Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Служба у справах дітей

  Назад

  Служба у справах дітей
  Чернігівської райдержадміністрації


  Начальник служби: Усик Анатолій Сергійович

  Адреса: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48

  Телефон: 95-33-35

  Електронна адреса: ssd_chrda@ukr.net  Основними завданнями служби є:
  - реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми ;
  - визначення пріоритетних напрямів у справі неповнолітніх, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові дітей, запобігання дитячій бездоглядності та профілактика правопорушень серед неповнолітніх на території району ;
  - розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими відділами райдержадміністрації, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об`єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчиненню ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів ;
  - координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушень серед них ;
  - формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх .

  Нормативно-правова діяльность

  Діяльність служби у справах неповнолітніх районної державної адміністрації здійснюється відповідно до Законів України, Міжнародних правових актів, нормативно-правових актів України, державних, національних програм, спрямованих на охорону прав дітей, попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх.

  Закони України:
  - „Про охорону дитинства”,
  - „Про органи і служби у справах неповнолітніх”,
  - „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”,
  - „Про попередження насильства в сім`ї”

  Міжнародні правові акти:
  - Декларація прав дитини (проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року ).
  - Конвенція про права дитини ( набула чинності для України з 27 червня 1991 р.).  Інформація про роботу служби у справах дітей протягом І півріччя 2017 року

  Згідно з Указом Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 “Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” та розпорядженням голови облдержадміністрації від 13 лютого 2012 року № 38 ”Про затвердження обласного Плану заходів з виконання Указу Президента України від 16.12.2011 № 1163 ”Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” наголошується на пріоритетності права дитини на сімейне виховання, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), влаштування до 01 січня 2018 року до сімейних форм виховання 92,5% таких дітей.

  Станом на 01 липня 2017 маємо 92,5% влашування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування Чернігівського району до сімейних форм виховання.

  Згідно первинного обліку, який постійно ведеться та поновлюється у службі у справах дітей, налічується 133 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких:

  - проживають в сім’ях опікунів та піклувальників - 93;

  - перебувають в закладах інтернатного типу - 4;

  - у прийомних сім’ях та ДБСТ – 27;

  - в навчальних закладах – 3;

  - в сім’ї родичів - 2;

  - в центрах соціально-психологічної реабілітації – 4.

  Протягом І півріччя на первинний облік дітей-сиріт та позбавлених піклування батьків поставлено 5 дітей, з яких:

  - усиновлено – 1;

  - в центрах соціально-пихологічної реабілітації – 3.

  - в спеціалізований заклад інтернатного типу - 1.

  40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на обліку з усиновлення.

  На території району проживає 123 дитини даної категорії, з яких:

  - проживають в сім’ях опікунів та піклувальників – 97;

  - у прийомних сім’ях – 26.

  У Всеукраїнській єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти» сформовано анкети на 40 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі.

  У районі функціонує 10 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховуються 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За звітний період 2 дітей влаштовано до існуючих дитячого будинку сімейного типу прийомної сім’ї.

  Виконання заходів щодо захисту прав дітей, запобіганню дитячій бездоглядності, негативним проявам у підлітковому середовищі, профілактиці правопорушень знаходяться на постійному контролі служби у справах дітей. Тому велика увага приділяється тісній співпраці з виконкомами сільських/селищних рад, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором у справах сім'ї, молоді та спорту, районним відділенням поліції ЧВП ГУНП, відділом освіти, адміністраціями загальноосвітніх закладів щодо виявлення сімей, як і перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі, соціально-небезпечних. За звітний період здійснено 23 спільних рейдів по населених пунктах району.

  У службі у справах дітей ведеться та постійно поновлюється банк даних на дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 01 липня 2017 року на обліку перебуває 129 дітей з даної категорії.

  З початку року на облік поставлено 22 дітей у зв’язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов’язків, до районного відділення поліції РВП ГУНП направлено клопотання щодо притягнення до адміністративної відповідальності 14 батьків за неналежне виконання ними батьківських обов’язків.

  З метою надання дітям даної категорії соціальної, медичної, педагогічної, психологічної та інших видів допомоги та у випадку відсутності необхідних умов для проживання та виховання дітей у сім'ї, вирішується питання влаштування до закладів тимчасового перебування, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей у м.Чернігові та с.Хмільниця Чернігівського району. Так, з початку року влаштовано 7 дітей (с. Хмільниця – 6 дітей, м. Чернігів – 1).

  Райдержадміністрацією, як органом опіки та піклування, подано до суду 5 позовних заяв про позбавлення батьківських прав. 2 позови задоволено у повному обсязі, 3 - знаходяться у судовому провадженні.

  Питання, що потребують колегіального вирішення, в тому числі спірні, виносяться на розгляд комісії з питань захисту прав дитини. Проведено 8 засідань комісії, де розглянуто 42 питань щодо стану виконання батьками батьківських обов’язків; доцільності позбавлення батьків батьківських прав; надання дозволу на відчуження житла та майна, право власності та користування якими мають діти та інші.

  25 січня 2017 року на засіданні Колегії районної державної адміністрації розглянуто питання щодо виконання районного плану заходів з виконання у 2011-2016 роках Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 8 квітня 2011 року № 170, за результатами прийнято розпорядження голови райдержадміністрації.

  За сприяння керівництва районної державної адміністрації, спонсорської допомоги депутатського корпусу районної ради та РКП «Чернігіврайагробуд» 01 червня 2017 року у розважальному комплексі «Базис» проведено районний захід для 100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У програмі: розваги на ігрових майданчиках та атракціонах, а також святковий обід.

  У районній газеті «Наш край» та на сайті районної державної адміністрації періодично висвітлюються питання, що стосуються роботи служби.

  Назад  15 Липня 2017 12:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?