Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси   Новини

   Назад

   ********************************************** 2017 рік ********************************************

   Питання паліативного піклування за хворими вивчали на засіданні Громадської ради

   12 жовтня 2017 року відбулось засідання Громадської ради при райдержадміністрації, яке провела голова Громадської ради Наталія Надирова.

   У заході взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Корж, директор Чернігівського геріатричного пансіонату Віктор Кулага, головний лікар обласної психоневрологічної лікарні Володимир Ященко, головний лікар КЛПЗ "Чернігівська центральна районна лікарня" Дмитро Руденко, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Нехай, заступник начальника Територіального центру соціального обслуговування населення Світлана Сімонова, начальник управління АПР райдержадміністрації Ірина Труба.

   На засіданні розглянуто два питання: проблемні питання догляду за пацієнтами, які потребують цілодобового паліативного піклування в умовах закладів соціального захисту та питання щодо проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад» та врегулювання земельних відносин у територіальних громадах району.

   Щодо основних проблемних питань паліативного піклування проінформували членів ГР головні лікарі медичних закладів.

   В даному випадку мова йде про пацієнтів на останніх стадіях хвороби, які потребують постійного знеболення та особливого піклування. Це пацієнти, які фактично помирають від раку, серцево-судинних недугів, СНІДу, туберкульозу та інших хвороб. Лікарі навіть не намагаються знайти аналогії і кажуть, що здорова людина не в змозі уявити онкологічний біль.

   Хороша новина в тому, що сучасна медицина має перевірені шляхи, як уникнути таких страждань і полегшити останні дні тяжкохворих, давши їм можливість до кінця зберегти людську гідність і смак життя. Погана – в тому, що в Україні лише починає розвиватися система паліативної допомоги, і в держави навіть немає статистики про те, скільки людей отримують її бодай у якомусь вигляді.

   Повстало питання створення на території району закладу, де б надавалася така допомога. Голова райдержадміністрації Віктор Корж наголосив, що питання надання паліативної допомоги дійсно дуже важливе, проте зазначив, що створити такий заклад - не проблема, проблема - його утримувати. На сьогодні питання фінансування існуючої системи медичних закладів фінансово складне, а в умовах децентралізації - ситуація ще більш ускладнюється.

   Але від цього хворим не легше і питання само по собі не вирішиться, адже заручниками ситуації стають люди. Існують також і деякі законодавчі неврегульовані питання. Діяльність хоспісних закладів та лікарень регулюються різними законодавчими актами. Хоспіси мають право надавати соціальні послуги довготривало, але не мають права лікувати, лікарні в свою чергу можуть лікувати, проте мають чіткі терміни для лікування, а хворі, які потребують паліативної допомоги можуть лежати роками. А щоб забезпечити відповідну медичну допомогу хворим на дому - відповідної кваліфікації медичних працівників у селах немає. Тож питання залишається відкритим.

   Існує ще одна, але поки що потенційна проблема, над якою, мабуть, ще не замислюються, але... Деякі новостворені ОТГ закривають на своїх територіях Територіальні центри соціального обслуговування населення і перенаправляють своїх підопічних до відповідних обласних закладів. І це не проблема, поки є ще вільні ліжка, а що ж робити, коли вони скінчаться? Знову заручниками ситуації стануть люди!

   Віктор Корж доручив головному лікарю КЛПЗ "Чернігівська центральна районна лікарня" Дмитру Руденку розглянути можливість відкриття або койколіжок або окремого відділення для надання паліативної допомоги важким хворим на базі районної лікарні, адже такі хворі мають отримувати не тільки соціальну допомогу, а в першу чергу фахову медичну.

   Друге питання, яке розглянули під час засідання - роздача земель обласним управління Держгеокадастру за межами населеного пункту без узгодження із сільськими, селищними головами. Таких випадків дуже багато по всій країні, зокрема є й в Чернігівському районі.

   Про стан справ та впорядкування земельних питань на території району проінформувала начальник управління АПР райдержадміністрації Ірина Труба. Вона повідомила, що землями сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту дійсно розпоряджається Управління Держгеокадастру в Чернігівській області, при цьому чинним законодавством не передбачено жодного погодження із органами місцевого самоврядування. Райдержадміністрація розпоряджається тільки невитребованими паями.

   Віктор Корж зазначив, що зареєстрований законопроект у Верховній Раді значно полегшив би вирішення земельних питань, але він ще й досі не прийнятий. Голова РДА повідомив, що окрім земельних, болючим питанням в районі є сплата аренди за користування ставками. Промлема полягає в тому, що користувачі ставків сплачують мізерні кошти податку за користування водоймами. Питання в тому, що користувачі добровільно мають зробити нормативно-грошову оцінку земельних ділянок під водоймами, згідно з якою і сплачувати податок. Звісно що такий варіант орендарям не вигідний, а змусити їх райдержадміністрація не може, оскільки землями водного фонду розпоряджається обласна державна адміністрація. Як результат - районний бюджет не доотримує чималі кошти.

   Тому Громадська рада вирішила звернутися до Чернігівської ОДА з проханням втрутитись у дане питання і зобов'язати користувачів водних об'єктів робити нормативно-грошову оцінку.

   Як покращити якість питної води з'ясовували під час засідання "круглого столу" Громадської ради при Чернігівській РДА

   20 липня 2017 року у приміщенні Чернігівської РДА відбулось засідання за «круглим столом» Громадської ради при райдержадміністрації на тему «Екологічна безпека стану питної води на території Чернігівського району» спільно з комітетами Громадської ради при облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини.

