Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси
      Звіти управління

      Назад

      Звіт про роботу управління соціального захисту
      населення райдержадміністрації за І квартал 2018 року

       

      Робота усіх структурних підрозділів управління соціального захисту населення райдержадміністрації спрямована на максимальне забезпечення в Чернігівському районі виконання соціальних програм, відповідно до законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, заходи яких спрямовані на покращення соціального обслуговування та соціального забезпечення одиноких непрацездатних громадян, інвалідів, сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, сімей одиноких матерів, дітей-інвалідів до 18 років, учасників бойових дій АТО та їх сімей, ветеранів війни і праці, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

       

      За 3 місяці 2018 року здійснені видатки по державним цільовим субвенціям на надання населенню допомог, пільг, субсидій та компенсацій на суму 93400,8 тис. грн., в тому числі:

      - пільги та субсидії населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) в сумі 76230,9 тис. грн.;

      - на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі 974,3 тис. грн.;

      - на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, тимчасової державної допомоги у сумі 15673,5 тис. грн.;

      - на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 305,8 тис. грн.;

      Адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території, надано 50 чол. у сумі 216,3 тис. грн.

      ▪ Допомога сім’ям з дітьми в даний час надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» який передбачає надання державної допомоги застрахованим особам в системі загальнообов’язкового соціального страхування. За 3 місяці 2018 року зазначену допомогу отримали 1892 сім'ї, яка профінансована на загальну суму 8567,4 тис. грн.

      ▪ Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримують 13 чол., профінансовано на суму 47,2 тис. грн.

      ▪ Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.06р. № 106 виплата допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» надійшло державної цільової субвенції у сумі 305,8 тис. грн., яка виплачена по березень включно (на обліку в управлінні у звітному періоді перебуває 10 прийомних сімей, в яких виховується 20 дітей).

      ▪ За 3 місяці 2018 року згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» допомогу отримала 257 сімей на суму 2492,1 тис. грн.

      ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» в управлінні отримують 580 інвалідів з дитинства та законних представників дітей-інвалідів до 18 років, виплата державної допомоги профінансована на суму 3184,8 тис. грн.

      ▪ Згідно ст. 5 Закону України «Про психіатричну допомогу», допомогу на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу отримують 99 чол., виплата допомоги профінансована на суму 676,1 тис. грн.

      ▪ В даний час 101 сім'я отримує щомісячну допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду, дана допомога надається відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» з врахуванням доходу сім’ї.

      ▪ Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» перебувають на обліку і отримують державну соціальну допомогу 144 особи.

      ▪ 17 непрацюючим громадянам призначена та виплачується компенсація на догляд за інвалідом І групи або 80-річним престарілим.

      ▪ Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, надають соціальні послуги» призначені компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам різних груп, престарілим більше 80 років, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Відповідно до зазначеного порядку фінансування компенсаційних виплат проводиться за рахунок місцевого бюджету, за з місяці 2018 року нараховано 130 особам на суму 99,7 тис. грн.

      Субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 11064 сімей. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 68 сім’ям.

      Відповідно до змін у законодавстві (підвищення та зниження тарифів) управління здійснило з початку 2018 року 5 перерахунків субсидій на ЖКП.

      Розміщено 1 стаття на офіційному сайті РДА та 1 стаття в районній газеті «Наш край» щодо порядку призначення субсидій Проводились наради із сільськими (селищними) головами, головами ОТГ і соціальними робітниками щодо даного питання.

      Проведено 6 засідань комісії з призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій районної державної адміністрації.

      Щомісячно користуються пільгами за рахунок субвенції з державного бюджету: на електроенергію - 6363 особи; на природний газ - 4632 особи; на централізоване опалення - 1890 осіб; на централізоване постачання холодної води - 3034 особи; водовідведенням - 1749 осіб; за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартирна плата) - 2025 осіб.

      За даними ЄДАРП, на 01.04.2018 року на обліку перебуває 18276 осіб, які користуються пільгами відповідно чинного законодавства, в т.ч.:

      - 2883 - ветеранів війни, із них: інвалідів Другої світової війни та інших воєнних конфліктів - 216 (з них інваліди АТО - 12 чол.); учасники бойових дій - 1135 (з них брали участь в АТО - 930 чол.); учасників війни - 1164; сімей загиблих (померлих) ветеранів війни - 368 (з них: членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО - 12 сімей, в тому числі 2 сім'ї отримали квартири в м. Чернігові);

      - 5822 ветеранів праці;

      - 5300 дітей війни;

      - 247 ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ;

      - 470 інші категорії (за професійною та соціальною ознакою);

      - 4102 постраждалих від аварії на ЧАЕС;

      - 318 багатодітних сімей, в них - 979 дітей.

      Відповідно до постанови КМУ № 319 від 27.04.2016 року з 01 травня 2016 року особам, яким призначено субсидію, пільги на оплату житлово-комунальних послуг у період її отримання не нараховується.

