back

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

27 жовтня 2020


 

  Протягом 9 місяців 2020 року українська економіка та ринок праці у повній мірі відчули на собі негативні наслідки коронокризи. Пандемія спричинила обмеження діяльності майже всіх секторів економіки, деякі з яких не змогли відновити стабільну роботу до цього часу.

  З початку 2020 року Чернігівською районною філією обласного центру зайнятості було взято на облік та надано статус безробітного 1037 особам, що майже вдвічі більше, ніж рік тому (200,6%). Пік реєстрації припав на квітень, коли до нас звернулось втричі більше людей ніж у квітні 2019 року.

  У січні – вересні 2020 року, всього отримали роботу 453 незайняті особи, що на 30% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

 Протягом січня-вересня 2020 року в базі вакансій служби зайнятості найбільше пропозицій роботи було в сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, сферах торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, освіті та державному управлінні й обороні.

 Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткуванняце водії автотранспортних засобів, трактористи, токарі, оператори котельні. Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг – кухарі, продавці, офіціанти, бармени, охоронники. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про слюсарів-ремонтників, швачок, електромонтерів, верстатників деревообробних верстатів, електрогазозварників, малярів, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків.

 У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники на лісогосподарських роботах, робітники фермерського господарства, лісоруби, доярі, оператори машинного доїння.

 Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі, комірники, робітники з благоустрою, вагарі.

  Загалом протягом січня – вересня 2020 року роботодавці Чернігівського району подали до служби зайнятості 578 вакансій, що становить 70, 5%, ніж за цей період торік. Сталося це внаслідок призупинення діяльності низки підприємств через запровадження в країні карантину.

 Станом на 1 жовтня 2020 року статус безробітного мають 599 осіб, в базі даних служби зайнятості по Чернігівському району налічувалось 74 актуальні вакансії.