back

Утворення громадського об’єднання відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання»

16 липня 2013

Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та /або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав та свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадська організація за організаційно – правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка або громадська організація. Громадська організація – це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Громадське об’єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації -14 років. Кількість засновників громадського об’єднання не може бути меншою, ніж дві особи. Повноваження засновника громадського об’єднання закінчується після прийняття рішення про реєстрацію або прийняття повідомлення про утворення громадського об’єднання в установленому цим законом порядку.

Утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах його учасників та оформлюється протоколом.

Протокол установчих зборів громадського об’єднання має містити відомості про:

- дату та місце проведення установчих зборів;

- осіб, які брали участь в установчих зборах (обов’язковим є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах, в якому зазначаються відомості щодо:

- фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом;

- щодо юридичних осіб – повне найменування, ідентифікаційний код, юридична адреса, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка уповноважена брати участь в установчих зборах. Ці дані засвідчуються підписом особи, уповноваженої брати участь в установчих зборах);

- рішення про утворення громадського об’єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;

- рішення про визначення найменування та за наявності – скорочено найменування громадського об’єднання;

- рішення про затвердження статуту громадського об’єднання;

- рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об’єднання відповідно до затвердженого статуту;

- рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об’єднання без додаткового уповноваження; для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, якщо утворення (обрання) органів управління не передбачено рішенням про утворення такого об’єднання;

- рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій (для громадського об’єднання яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

У разі утворення громадського об’єднання, яке має намір здійснити діяльність без статусу юридичної особи, рішення про затвердження статуту громадського об’єднання та рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об’єднання, приймаються, якщо наявність статуту та/або утворення (обрання) органів управління передбачено рішенням про утворення такого об’єднання.

Особа може бути обрана керівником, обрана до складу керівного органу громадського об’єднання, визначена особою, яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій, або визначено особою уповноваженою представляти громадське об’єднання, за наявності її особистої згоди. Протокол установчих зборів підписується головуючим та секретарем зборів.

Громадське об’єднання реєструються або повідомляють про своє утворення у порядку, передбаченому цим Законом, протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів.

Дії від імені незареєстрованого громадського об’єднання або громадського об’єднання, повідомлення якого не прийнято в установленому цим Законом порядку, крім дій, пов’язаних з реєстрацією такого об’єднання або повідомлення про його утворення, забороняється.

За інформацією Чернігівського районного управління юстиції