      Потребуючим пільговим категоріям населення району, будинки яких не мають підведення природного газу, в 2018 році призначені пільги готівкою на придбання твердого палива для побутових потреб населення 212 домогосподарств, а скрапленого балонного газу - 81 домогосподарство, на загальну суму 326,4 тис. грн.

      Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання таких, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», яка набрала чинності з 01 липня 2015 року та визначає механізм реалізації та права отримання пільг на житлово-комунальні послуги, управлінням забезпечено призначення пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї жителям району.

      На обліку по Чернігівському району в Єдиній інформаційній базі даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, перебуває 170 осіб. 376 довідок видано переміщеним особам з тимчасово окупованої території.

      Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснено видатків за 3 місяці 2018 року на соціальні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 914222,18 грн.

      На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 370 громадян І категорії (ліквідаторів та потерпілих), які мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

      57 громадян відповідної категорії перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Згідно кошторису на закупівлю путівок по трьохсторонньому договору для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділено 163728 грн.

      Проводяться наступні виплати компенсацій та допомог згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

      - компенсація вартості продуктів харчування (І та ІІ кат.) 883 чол.;

      - щорічна допомога на оздоровлення (ст. 48) нараховано з початку року 131 чол.;

      - компенсація батькам потерпілих дітей (ст. 30) 57 чол.;

      - одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 чол., на суму 284,40 грн.;

      - відшкодування підприємствам району коштів за надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 33 підприємствам на загальну суму 14399,65 грн.

      До управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації із судовими позовами з початку року з приводу встановлення чи поновлення статусу ліквідатора аварії на ЧАЕС, чи постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС звернулася 1 особа.

      Станом на 01.04.2018 року в районі проживає 4293 інвалідів.

      Із них:

      - інвалідів війни - 204 чол.;

      - інвалідів з дитинства - 786 чол.;

      - дітей-інвалідів до 18 років - 243 чол.;

      - інвалідів І категорії ЧАЕС - 370 чол.;

      - інвалідів загального захворювання - 2567 чол.;

      - інвалідів від трудового каліцтва та професійних захворювань - 87 чол.;

      - інвалідів Армії - 24 чол.;

      - інвалідів війни з числа учасників АТО - 12 чол.

      На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 116 громадян, з них – 29 учасників бойових дій, які брали участь в АТО.

      З початку 2018 року 1 громадянина направлено на санаторно-курортне лікування, з них: 1 інвалід загального захворювання.

      За 3 місяці 2018 року 1 інвалід загального захворювання включений до списків для виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування.

      Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), згідно якого учасники антитерористичної операції можуть пройти професійне навчання. На обліку в управлінні перебуває 15 учасників бойових дій, які брали участь в АТО, які отримують послуги з соціальної та професійної адаптації.

      З початку 2018 року опрацьовано 19 індивідуальні програми реабілітації інвалідів, з них - 5 дітей-інвалідів до 18 років.

      Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення, переліку таких засобів» видано 60 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 23 направлень - для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації інвалідам. Управлінням соціального захисту населення 3 інвалідам видано технічні засоби реабілітації (крісла колісне).

      З початку року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг» видано 23 направлення в Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Чернігова для отримання реабілітаційних послуг.

      Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 р. № 256, якою затверджено Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, за 2018 рік надано матеріальну допомогу 1 інваліду на суму 686,5 тис. грн. та 1 малозабезпеченій особі на суму 2059,5 тис. грн.

      Відповідно до районної Програми надання адресної одноразової допомоги на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Чернігівської районної ради від 16 лютого 2016 року, з початку 2017 року надана одноразова матеріальна допомога 52 громадянам на суму 45500,00 грн., в тому числі 7 членам сімей загиблих в АТО на суму 7000,00 грн. Станом на 01.04.2018 року в управлінні соціального захисту населення зареєстровано 218 діючих колективних договорів. Колективними договорами охоплено 7041 працюючих.

      Державними соціальними інспекторами здійснено контроль щодо правомірності призначень державних соціальних допомог шляхом обстежень умов проживання сімей та перевірок достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за державною соціальною допомогою та субсидією. Обстежено умови проживання 771 сім'я, зроблено 683 запитів.

      Населені пункти району охоплені обслуговуванням працівниками територіального центру. У відділенні соціальної допомоги вдома працює 66 соціальних робітників, якими обслужено 687 громадян похилого віку та інвалідів, в тому числі на платній основі - 163 чол.

      Територіальний центр через свої підрозділи забезпечує якісне надання соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам відповідно до медичних висновків лікарів, Державного стандарту догляду вдома та інших нормативно-правових документів. Середнє навантаження на одного соціального робітника 11 чол.

      В територіальному центрі утворено банк одягу, спрямований на соціальний захист бездомних та звільнених осіб. Проводиться робота по залученню благодійних коштів і спонсорської допомоги. Благодійна допомога надається одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, ветеранам війни та праці.

      У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на обліку перебуває 235 громадян. У 2018 році допомогу отримало 112 чол. – на суму 3388,00 тис. грн.

      Назад


      Що на Вашу думку породжує хабарництво?