Чернігівський районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді (далі РЦСССДМ) сприяє КВІ у виправленні та ресоціалізації засуджених, надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

  КВІ інформує РЦСССДМ про кількісний, криміногенний та соціально-демографічний склад дітей та молоді, дотримання ними порядку та умов відбування покарань. У свою чергу РЦСССДМ щоквартально подає до інспекції інформацію щодо проведеної роботи з кожною окремою особою та відомості, які характеризують її. Протягом 2016 року отримувачами соціальних послуг були 43 особи засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (з них3 дітей), надано 155 послуг.

  Проведені два спільні заходи РЦСССДМ та КВІ щодо профілактики повторних правопорушень та девіантної поведінки серед умовно-засуджених дітей та молоді.

  У березні 2016 року члени спостережної комісії брали участь у семінарі-тренінгу «Попередження незалежного поводження з особами, які утримуються в установах виконання покарань, через здійснення громадського контролю за дотриманням прав та законних інтересів засуджених членами спостережних комісій».

  З метою соціальної адаптації осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, проводяться заходи, спрямовані на видачу їм документів, необхідних для вирішення соціально – побутових питань. Спеціалістами РЦСССДМ надані психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні та інформаційні послуги особам, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі. Соціальними послугами РЦСССДМ охоплено 8 осіб, звільнених з виправних колоній.

  Соціальні працівники інформують звільнених з питань працевлаштування, повідомляють про існуючу квоту при реєстрації в центрі зайнятості, інформують з приводу реєстрації та оформлення документів, надають психологічну консультацію на час адаптації в новому соціумі з метою попередження рецидивної злочинності. Послуги здебільшого спрямовувались на вирішення психологічних проблем, здоров’я, залежностей, налагодження соціально-корисних зв’язків, зокрема з родиною.

  Дільничні інспектори поліції в сільських, селищних радах здійснюють контроль за поведінкою засуджених осіб, які проживають на території відповідних рад. Чернігівським районним відділенням поліції ЧВП ГУНП в Чернігівській області (далі ЧРВ поліції) постійно проводилися заходи щодо соціальної адаптації наркозалежних осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Дільничними інспекторами поліції спільно з виконкомами сільських, селищних рад проводилися бесіди про неприпустимість вживання наркотичних засобів, постійно здійснювався контроль даних осіб за місцем мешкання.

  У районі здійснюється комплекс заходів щодо сприяння працевлаштуванню, підвищенню кваліфікаційного рівня чи перекваліфікації звільнених осіб з місць позбавлення волі. Виконкомами сільських, селищних рад надається даній категорії осіб допомога щодо працевлаштування в сільській місцевості та проводиться соціально-виховна робота з ними.

  Спостережна комісія при райдержадміністрації та виконкоми сільських, селищних рад сприяють діяльності громадських, благодійних і релігійних організацій, що проводять роботу із звільненими особами з місць позбавлення волі, поширенню досвіду цих організацій.

  До управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулися дві звільнені особи (мешканці с.Халявин та с.Ковпит) із заявами надати матеріальну допомогу. Відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації від 19.02.2016 р. № 91 та від 10.05.2016 р. № 315 даним особам надані матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

  Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації забезпечує влаштування до інтернатних закладів системи соціального захисту населення осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати та досягли непрацездатного віку або мають інвалідність. Протягом 2016 року таких звернень не було. З місць позбавлення волі повернулись 24 особи, які проживають та зареєстровані у своїх сім’ях.

  Особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, проходять обов’язкове флюорографічне обстеження, отримують в лікувально-профілактичних закладах району всі необхідні види медичної допомоги, а при потребі – в обласних спеціалізованих лікувальних закладах.

  Протягом 2016 року до спостережної комісії не було звернень громадян.

  План роботи районної спостережної комісії на 2016 рік виконано.

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?