Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси   Сектор у справах сімі`ї, молоді та спорту

   Назад

   Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту
   Чернігівської райдержадміністрації   Завідувач сектору: Чаус Олександр Володимирович

   Адреса: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48

   Телефон: 3-70-92   Рішенням третьої сесії районної ради сьомого скликання від 29 січня 2016 року затверджені наступні програми:

   - Програма розвитку фізичної культури та спорту в Чернігівському районі на 2016-2020 роки;

   - Районна комплексна Програма підтримки сім’ї та жінок Чернігівського району на 2013-2015 роки на період 2016 року.

   - Районна Програма «Молодь Чернігівського району» на 2011-2015 роки на період 2016 року.

   - Районна Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки.


   Звіт про роботу сектору у справах сім’ї, молоді
   та спорту за підсумками І півріччя 2017 року


   Багатодітні сім’ї

   Станом на 01.07.2017 р., в районі проживають 474 багатодітних сімей, в них виховується 1551 дитина.

   Кожна багатодітна родина має картку обліку, яка заповнюється сільською/селищною радою та включає вичерпну інформацію про стан житлових і соціально-побутових умов сім’ї, на основі чого створений інформаційний банк даних щодо потреб багатодітних родин.

   Відповідно чинного законодавства, з вересня 2010 року відділ здійснює видачу посвідчень батьків та дітей з багатодітних сімей.

   Розвиток фізичної культури і спорту

   Протягом навчального року проводиться районна спартакіада школярів, яка включає змагання з 15 видів спорту.

   У відповідності з розробленими заходами в районі проводиться робота, спрямована на поліпшення військово-патріотичного виховання учнівської та допризовної молоді, а також більш якісної підготовки юнаків до служби в Збройних силах України.

   З метою якісної підготовки допризовної молодлі до служби в Збройних силах України, наприкінці навчального року спільно з відділом освіти проведена перевірка рівня фізичної підготовки юнаків.

   Районною громадською організацією “ Федерація футболу ” в І півріччі 2017 році проведено: відкритий Кубок Чернігівського району з міні-футболу, чемпіонат району з міні - футболк; Кубок району з футболу, з травня по жовтень місяці проводиться чемпіонат з футболу (17 команд).

   У районі працює дитячо-юнацька спортивна школа “Колос” – на базах загальноосвітніх шкіл: Іванівської, Хмільницького НВК (волейбол), Ст. Білоуської, Киїнської, Роїщенської, Киселівського НВК, Гончарівської та М.Коцюбинської гімназії (футбол), Снов’янської (настільний теніс) та відділення обласної СДЮШОР з лижних гонок на базі Халявинської ЗОШ І-Ш ст.

   На базі Ст. Білоуської, Олишівської, Киїнської шкіл та М.-Коцюбинської гімназії працюють відділення з кікбоксингу.

   На території району (в тому числі в об’єднаних громадах) функціонують 82 спортивні майданчики, 46 футбольних полів, 31 спортивний зал, 52 спортивні майданчики з гімнастичним обладнанням, тренажерний комплекс, 2 ігрові майданчики зі штучним покриттям для гри в міні-футбол та 2 тенісні корти.

   З метою покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних соціальних та вікових груп населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку, у квітні-травні місяці на території району проходив місячник по благоустрою спортивних споруд та прилеглих до них територій.

   З метою якісної підготовки до початку навчального року, в загальноосвітніх навчальних закладах проводяться поточні ремонти спортивних залів, майданчиків та приводиться в належний стан прилегла до них територія.

   Робота з молоддю

   Протягом звітного періоду сектором проводились наступні заходи:

   -у лютому місяці на базі Седнівського НВК вперше проведено чемпіонат Чернігівського району з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» серед учнівської молоді;

   - з метою досягнення паритетного становища жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності суспільства, подолання дискримінації за ознакою статі в лютому-березні проведена акція «Жінки, знайте свої права»;

   - з метою відродження та популяризації цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей у квітні 2017 року був проведений районний конкурс-огляд „Таланти багатодітної родини”;

   - в березні 2017 року проведено районний конкурс учнівських есе на тему „ Моя професія, яка змінить світ ”.

   Оздоровлення та відпочинок дітей у 2017 році

   Усього протягом проведення оздоровчої кампанії 2017 року, оздоровчими та відпочинковими послугами планується забезпечити 55 % від загальної кількості дітей району шкільного віку.

   На території району, протягом оздоровчої кампанії 2017 року, планують здійснювати оздоровлення та відпочинок 41 заклад.

