Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Служба у справах дітей

  Назад

  Служба у справах дітей
  Чернігівської райдержадміністрації


  Начальник служби: Усик Анатолій Сергійович

  Адреса: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48

  Телефон: 95-33-35

  Електронна адреса: ssd_chrda@ukr.net  Основними завданнями служби є:
  - реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми ;
  - визначення пріоритетних напрямів у справі неповнолітніх, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові дітей, запобігання дитячій бездоглядності та профілактика правопорушень серед неповнолітніх на території району ;
  - розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими відділами райдержадміністрації, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об`єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчиненню ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів ;
  - координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушень серед них ;
  - формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх .

  Нормативно-правова діяльность

  Діяльність служби у справах неповнолітніх районної державної адміністрації здійснюється відповідно до Законів України, Міжнародних правових актів, нормативно-правових актів України, державних, національних програм, спрямованих на охорону прав дітей, попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх.

  Закони України:
  - „Про охорону дитинства”,
  - „Про органи і служби у справах неповнолітніх”,
  - „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”,
  - „Про попередження насильства в сім`ї”

  Міжнародні правові акти:
  - Декларація прав дитини (проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року ).
  - Конвенція про права дитини ( набула чинності для України з 27 червня 1991 р.).  Інформація про діяльність служби у справах дітей за 2016 рік

  Згідно з Указом Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 “Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” та розпорядженням голови облдержадміністрації від 13 лютого 2012 року № 38 ”Про затвердження обласного Плану заходів з виконання Указу Президента України від 16.12.2011 № 1163 ”Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” наголошується на пріоритетності права дитини на сімейне виховання, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), влаштування до 01 січня 2017 року до сімейних форм виховання 91% таких дітей.

  Станом на 01 січня 2017 маємо 92,5% влашування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування Чернігівського району до сімейних форм виховання.

  Згідно первинного обліку, який постійно ведеться та поновлюється у службі у справах дітей, налічується 134 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких:

  - проживають в сім’ях опікунів та піклувальників - 97;

  - перебувають в закладах інтернатного типу - 4;

  - у прийомних сім’ях та ДБСТ – 27;

  - в навчальних закладах – 5;

  - в сім’ї родичів - 1.

  Протягом року на первинний облік дітей-сиріт та позбавлених піклування батьків поставлено 14 дітей, з яких:

  - влаштовано в сім’ї опікунів і піклувальників – 13;

  - в сім’ї родичів - 1.

  35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на обліку з усиновлення.

  На території району проживає 124 дитини даної категорії, з яких:

  - проживають в сім’ях опікунів та піклувальників – 100;

  - у прийомних сім’ях – 24.

  У Всеукраїнській єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти» сформовано анкети на 35 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі. Протягом 2016 року громадянами України усиновлено 4 дітей.

  У районі функціонує 10 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховуються 24 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2016 року забезпечено виконання прогнозованих показників влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу (3 дітей), влаштовано 1 дитину до ПС та 6 - до ДБСТ.

  Виконання заходів щодо захисту прав дітей, запобіганню дитячій бездоглядності, негативним проявам у підлітковому середовищі, профілактиці правопорушень знаходяться на постійному контролі служби у справах дітей. Тому велика увага приділяється тісній співпраці з виконкомами сільських/селищних рад, районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, сектором у справах сім'ї, молоді та спорту, районним відділенням поліції ЧВП ГУНП, відділом освіти, адміністраціями загальноосвітніх закладів щодо виявлення сімей, як і перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі, соціально-небезпечних. За звітний період здійснено 48 спільних рейдів по населених пунктах району.

  У вересні-жовтні 2016 року з метою виявлення дітей, які не приступили до навчання, проводився рейд «Урок». Виявлено 2-х неповнолітніх, які не приступили до навчання. Після проведення профілактичних заходів діти повернулися на навчання.

  У службі у справах дітей ведеться та постійно поновлюється банк даних на дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 01 січня 2017 року на обліку перебуває 116 дітей з даної категорії (51 сім’я). У 2016 році на облік поставлено 61 дитину (с. Снов’янка, смт. Михайло-Коцюбинське, смт Гончарівське, с. Рівнопілля. с. Малійки, с. Мньов, смт Олишівка, с. Пакуль, с. Товстоліс, с. Шибиринівка, с. Іванівка, с. Ягідне, с. Ковпита, с. Серединка, с. Довжик, с. Количівка, с. Редьківка, с. Брусилів, с. Андріївка, с. Старий Білоус), з них:

  2 – у зв’язку зі скоєнням над ними насильства,

  57 – ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків,

  2 – самовільне залишення місця постійного проживання.

