Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://chadm.cg.gov.ua/old

09 липня 2012

Звіт про роботу управління соціального захисту
населення райдержадміністрації за 9 місяців 2018 року


Робота усіх структурних підрозділів управління соціального захисту населення райдержадміністрації спрямована на максимальне забезпечення в Чернігівському районі виконання соціальних програм, відповідно до законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, заходи яких спрямовані на покращення соціального обслуговування та соціального забезпечення одиноких непрацездатних громадян, осіб з  інвалідністю, сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, сімей одиноких матерів, дітей з інвалідністю до 18 років, учасників бойових дій АТО та їх сімей, ветеранів війни і праці, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

За 9 місяців 2018 року здійснені видатки по державним цільовим субвенціям на надання населенню допомог, пільг, субсидій та компенсацій на суму 179796,1 тис. грн., в тому числі:

пільги та субсидії населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) в сумі 127330,4 тис. грн.;

на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі     4014,9 тис. грн.;

на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, допомоги по догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу: ДСД особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, ДСД на догляд, тимчасової ДСД непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату кількість, щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку та тимчасової державної допомоги у сумі 46902,8 тис. грн.;

на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 864,7 тис. грн.;
          Адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території, надано 64 чол. у сумі 683,3 тис. грн.

▪ Допомога сім’ям з дітьми в даний час надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» який передбачає надання державної допомоги застрахованим особам в системі загальнообов’язкового соціального страхування. За 9 місяців  2018 року зазначену допомогу отримали 1780 сім'ї, яка профінансована на загальну суму 25380,6 тис. грн.

▪ Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримують 8 чол.,  профінансовано на суму 109,1 тис. грн.

▪ Відповідно постанови Кабінету  Міністрів України від 06.02.06р. № 106  виплата допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» надійшло державної цільової субвенції  у сумі 864,7 тис. грн., яка виплачена по вересень включно (на обліку в управлінні у звітному періоді перебуває 9 прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей).

 ▪ За 9 місяців 2018 року  згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»  допомогу отримала 242 сім'ї на суму 7347,5 тис. грн.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» в управлінні отримують 592 осіб з інвалідністю з дитинства та законних представників дітей з інвалідністю до 18 років, виплата державної допомоги профінансована на суму 9644,4 тис. грн.

▪ Згідно ст. 5 Закону України «Про психіатричну допомогу», допомогу на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу отримують  114 чол., виплата допомоги профінансована на суму 2075,3 тис. грн.,

- ДСД особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, ДСД на догляд кількість 165 чол., сума – 2315,6 тис. грн.;

-  тимчасової ДСД непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату кількість 5 чол. сума 25,5 тис. грн.;

- щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку кількість 18 чол., сума 4,8 тис. грн.

 В даний час 114 сімей отримує щомісячну допомогу малозабезпеченим особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду, дана допомога надається відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» з врахуванням доходу сім’ї. 

▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю» перебувають на обліку і отримують державну соціальну допомогу 165 осіб.

▪ 18 непрацюючим громадянам призначена та виплачується компенсація на догляд за особою з інвалідністю І групи або 80-річним престарілим.

      ▪ Відповідно до Закону України  «Про соціальні послуги» та постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, надають соціальні послуги» призначені компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з  інвалідністю різних груп, престарілим більше 80 років, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Відповідно до зазначеного порядку фінансування компенсаційних виплат проводиться за рахунок місцевого бюджету, за 9 місяців  2018 року нараховано  особам на суму  321,58 тис. грн. 168 особам. 

Субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 7233 сімей. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 1433 сім’ї.

Відповідно до змін у законодавстві (підвищення та зниження тарифів) управління здійснило з початку 2018 року 7402 перерахунків субсидій на ЖКП.

Розміщено 1 стаття на офіційному сайті РДА та 1 стаття в районній газеті «Наш край» щодо порядку призначення субсидій Проводились наради із сільськими (селищними) головами, головами ОТГ і соціальними робітниками щодо даного питання.

Проведено 18 засідань комісії з призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій районної державної адміністрації.

Щомісячно користуються пільгами за рахунок субвенції з державного бюджету: на електроенергію - 8483 особи; на природний газ - 6656 особи; на централізоване опалення - 1890 осіб; на централізоване постачання холодної води - 3954 особи; водовідведенням - 1307 осіб; за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартирна плата) - 2010 осіб.

За даними ЄДАРП, на 01.10.2018 року на обліку перебуває 17737 осіб, які користуються пільгами відповідно чинного законодавства, в т.ч.:

- 2791 - ветеранів війни, із них: осіб з інвалідністю Другої світової війни та інших воєнних конфліктів - 213 (з них осіб з інвалідністю АТО - 16 чол.); учасники бойових дій - 1161 (з них брали участь в АТО - 955 чол.); учасників війни - 1064; сімей загиблих (померлих) ветеранів війни - 353 (з них: членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО - 12 сімей, в тому числі 2 сім'ї отримали квартири в м. Чернігові); 

- 5627  ветеранів праці;

- 5051  дітей війни;

-  240  ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ;

-  463 інші категорії (за професійною та соціальною ознакою);

-  3987   постраждалих від аварії на ЧАЕС;

-  286 багатодітних сімей, в них - 887 дітей.

Відповідно до постанови КМУ № 319 від 27.04.2016 року з 01 травня    2016 року особам, яким призначено субсидію, пільги на оплату житлово-комунальних послуг у період її отримання не нараховується.

Потребуючим пільговим категоріям населення району, будинки яких не мають підведення природного газу, в 2018 році призначені пільги готівкою на придбання твердого палива для побутових потреб населення 408 домогосподарств, а скрапленого балонного газу - 137 домогосподарство, на загальну суму 600,3 тис. грн.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання таких, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», яка набрала чинності з 01 липня 2015 року та визначає механізм реалізації та права отримання пільг на житлово-комунальні послуги, управлінням забезпечено призначення пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї  жителям району.