   Також у засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Корж, начальник відділу архітектури, містобудування, екології та ЖКГ Чернігівської РДА Олексій Кудрик, головний спеціаліст відділу Управління Держпродспоживслужби в Чернігівському районі Олена Шара, керівник Чернігівського міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Микола Турчин, в.о. начальника відділу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Олена Голован, Киїнський, Трисвятськослобідський, Новобілоуський сільські голови, представники громадських організацій екологічного спрямування.

   Учасники заходу обговорили стан питної води у населених пунктах Чернігівського району, якість та періодичність здійснення відповідними контролюючими службами перевірок якості питної води, а також забрудненість води у річках.

   Член Громадської ради при Чернігівській РДА, голова комітету Громадської ради при облдержадміністрації Валентина Седячко зазначила, що у річці Снов перевищено допустиму норму заліза, марганцю, амонію сольового, у річці Білоус - залізо, марганець, нітрати, амоній сольовий. Якщо залізо і марганець - природні концентрації речовин, то поява нітратів і амонію сольового пов'язана із скидами недостатньо очищених стічних вод з очисних споруд комунальної сфери.

   Експерти зазначають, що за результатами лабораторних аналізів ці показники тільки збільшуються. До того ж шкода наноситься не тільки воді, а й повітрю.

   До екологічно небезпечних підприємств м.Чернігова, від яких потерпають жителі району, відносяться КП "Чернігіввводоканал" та КП "Чернігівська ТЕЦ", до того ж міський полігон твердих побутових відходів розташований на території Новобілоуської сільської ради Черонігівського району.

   - Якість питної води у населених пунктах району напряму залежить від стану водопроводної мережі, яка на сьогодні у критичному стані, адже будувалась ще за радянських часів", - наголосив голова райдержадміністрації Віктор Корж.

   За його словами, ще з 90-х років кошти на ремонт водопроводу не виділялися. Але зазначив, що як один із варіантів вирішення ситуації може бути співфінансування органів місцевої влади та жителів громади. Як приклад навів Киїнську і Трисвятськослобідську громади, де таким чином збільшено мережу водопроводу, підключено до центрального водогону нові вулиці і провулки.

   За результатами зустрічі влада із громадськістю вирішили і далі шукати шляхи вирішення питань забезпечення жителів району чистою питною водою та слідкувати за екологічним станом річок та водойм.

   Стан реалізації програми "Доступні ліки" в Чернігівському районі обговорили під час засідання "круголого столу" Громадської ради

   Триває виконання на Чернігівщині урядової програми «Доступні ліки», за якою пацієнти безкоштовно або з незначною доплатою можуть отримувати препарати від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

   18 травня п.р. відбулось засідання "круглого столу" щодо якості реалізації даної програми у населених пунктах району, зокрема у найвіддаленіших, адже скористатись доступними ліками має право кожен громадянин.

   У заході взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Корж, головний лікар КЛПЗ "Чернігівська центральна районна лікарня" Дмитро Руденко, головний лікар КЗ "Чернігівський районний центр ПМСД" Віктор Куниця та його заступник, куратор даної програми в районі Оксана Логвинчук, завідувачі сімейної амбулаторії загальної практики сімейної медицини з Михайло-Коцюбинського, Олишівки, Мохнатина, Седнева, директор ТОВ "Аптека №180", представник комунального підприємства "Ліки України" Чернігівської обласної ради.

   Куратор програми в районі Оксана Логвинчук проінформувала, що за серед районів області Чернігівський район зайняв одне з лідируючих місць, проте роботи ще багато.

   Присутні завідувачі сімейних амбулаторій проінформували про стан реалізації програми безпосередньо у населених пунктах району.

   За їх словами, нарікань від населення немає, люди звертаються за ліками, отримують рецепти. Недоліком є те, що не у всіх населених пунктах є аптечні пункти, проте лікарі інформують, де саме можна отримати ліки у м.Чернігів. Налагоджена робота щодо забезпечення "доступними ліками" людей похилого віку та людей, які за станом здоров'я не можуть пересуватися, шляхом отримання медичними працівниками або сусідами на прохання хворого ліків та доставка їх додому хворому.

   Проте Громадська рада вирішила звернутися до компетентних органів з пропозицією розширити перелік препаратів, які увійшли до Урядової програми "Доступні ліки".


   Відбулось друге засідання Громадської ради при райдержадміністрації

   30 березня 2017 року відбулось друге засідання Громадської ради при райдержадміністрації.

   В ході засідання обговорені положення та регламент Громадської ради, пропозиції щодо Громадської ради на 2017 рік.

   У роботі Громадської ради взяла участь координатор у Чернігівській області всеукраїнської акції "Зробимо Україну чистою" Вікторія Богдан, яка проінформувала про заплановані заходи з прибирання та впорядкування територій. Громадська рада підтримала дану ініціативу.

   Також члени Громадської ради зазначили про необхідність збереження екологічного природного середовища, зокрема підтримали ініціативи голови райдержадміністрації Віктора Коржа щодо заходів по збереженню лісового фонду та недопущенню незаконнї вирубки лісів, про що мова йшла під час Колегії районної державної адміністрації.


   Новий склад Громадської ради при Чернігівській РДА сформовано

   06 березня п.р. відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Чернігівській районній державній адміністрації за участі голови райдержадміністрації Віктора Коржа.

   На початку зборів Віктор Корж звернувся до представників громадськості та побажав продовжувати практику конструктивної роботи у новому складі Громадської ради.

   Відповідно до порядку денного голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при райдержадміністрації Наталія Надирова проінформувала всіх присутніх про проведену роботу.

   Більшістю голосів головою установчих зборів обрано Наталію Надирову, представника громадської організації «Академія розвитку».

   Склад Громадської ради при райдержадміністрації обрано у кількості 10 представників інститутів громадянського суспільства.

   Назад   15 Липня 2017 12:00

   Що на Вашу думку породжує хабарництво?