  Органи опіки та піклування сільських/селищних рад контролюють стан виконання батьками обов’язків щодо належного виховання та утримання дітей та щомісяця надають відповідні акти до служби.

  Службою направлено клопотання до районного відділення поліції РВП ГУНП щодо притягнення до адмінвідповільності 18 батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків та взято участь у 16 судових засіданнях, що стосувались: усиновлення, захисту житлових і майнових прав дітей, позбавлення батьківських прав, обвинувачення неповнолітніх у скоєнні злочинів та ін.

  Райдержадміністрацією, як органом опіки та піклування, у 2016 році подано до суду 1 позовну заяву про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів (с. Халявин). Позовні вимоги задоволено у повному обсязі.

  Питання, що потребують колегіального вирішення, в тому числі спірні, виносяться на розгляд комісії з питань захисту прав дитини. Проведено 13 засідань комісії, де розглянуто 54 питання:

  - про стан виконання батьками батьківських

  обов’язків ;

  - щодо доцільності позбавлення батьків батьківських прав;

  - про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

  - щодо надання дозволу на відчуження житла та майна, право власності та користування якими мають діти та інші.

  Протягом звітного періоду проведено 3 засідань координаційної ради у справах дітей при районній державній адміністрації, на яких розглядались питання: про стан злочинності серед неповнолітніх; попередження дитячої безпритульності та бездоглядності; попередження насильства в сім’ї; розвитку сімейних форм виховання.

  30 червня 2016 року на засіданні Колегії районної державної адміністрації розглянуто питання виконання районного Плану заходів соціального захисту і підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 05 грудня 2011 року № 702, за результатами прийнято розпорядження голови райдержадміністрації.

  09 серпня 2016 року на засіданні 7 сесії 7 скликання районної ради заслухано доповідь начальника служби «Про хід виконання районної цільової Програми розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2011-2016 роки», за результатами прийнято відповідне рішення.

  22 грудня 2016 року на засіданні 10 сесії 7 скликання Чернігівської районної ради затверджено районні Програми:

  - попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки;

  - із забезпечення житлом сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016 - 2020 роки.

  Працівники служби протягом року брали участь у роботі постійних комісій районної ради та громадських рад. 01 червня 2016 року з нагоди відзначення Дня захисту дітей у розважальному комплексі «Базис» проведено районний захід, учасниками якого стали 100 дітей шкільного віку з категорії дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування;. У програмі: привітання керівництва району, розважальні заходи та святковий обід.

  У Чернігівському обласному палаці дітей та юнацтва 12 дітей з особливими потребами та батьки яких є учасниками АТО, з Чернігівського району взяли участь у фінальній частині обласного конкурсу «Світ очима дітей» та акції «Даруймо радість дітям». Учасники заходу отримали подарунки, були залучені до розважальних заходів, ознайомлені з виставкою дитячих робіт та переглянули святковий концерт. По закінченню програми на дітей чекали: розваги на атракціонах у центральному парку культури і відпочинку; екскурсія на пароплаві по р. Десна; харчування в закладі швидкого обслуговування «CHICEN HUT».

  19 грудня 2016 року в міському Палаці дітей та юнацтва відбувся обласний захід до Дня святого Миколая для дітей соціально незахищених категорій та дітей. 53 дітей із району стали учасниками святкової концертно-циркової програми та отримали солодкі подарунки. В цей же день, до Дня св.Миколая 127 дітям з категорії сиріт та позбавлених батьківського піклування вручено подарунки (солодощі) за місцем їхнього проживання.

  29 грудня 2016 року в дитячому парку святкування днів народження «Дитяча планета» ТРЦ «HOLLYWOOD» відбувся районний захід до новорічних та різдвяних свят для 100 дітей з категорії дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, та 100 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах . У програмі заходу: вручення новорічних подарунків; привітання від керівництва району; Новорічна програма від казкових героїв; святковий обід; розваги на ігрових майданчиках і атракціонах.

  Протягом року службою підготовлено 56 розпоряджень голови райдержадміністрації, 638 вихідних документи, здійснено прийом 287 осіб.

  У районній газеті «Наш край» та на сайті районної державної адміністрації періодично висвітлюються питання, що стосуються роботи служби.

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?