На обліку по Чернігівському району в Єдиній інформаційній базі даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, перебуває 181 особа.

398 довідок видано переміщеним особам з тимчасово окупованої території.

Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснено видатків за        9 місяців 2018 року на соціальні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 3020441,4  грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 7923 громадян потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають на обліку 57 громадян.

З початку року оздоровлено 16 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (потерпілих І категорії), що становить 28 % від загальної кількості.

Згідно кошторису на закупівлю путівок по трьохсторонньому договору для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділено 163728  грн.

За результатами проведених публічних закупівель укладено договір на безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, розташованих на території радіоактивного забруднення, на суму 496221,91 грн. Безплатно харчуються 198 потерпілих дітей, середня вартість харчування однієї дитини в день становить 30,90 грн.

Проводяться наступні виплати компенсацій та допомог згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

компенсація вартості продуктів харчування (І та ІІ кат.) 878 чол.;
щорічна допомога на оздоровлення (ст. 48) нараховано з початку року    803 чол.;
компенсація батькам потерпілих дітей (ст. 30) 195 чол.;
одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 4 чол., на суму 8154,8 грн.;
відшкодування підприємствам району коштів за надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 35 підприємствам  на загальну суму 175466 грн.
До управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації із судовими позовами звернулося 3 особи.

  Станом на 01.10.2018 року в районі проживає 4303 осіб з інвалідністю.

Із них:     

осіб з інвалідністю в результаті війни - 197 чол.;
осіб з інвалідністю з дитинства  - 793 чол.;
дітей з інвалідністю до 18 років - 241 чол.;
осіб з інвалідністю І категорії ЧАЕС - 364 чол.;
осіб з інвалідністю загального захворювання - 2578 чол.;
осіб з інвалідністю від трудового каліцтва та професійних захворювань - 85 чол.;
осіб з інвалідністю Армії - 25 чол.;
осіб з інвалідністю в результаті війни з числа учасників АТО - 16 чол.
На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 88 громадян, з них – 28 учасників бойових дій, які брали участь в АТО.

З початку 2018 року 25 громадян направлено на санаторно-курортне лікування, з них: 9 осіб з інвалідністю загального захворювання, 3 особи з інвалідністю в результаті війни, 1 учасник бойових дій, 8 учасника бойових дій, які брали участь в АТО.

Згідно кошторису на закупівлю путівок по трьохсторонньому договору для осіб з інвалідністю виділено 122580 грн. Укладено договорів на 86208,56 грн. профінансовано згідно актів наданих послуг на 26196,00 грн.

Згідно кошторису на закупівлю  путівок по трьохсторонньому договору для учасників АТО виділено 90046,00 грн., укладено та профінансовано договорів на суму 24553,00 грн.

За 9 місяців 2018 року 7 осіб з інвалідністю результаті війни та 2 особи з інвалідністю загального захворювання включений до списків для виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), згідно якого учасники антитерористичної операції можуть пройти професійне навчання. На обліку в управлінні перебуває 17 учасників бойових дій, які брали участь в АТО, які отримують послуги з соціальної та професійної адаптації.

Згідно кошторису у 2018 році на навчання учасників АТО виділено 43620,00 грн.

З початку 2018 року опрацьовано 48 індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, з них - 18 дітей з інвалідністю до 18 років.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р.     № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення, переліку таких засобів» видано 258 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 99 направлень - для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації осіб з інвалідністю. Управлінням соціального захисту населення 9 особам з інвалідністю видано технічні засоби реабілітації (крісла колісне).

         З початку року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю реабілітаційних послуг» видано 64 направлення в  Обласний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Чернігова для отримання реабілітаційних послуг.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 р. № 256, якою затверджено Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, за 2018 рік надано матеріальну допомогу  2 особам з  інвалідністю  на суму 1373 грн. та 7 малозабезпеченим особам на суму 4150,00  грн.

Відповідно до районної Програми надання адресної одноразової допомоги на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Чернігівської районної ради від 16 лютого 2016 року, з початку 2018 року надана одноразова матеріальна допомога 159 громадянам на суму 136800,00  грн., в тому числі 10 членам  сімей загиблих в АТО на суму 11300,00  грн.

Станом на 01.10.2018 року в управлінні соціального захисту населення зареєстровано 218 діючих колективних договорів. Колективними договорами охоплено 7041 працюючих.
Державними соціальними інспекторами здійснено контроль щодо правомірності призначень державних соціальних допомог шляхом обстежень умов проживання сімей та  перевірок достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за державною соціальною допомогою та субсидією. Обстежено умови проживання 2757 сімей, зроблено 949 запитів.

Населені пункти району охоплені обслуговуванням працівниками територіального центру. У відділенні соціальної допомоги вдома працює 66 соціальних робітників, якими обслужено 736 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, в тому числі на платній основі - 163 чол.

Кошторисом на 2018 рік на утримання територіального центру затверджено 3786,7 тис. грн. Територіальний центр через свої підрозділи забезпечує якісне надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю відповідно до медичних висновків лікарів, Державного стандарту догляду вдома та інших нормативно-правових документів. Середнє навантаження на одного соціального робітника 11 чол.

В територіальному центрі утворено банк одягу, спрямований на соціальний захист бездомних та звільнених осіб. Проводиться робота по залученню благодійних коштів і спонсорської допомоги. Благодійна допомога надається одиноким непрацездатним громадянам, особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці.

У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на обліку перебуває 235 громадян. У 2018 році допомогу отримало 266 чол. – на суму 8338,58 тис. грн.