Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Культура

  Назад

  Відділ культури і туризму
  Чернігівської райдержадміністрації  Начальник відділу: Мірошниченко Тетяна Валеріївна

  Адреса: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 106

  Телефон: 3-26-30


  Про роботу відділу культури і туризму Чернігівської районної державної адміністрації
  за 2016 рік

  Пріоритетними напрямками діяльності закладів культури на 2016 рік були і залишаються проведення культурно-мистецьких заходів з нагоди державних, професійних, народно-обрядових свят, участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних і районних конкурсах та фестивалях.

  У Чернігівському районі налічується 119 закладів культури: комунальний заклад «Михайло-Коцюбинський районний будинок культури», 31 будинок культури, 12 клубів, 17 клубів-бібліотек, 1 центр дозвілля молоді, 54 бібліотеки, комунальний заклад «Гончарівська школа мистецтв», комунальний заклад «Михайло-Коцюбинська школа мистецтв» та Михайло-Коцюбинський народний історико-краєзнавчий музей.

  У закладах культури Чернігівського району в 2016 році працювало 240 осіб.

  У клубних закладах району 2016 року було 200 клубних формувань, у них учасників – 1344; функціонував 191 гурток художньої самодіяльності, в яких займалося 1256 учасників.

  Почесне звання «народний» мають 5 колективів: аматорський хоровий колектив «Джерело» Михайло-Коцюбинського районного будинку культури, аматорський хоровий колектив «Полісся» Іванівського будинку культури, аматорський хоровий колектив «Барвінок» Пісківського будинку культури, аматорський хоровий колектив Хмільницького будинку культури та фольклорно-етнографічний ансамбль «Пряля» Олишівського будинку культури.

  На районному рівні у 2016 році провели такі заходи, приурочені державним і календарним святам: до Дня соборності, до Міжнародного дня прав жінок та миру; районне свято Масляної з метою збору коштів для учасників АТО; до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії; урочистий районний захід у с. Ковпита до Дня пам’яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; до Дня Конституції; до Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України; до 73-ї річниці визволення Чернігівщини від нацистських окупантів та Дня партизанської слави; до Дня захисника України; до Дня Збройних сил України.

  16 квітня відбувся творчий звіт аматорських колективів Чернігівського району «Талант митців Чернігівського краю звитягу патріотів величає».

  21 травня жіночий фольклорний ансамбль Золотинського клубу-бібліотеки, фольклорний колектив «Криниця» Рудківського будинку культури та фольклорний ансамбль «Горлиця» Шестовицького будинку культури брали участь у ХІ Міжнародному фольклорному фестивалі національних культур «Поліське коло» в м. Чернігові.

  В обласному фестивалі-конкурсі фольклорних колективів імені В.Полевика, що відбувся 19 червня у м. Сновськ та в с. Займище Сновського району, чоловічий ансамбль Пісківського будинку культури посів ІІ місце в номінації «ансамбль народної пісні», фольклорний колектив «Криниця» Рудківського будинку культури – ІІ місце в номінації «автентичність», а фольклорний ансамбль «Горлиця» Шестовицького будинку культури став переможцем у номінації «фольклорний ансамбль».

  25 червня в Михайло-Коцюбинському районному будинку культури провели щорічний районний конкурс молодих виконавців естрадної пісні «Твій шанс», у якому взяли участь 19 виконавців.

  У ІХ відкритому фестивалі традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» (смт Любеч Ріпкинського району) взяв участь вокальний ансамбль «Хуторянка» Зайчанського клубу-бібліотеки.

  В обласному фестивалі молока в м. Чернігові брав участь фольклорний ансамбль «Криниця» Рудківського будинку культури.

  Учасники художньої самодіяльності Анисівського будинку культури взяли участь у фольклорному фестивалі «Народні скарби Куликівського краю» (с. Дроздівка Куликівського району).

  Солістка Хмільницького будинку культури Тетяна Якубець виборола ІІІ місце на міському фестивалі-конкурсі української патріотичної пісні «Поклик серця», що відбувся 23 жовтня в Чернігівському міському палаці культури.

