Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Звіти управління

  Назад

  Звіт про роботу управління соціального захисту
  населення райдержадміністрації за 2016 рік

  Робота усіх структурних підрозділів управління соціального захисту населення райдержадміністрації спрямована на максимальне забезпечення в Чернігівському районі виконання соціальних програм, відповідно до законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, заходи яких спрямовані на покращення соціального обслуговування та соціального забезпечення одиноких непрацездатних громадян, інвалідів, сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, сімей одиноких матерів, дітей-інвалідів до 18 років, учасників бойових дій АТО та їх сімей, ветеранів війни і праці, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

  За 12 місяців 2016 року здійснені видатки по державним цільовим субвенціям на надання населенню допомог, пільг, субсидій та компенсацій на суму 132914,9 тис. грн., в тому числі:

  - пільги та субсидії населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) в сумі 70680,4 тис. грн.;

  - на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі 4726,5 тис. грн.;

  - на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та тимчасової державної допомоги у сумі 55561,2 тис. грн.;

  - на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 1091,1 тис. грн.;

  - на поховання 10 учасників бойових дій часів Другої світової війни 12,6 тис. грн.

  Адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території надано 65 чол. у сумі 843,1 тис. грн.

  ▪ Допомога сім’ям з дітьми в даний час надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» який передбачає надання державної допомоги застрахованим особам в системі загальнообов’язкового соціального страхування. За 12 місяців 2016 року зазначену допомогу отримали 2151 сімей, яка профінансована на загальну суму 33576,5 тис. грн.

  ▪ Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримують 29 чол., профінансовано 307,4 тис. грн.

  ▪ Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.06р.№ 106 виплата допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» надійшло державної цільової субвенції у сумі 1091,1 тис. грн., яка виплачена по грудень включно (на обліку в управлінні у звітному періоді перебуває 11 прийомних сімей, в яких виховується 24 дітей).

  ▪ За 12 місяців 2016 року згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» допомогу отримало 308 сімей, на суму 10172,4 тис. грн.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» в управлінні отримують 544 інвалідів з дитинства та законних представників дітей-інвалідів до 18 років, виплата державної допомоги профінансована на суму 9503,1 тис. грн.

  ▪ Згідно ст. 5 Закону України «Про психіатричну допомогу», допомогу на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу отримують 72 чол., виплата допомоги профінансована на суму 2001,8 тис. грн.

  ▪ В даний час 143 сім'ї отримує щомісячну допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду, дана допомога надається відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» з врахуванням доходу сім’ї.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» перебувають на обліку і отримують державну соціальну допомогу 82 особи.

  ▪ 21 непрацюючих громадян призначена та виплачується компенсація на догляд за інвалідом І групи або 80-річним престарілим.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, надають соціальні послуги» призначені компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам різних груп, престарілим більше 80 років, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Відповідно до зазначеного порядку фінансування компенсаційних виплат проводиться за рахунок місцевого бюджету, за 12 місяців 2016 року нараховано 274,0 тис. грн. 121 особам.

  Субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 9609 сімей, на суму 23731,0 тис. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 1625 чол.

  Проведено 19 засідань комісії з призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій районної державної адміністрації.

  Щомісячно користуються 6647 осіб пільгами за рахунок субвенції з державного бюджету: на електроенергію 5094 особи; на природний газ 5434 особи; на централізоване опалення 609 осіб; на централізоване постачання холодної води 1376 особи; на водовідведення 599 осіб; за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартирна плата) 637 осіб.

  Запроваджений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. № 117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), дозволив налагодити облік даних про пільгові категорії населення за соціальною та професійною ознакою, а також запровадити адресні розрахунки з підприємствами-надавачами послуг за фактично надані пільговикам послуги. Налагоджений електронний обмін з 18 підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг. За даними ЄДАРП, на 01.10.2016 року на обліку перебуває 19493 особи, які користуються пільгами відповідно чинного законодавства, в т.ч.:

  - 3214 - ветеранів війни, із них: інвалідів Другої світової війни та інших воєнних конфліктів 240 (з них інваліди АТО 12 чол.); учасники бойових дій 1027 (з них брали участь в АТО 760 чол.); учасників війни 1533; сімей загиблих (померлих) ветеранів війни 414 (з них членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО 7 сімей, в т.ч. 3 сім'ї отримали квартири в м. Чернігові);

  - 6418 – ветеранів праці;

  - 5999 – дітей війни;

  - 248 – ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ;

  - 1 – реабілітований;

  - 481 – інші категорії (за професійною та соціальною ознакою);

  - 4390 – постраждалих від аварії на ЧАЕС;

  - багатодітні сім’ї 337, в них 1053 дітей,

  - 313 довідки видано переміщеним особам з тимчасово окупованої території.

  Потребуючим пільговим категоріям населення району, будинки яких не мають підведення природного газу, призначені пільги готівкою на придбання твердого палива для побутових потреб населення 1027 домогосподарствам, а скрапленого балонного газу 419 домогосподарствам, на загальну суму 1042,8 тис. грн.

  Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання таких, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 329 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», яка набрала чинності з 01 липня 2015 року та визначає механізм реалізації та права отримання пільг на житлово-комунальні послуги управлінням забезпечено призначення пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї жителям району.

  Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснено видатків за 12 місяців 2016 року на соціальні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 4283327,2 грн.

