Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Звіти управління

  Назад

  Звіт про роботу управління соціального захисту
  населення райдержадміністрації за 3 місяці 2017 року

  Робота усіх структурних підрозділів управління соціального захисту населення райдержадміністрації спрямована на максимальне забезпечення в Чернігівському районі виконання соціальних програм, відповідно до законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, заходи яких спрямовані на покращення соціального обслуговування та соціального забезпечення одиноких непрацездатних громадян, інвалідів, сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, сімей одиноких матерів, дітей-інвалідів до 18 років, учасників бойових дій АТО та їх сімей, ветеранів війни і праці, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

  За 3 місяці 2017 року здійснені видатки по державним цільовим субвенціям на надання населенню допомог, пільг, субсидій та компенсацій на суму 82374,0 тис. грн., в тому числі:

  - пільги та субсидії населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) в сумі 65334,2 тис. грн.;

  - на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі 1101,8 тис. грн.;

  - на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та тимчасової державної допомоги у сумі 15427,7 тис. грн.;

  - на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 293,0 тис. грн.;

  Адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території надано 48 чол. у сумі 217,3 тис. грн.

  ▪ Допомога сім’ям з дітьми в даний час надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» який передбачає надання державної допомоги застрахованим особам в системі загальнообов’язкового соціального страхування. За 3 місяці 2017 року зазначену допомогу отримали 1997 сімей, яка профінансована на загальну суму 8976,9 тис. грн.

  ▪ Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримують 18 чол., профінансовано 44,9 тис. грн.

  ▪ Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.06р. № 106 виплата допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» надійшло державної цільової субвенції у сумі 293,0 тис. грн., яка виплачена по березень включно (на обліку в управлінні у звітному періоді перебуває 11 прийомних сімей, в яких виховується 24 дітей).

  ▪ За 3 місяці 2017 року згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» допомогу отримало 278 сімей, на суму 3130,5 тис. грн.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» в управлінні отримують 551 інвалідів з дитинства та законних представників дітей-інвалідів до 18 років, виплата державної допомоги профінансована на суму 2661,9 тис. грн.

  ▪ Згідно ст. 5 Закону України «Про психіатричну допомогу», допомогу на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу отримують 92 чол., виплата допомоги профінансована на суму 613,5 тис. грн.

  ▪ В даний час 92 сім'ї отримує щомісячну допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду, дана допомога надається відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» з врахуванням доходу сім’ї.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» перебувають на обліку і отримують державну соціальну допомогу 100 осіб.

  ▪ 16 непрацюючих громадян призначена та виплачується компенсація на догляд за інвалідом І групи або 80-річним престарілим.

  ▪ Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, надають соціальні послуги» призначені компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам різних груп, престарілим більше 80 років, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Відповідно до зазначеного порядку фінансування компенсаційних виплат проводиться за рахунок місцевого бюджету, за 3 місяці 2017 року нараховано 74,1 тис. грн. 117 осіб.

  Субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 10795 сімей, на суму 83456,4 тис. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 339 чол.

  Проведено 6 засідань комісії з призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій районної державної адміністрації.

  Щомісячно користуються пільгами за рахунок субвенції з державного бюджету: на електроенергію 6474 осіб; на природний газ 4455 осіб; на централізоване опалення 1213 осіб; на централізоване постачання холодної води 2168 осіб; на водовідведення 1158 осіб; за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартирна плата) 571 особа.

  Запроваджений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. № 117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), дозволив налагодити облік даних про пільгові категорії населення за соціальною та професійною ознакою, а також запровадити розрахунки з підприємствами-надавачами послуг за фактично надані пільговикам послуги. Налагоджений електронний обмін з 18 підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг. За даними ЄДАРП, на 01.04.2017 року на обліку перебуває 19276 особи, які користуються пільгами відповідно чинного законодавства, в т.ч.:

  - 3138 - ветеранів війни, із них: інвалідів Другої світової війни та інших воєнних конфліктів 237 (з них інваліди АТО 16 чол.); учасники бойових дій 1059 (з них брали участь в АТО 823 чол.); учасників війни 1444; сімей загиблих (померлих) ветеранів війни 398 (з них членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО 11 сімей, в т.ч.);

  - 6278 – ветеранів праці;

  - 5841 – дітей війни;

  - 247 – ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ;

  - 1 – реабілітований;

  - 483 – інші категорії (за професійною та соціальною ознакою);

  - 4328 – постраждалих від аварії на ЧАЕС;

  - багатодітні сім’ї 329, в них 1038 дітей,

  - 317 довідок видано переміщеним особам з тимчасово окупованої території.