  Протягом року художні колективи району провели 25 виїзних концертів.

  1 жовтня в селищі Седнів утринадцяте відбулося Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Седнівська осінь», під час якого були представлені територіальні громади району та виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виступили колективи художньої самодіяльності Чернігівського району.

  У районному огляді колективів художньої самодіяльності «З Україною в серці», який проводився в листопаді 2016 року, продемонстрували виконавську майстерність 43 колективи, 207 окремих виконавців (загалом 381 учасник).

  Протягом 2016 року на районному рівні вшанували представників різних галузей з нагоди Дня медичного працівника, Всеукраїнського дня бібліотек, Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, Дня працівників сільського господарства, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

  Матеріально-технічна база закладів культури Чернігівського району за 2016 рік поліпшилась на загальну суму 587,74 тис. грн.

  На ремонти закладів культури району в 2016 році було витрачено 1056,55 тис. грн.

  Протягом 2016 року заклади Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи забезпечили випуск шести друкованих видань і організували їх популяризацію серед користувачів бібліотек району. Це переважно методичні та краєзнавчі матеріали, зокрема: «Бібліотека – територія творчості: бібліотечний дайджест»; «Вивчаючи англійське слово – пізнаєте світ (рік англійської мови в Україні): порада від методиста»; «Впусти книгу у своє серце: бібліотечний дайджест»; «Долі, обпалені Чорнобилем: Чернігівський район»; «Тридцятий рік пливе над краєм біди чорнобильської дзвін»; «Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять» (інформаційно-біографічні матеріали); краєзнавчий «Календар знаменних і пам’ятних дат по Чернігівському району» на 2017 рік.

  Протягом 2016 року працівники бібліотечних закладів у рамках проведення краєзнавчо-пошукової експедиції «Тридцятий рік пливе над краєм біди Чорнобильської дзвін», присвяченій 30-річчю Чорнобильської трагедії, спільно з краєзнавцями району та активами сільських громад збирали матеріали про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, постраждалих і переселенців, які проживають на території населених пунктів району. Зібрані та впорядковані матеріали ввійшли до видання «Долі, обпалені Чорнобилем: Чернігівський район», презентація якого відбулася 26 квітня в Чернігівській районній державній адміністрації.

  Центральна районна бібліотека та краєзнавці району підготували і провели у квітні 2016 р. історико-краєзнавчий екскурс «Село Сивки: хроніки Другої світової війни».

  У травні центральна районна бібліотека організувала і провела творчий бенефіс «Люблю життя…» з нагоди ювілею поетеси, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, громадської діячки Надії Галковської.

  У липні в Рудківській сільській бібліотеці відбулася творча зустріч «Незглибинні джерела Володимира Сапона», присвячена 65-річчю заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників та Національної спілки краєзнавців, уродженця села Рудка Володимира Сапона. Організатор – центральна районна бібліотека.

  У вересні в Іванівській сільській бібліотеці провели районний захід «Бібліотека збирає друзів» з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

  У листопаді в центральній районній бібліотеці вшанували заслуженого журналіста, лауреата Шевченківської премії, головного редактора газети «Гарт» Дмитра Іванова з нагоди 70-річчя поета.

  У грудні центральна районна бібліотека організувала і провела районний тематичний захід «Подвижник апостольської праці», присвячений 210-ій річниці від дня народження Пилипа Морачевського.

  У районі діють Михайло-Коцюбинська та Гончарівська школи мистецтв, в яких працюють 29 викладачів, займаються 258 учнів. Михайло-Коцюбинська школа мистецтв має три філіали в селах Халявин, Іванівка, Старий Білоус. Діти мають змогу навчатися хореографічному, вокально-хоровому, образотворчому та естрадному мистецтву, оволодівати грою на фортепіано, скрипці, баяні, гітарі та духових інструментах.