  За 12 місяців 2016 року оздоровлено громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

  - потерпілих І категорії 35 осіб;

  Проводяться наступні виплати компенсацій та допомог згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

  - компенсація вартості продуктів харчування (І та ІІ кат.) 925 чол.;

  - щорічна допомога на оздоровлення (ст. 48) нараховано з початку року 785 чол.;

  - компенсація батькам потерпілих дітей (ст. 30) 206 чол.;

  - одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 10 чол., на суму 35179 грн.;

  - відшкодування підприємствам району коштів за надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 30 підприємствам на загальну суму 368953,45 грн.

  До управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації із судовими позовами з приводу встановлення чи поновлення статусу ліквідатора аварії на ЧАЕС, чи постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС звернулося 3 особи.

  Послуги по харчуванню потерпілих дітей, які навчаються в навчальних закладах, розташованих в зоні радіоактивного забруднення – 211 дітей на суму 377359,77 грн.

  Станом на 01.01.2017 року в районі проживає 4299 інвалідів.

  Із них:

  • інвалідів війни 228 чол.;

  • інвалідів з дитинства 795 чол.;

  • дітей-інвалідів до 18 років 231 чол.;

  • інвалідів І категорії ЧАЕС 387 чол.;

  • інвалідів загального захворювання 2533 чол.;

  • інвалідів від трудового каліцтва та професійних захворювань 91 чол.;

  • інвалідів Армії 22 чол.;

  • інвалідів війни з числа учасників АТО 12 чол.

  За 2016 рік опрацьовано 94 індивідуальних програм реабілітації інвалідів, з них 23 дітей-інвалідів до 18 років.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення, переліку таких засобів» видано 203 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 153 направлень - для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації інвалідам. Управлінням соціального захисту населення видано інвалідам 1 крісел колісних та 4 технічних засобів реабілітації.

  З початку 2016 року 28 громадян направлено на санаторно-курортне лікування, з них: 13 інвалідів загального захворювання та з дитинства, 1 інвалід війни, 1 учасник війни, 1 супроводжуюча особа, 10 учасників бойових дій (АТО), з них: 1 інвалід війни (АТО).

  За 12 місяців 2016 року 9 інвалідів війни та 2 інваліди загального захворювання включені до списків для виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування.

  В 2016 році 6 чол. отримали статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

  Щодо організації направлення учасників антитерористичної операції на психологічну реабілітацію. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції». Було направлено 7 чоловік.

  З початку року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг» документи 41 дитини-інваліда направлено в Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Чернігова для отримання реабілітаційних послуг.

  Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 р. № 158 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам» за 12 місяців 2016 року надано матеріальну допомогу 4 інвалідам на суму 2148,00 грн. та 15 малозабезпеченим особам на суму 8312,00 грн.

  В 2016 році згідно розпоряджень голови райдержадміністрації з районного бюджету надана одноразова матеріальна допомога 719 громадянам на суму 438330,00 грн., в тому числі 418 учасникам АТО та членам їх сімей на суму 308000,00 грн.

  Населені пункти району охоплені обслуговуванням працівниками територіального центру. У відділенні соціальної допомоги вдома працює 98 соціальних робітників, якими обслужено 1163 громадян похилого віку та інвалідів.

  Кошторисом на 2016 рік на утримання територіального центру затверджено 4700,00 тис. грн. Територіальний центр через свої підрозділи забезпечує якісне надання 40 видів соціально-побутових, комунальних, медико-соціальних послуг малозабезпеченим непрацездатним громадянам відповідно до висновків лікарів про ступінь втрати здатності до самообслуговування. Середнє навантаження на одного соціального робітника 11 чол.

  В територіальному центрі утворено банк одягу, спрямований на соціальний захист бездомних та звільнених осіб. Проводиться робота по залученню благодійних коштів і спонсорської допомоги. Благодійна допомога надається одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, ветеранам війни та праці.

  У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на обліку перебуває 1053 громадян. За 12 місяців 2016 року допомогу отримало 752 чол. – у сумі 12207,20 грн.

  Станом на 01.01.2017 року в управлінні соціального захисту населення зареєстровано 229 діючих колективних договорів. Колективними договорами охоплено 7042 працюючих.

  Головним спеціалістом з питань праці ведеться моніторинг стану погашення заборгованості по заробітній платі найманим працівникам підприємств, установ, організацій району.

  Управлінням соціального захисту населення здійснюється контроль за вчасним пр

  оведенням атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, установах та організаціях району.

  Станом на 01.01.2017 року в районі 38 суб’єктів господарювання із шкідливими умовами праці, на 35 проведена атестація. Кількість робочих місць із шкідливими умовами праці становить 393, в т.ч. атестованих робочих місць 376. Керівникам підприємств надсилаються листи-нагадування щодо необхідності проведення чергової атестації робочих місць.

  Державними соціальними інспекторами здійснено контроль щодо правомірності призначень державних соціальних допомог шляхом обстежень умов проживання сімей та перевірок достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за державною соціальною допомогою та субсидією. Обстежено умови проживання 9753 сімей, зроблено 9436 запитів.

  Назад  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00
  09 Березня 2017 10:00
  07 Березня 2017 10:00
  06 Березня 2017 15:00
  06 Березня 2017 14:15
  06 Березня 2017 09:00
  06 Березня 2017 08:00
  06 Січня 2017 10:00
  21 Грудня 2016 09:00
  20 Грудня 2016 11:00
  19 Грудня 2016 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?