  У 2017 році пільговиками, домогосподарства яких опалюються твердим паливом, подано 247 заяв. А на скраплений балонний газ подана 131 заява. Вартість 1 твердого палива складає 2162 грн. Вартість 1 балону скрапленого газу складає 216,2 грн. Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання таких, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», яка набрала чинності з 01 липня 2015 року та визначає механізм реалізації та права отримання пільг на житлово-комунальні послуги управлінням забезпечено призначення пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї жителям району.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року № 319 з 01 травня 2016 року, особам яким призначено субсидію пільги з оплати житлово-комунальних послуг у період її отримання не нараховуються.

  Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснено видатків за 3 місяці 2017 року на соціальні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 911144,75 грн.

  Проводяться наступні виплати компенсацій та допомог згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

  - компенсація вартості продуктів харчування (І та ІІ кат.) 910 чол.;

  - щорічна допомога на оздоровлення (ст. 48) нараховано з початку року 93 чол.;

  - компенсація батькам потерпілих дітей (ст. 30) 201 чол.;

  - одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 чол., на суму 189,6 грн.;

  - відшкодування підприємствам району коштів за надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 6 підприємствам на загальну суму 48862,28грн.

  До управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації із судовими позовами з приводу встановлення чи поновлення статусу ліквідатора аварії на ЧАЕС, чи постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС звернулося 3 особи.

  Станом на 01.04.2017 року в районі проживає 4287 інвалідів.

  Із них:

  • інвалідів війни 220 чол.;

  • інвалідів з дитинства 788 чол.;

  • дітей-інвалідів до 18 років 213 чол.;

  • інвалідів І категорії ЧАЕС 383 чол.;

  • інвалідів загального захворювання 2554 чол.;

  • інвалідів від трудового каліцтва та професійних захворювань 89 чол.;

  • інвалідів Армії 23 чол.;

  • інвалідів війни з числа учасників АТО 17 чол.

  За 3 місяці 2017 року опрацьовано 28 індивідуальних програм реабілітації інвалідів, з них 3 дітей-інвалідів до 18 років.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення, переліку таких засобів» видано 125 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 55 направлень - для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації інвалідам.

  З початку 2017 року 4 громадян направлено на санаторно-курортне лікування, з них: 1 інвалід загального захворювання, 2 інваліда війни, 1 учасник бойових дій.

  За 3 місяці 2017 року 8 інвалідів війни та 4 інваліди загального захворювання включені до списків для виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування.

  В 2017 році 6 чол. отримали статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

  Здійснюється направлення учасників антитерористичної операції на психологічну реабілітацію. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції».

  З початку року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг» документи 26 дітей-інвалідів направлено в Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Чернігова для отримання реабілітаційних послуг.

  Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 р. № 158 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам» за 3 місяці 2017 року надано 4 малозабезпеченим особам на суму 2494,00 грн.

  В 2017 році згідно розпоряджень голови райдержадміністрації з районного бюджету надана одноразова матеріальна допомога 40 громадянам на суму 38800,00 грн., в тому числі 10 учасникам АТО та членам їх сімей на суму 10000,00 грн.

  Населені пункти району охоплені обслуговуванням працівниками територіального центру. У відділенні соціальної допомоги вдома працює 97 соціальних робітників, якими обслужено 1038 громадян похилого віку та інвалідів, в тому числі на платній основі 253 чол.

  Кошторисом на 2017 рік на утримання територіального центру затверджено 5067,47 тис. грн. Територіальний центр через свої підрозділи забезпечує якісне надання соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам відповідно до медичних висновків лікарів, Державного стандарту догляду вдома та інших нормативно-правових документів. Середнє навантаження на одного соціального робітника 11 чол.

  В територіальному центрі утворено банк одягу, спрямований на соціальний захист бездомних та звільнених осіб. Проводиться робота по залученню благодійних коштів і спонсорської допомоги. Благодійна допомога надається одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, ветеранам війни та праці.

  У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на обліку перебуває 207 громадян. За 3 місяці 2017 року допомогу отримало 199 чол. – у сумі 4158,98 грн.

  Станом на 01.04.2017 року в управлінні соціального захисту населення зареєстровано 229 діючих колективних договорів. Колективними договорами охоплено 7042 працюючих.

  Головним спеціалістом з питань праці ведеться моніторинг стану погашення заборгованості по заробітній платі найманим працівникам підприємств, установ, організацій району.

  Державними соціальними інспекторами здійснено контроль щодо правомірності призначень державних соціальних допомог шляхом обстежень умов проживання сімей та перевірок достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за державною соціальною допомогою та субсидією. Обстежено умови проживання 9731 сімей, зроблено 2405 запитів.

  Назад  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00
  09 Березня 2017 10:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?