  У районі функціонує комунальний заклад «Михайло-Коцюбинський народний історико-краєзнавчий музей». Протягом 2016 року в музеї були проведені тематичні екскурсії з нагоди Дня соборності України, Дня Перемоги над нацистськими загарбниками, визволення селища від нацистських загарбників, присвячені невідомим сторінкам життя населення селища під час окупації, освіті 50 – 60-их рр. ХХ ст., 75-им роковинам трагедії Бабиного Яру, уродженцям Михайло-Коцюбинського – учасникам АТО. Оформлена тематична експозиція, присвячена землякам-воїнам АТО; діє постійна виставка «Монети XVIII – XX ст.».

  У сфері охорони культурної спадщини проводиться робота з укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини. На сьогодні в Чернігівському районі укладено 71 генеральний охоронний договір на пам’ятки та об’єкти археології. У 2016 р. укладено 2 генеральних охоронних договорів на пам’ятки археології. Також укладено 15 охоронних договорів на частину пам’яток археології та 1 – на частину об’єктів історії.

  У 2016 р. укладено 6 охоронних договорів на об’єкти історії; переукладено 12 охоронних договорів на пам’ятки історії та 2 – на об’єкти історії, термін дії яких завершився у 2011 р.

  У 2016 р. була проведена реконструкція та встановлено новий пам’ятник на братській могилі радянських воїнів у с. Деснянка, 22 червня провели перепоховання останків трьох радянських воїнів.

  У серпні 2016 р. у с. Боромики відкрито меморіальну дошку відомому фольклористу А.Г. Верьовці.

  У вересні 2016 р. відкриті меморіальна дошка полковнику М.І. Бланку в с. Піски, меморіальна дошка генерал-полковнику М.І. Потапову в с. Дніпровське, пам’ятник генерал-полковнику М.І. Потапову в с. Андріївка, пам’ятний дерев’яний хрест на місці затоплення монітора «Смоленськ» у с. Ладинка та меморіальну дошку актору й кінорежисеру Л.І. Бикову в с. Шестовиця.

  1 жовтня 2016 р. у смт Седнів Чернігівського району в рамках проведення Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Седнівська осінь» був відкритий пам’ятний знак малярні, в якій працював Т.Г. Шевченко під час перебування в Седневі.

  У смт Седневі встановлені три інформаційні стенди «Седнівська осінь», стенд «Музейна вуличка» з репродукціями картин художників та стенд про історію малярні, де працював Т.Г. Шевченко; в с. Андріївка – інформаційний стенд «Відомі земляки Андріївки»; в с. Шестовиця – інформаційний стенд «Відомі земляки Шестовиці» та стенд про історію зйомок фільму «В бій ідуть одні старики».

  Станом на кінець 2016 року в Чернігівському районі зареєстровано 67 релігійних громад, з них: 56 громад УПЦ Московського патріархату, 5 громад УПЦ Київського патріархату, 3 громади євангельських християн-баптистів, 1 громада Незалежної місцевої церкви Повного Євангелія «Життя з достатком», 1 громада «Божої церкви християн віри євангельської» та 1 громада християнської церкви Повного Євангелія «Відродження».

  На території району діють 7 недільних шкіл, які відвідують 160 слухачів.

  Чернігівський район є перспективним щодо розвитку туризму, оскільки на його території розташовано багато пам’яток історії та культури, земель рекреаційного призначення. Розроблено 10 туристичних маршрутів: «Поїдемо за Десну» (с. Анисів), «Ведильцівська сільська рада», «Запрошує Дніпровське», «Любецький шлях: православні святині Чернігівського району», «Села, обпалені війною….», «Село біля озер» (с. Андріївка), «Запрошує Ладинка», «Запрошує Шибиринівка», «Село над Десною» (с. Шестовиця), «Іванівська сільська рада».

  Нині в районі послуги у сфері сільського зеленого туризму надають чотири господарі: зелена садиба «На Андріївських озерах» (с. Андріївка), міні-готельний комплекс «Компаніс» (с. Смолин), гостьовий комплекс «Дім мисливця» (с. Количівка) та садиба «Кінний двір» (смт Седнів).

  Назад  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00
  09 Березня 2017 10:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?