   А саме: 5 дитячих заміських оздоровчих таборів: дитячий оздоровчий табір «Зміна» та «Юний турист» (управління освіти та науки облдержадміністрації), дитячий заклад оздоровлення та відпочинку обласної ради «Дивосвіт», відокремлений підрозділ «Дитячий табір санаторного типу «Десна» Менського санаторію «Остреч» (с. Ладинка), заміський дитячий оздоровчий комплекс «Відкриті двері» (Міжнародного благодійного фонду «Відкриті двері»), а також 1 дитячий центр «Електронік» (ВАТ «ЧеЗаРа»).

   Відпочинок у таборах денного перебування проводився на базі 35 загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі в об’єднаних територіальних громадах.   ІНФОРМАЦІЯ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЩОДО СИСТЕМИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

   Міністерство соціальної політики України – є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми; відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, викорінення передумов торгівлі людьми, зокрема щодо попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі, підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі людьми, координацію та контроль за діяльністю закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми тощо.

   На виконання Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, прийнятого у 2011 році створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам:

   • діє Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року;

   • затверджено порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

   • затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги постраждалим особам;

   • затверджено стандарти надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, методичні рекомендації для державних службовців, які працюють з постраждалими;

   • затверджено програму навчання спеціалістів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми;

   • затверджено методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми для використання в роботі державних службовців;

   • в структурі Міністерства внутрішніх справ діє окремий підрозділ – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми;

   • в кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

   • в усіх регіонах діють місцеві координаційні ради з питань протидії торгівлі людьми;

   • налагоджена тісна співпраця з міжнародними та громадськими організаціями, які працюють у цій сфері.

   Станом на 22.07.2015 Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, серед яких 88 - громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації).

   За статтю - 39 чоловіків, 39 жінок і 16 дітей.

   За видами експлуатації: 42 випадки - трудова експлуатація, 24 випадки - сексуальна, 19 випадків - залучення до жебракування, 4 випадки - змішана експлуатація, 3 випадки - вилучення органів, 2 випадки - продаж малолітньої дитини.

   Країни призначення (експлуатації): Україна - 37 випадків, Російська Федерація - 37 випадків, Турецька Республіка - 6 випадків, Республіка Польща - 5 випадків, Республіка Молдова - 2 випадки, Республіка Азербайджан - 2 випадки, Держава Ізраїль - 2 випадок, Республіка Сербія - 1 випадок, Грецька Республіка - 1 випадок, Федеративна Республіка Німеччина - 1 випадок.

   Вид торгівлі людьми: внутрішня (всередині країни) - 31 випадок, міжнаціональна (транскордонна) - 63 випадок. У 2014 році центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, дипломатичними установами України за кордоном у співпраці з громадськими організаціями надано допомогу 55 особам, які постраждали від торгівлі людьми (та не виявили бажання отримати статус).

   Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів соціально-психологічної допомоги.

   Положеннями затвердженого Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417) передбачено, що особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, може подати до місцевої державної адміністрації за місцем перебування заяву про встановлення відповідного статусу. За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.

   Також допомогу постраждалі особи можуть отримати в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Діти, які постраждали від торгівлі людьми можуть бути влаштовані до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей з метою тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

   Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

   1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

   2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

   3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

   4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

   5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

   6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

   Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім передбачених частиною першою цієї статті прав, має також право на:

   1) безоплатне отримання послуг перекладача;

   2) тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців, який може бути продовжено у разі необхідності, зокрема у зв'язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у кримінальному процесі;

   3) постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

   Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

   Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

   Надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:

   1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;

   2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

   УКРАЇНЦІ СТАЮТЬ ДЕДАЛІ ВРАЗЛИВІШИМИ ДО ЗАГРОЗ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, СВІДЧИТЬ НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

   З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми* Міжнародна організація з міграції (МОМ) оприлюднила нові соціологічні дані щодо загроз неврегульованої міграції та торгівлі людьми в Україні.

   За результатами репрезентативного опитування населення**, здійсненого на замовлення МОМ компанією GfK Ukraine за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, частка тих, хто працює за кордоном неофіційно, зросла з 28% станом на 2011 р. до майже 41% від усіх українців, які працювали за кордоном на момент цьогорічного опитування.

   Більше того, 21% потенційних трудових мігрантів з України, значну частину з яких складають чоловіки із західних областей, погодилися би заради роботи в іншій країні перетнути кордон нелегально, працювати під замком або віддати свій паспорт працедавцю; чотири роки тому ця група ризику становила 14% від загальної кількості потенційних трудових мігрантів.

   «Це тривожна тенденція, – зазначила під час прес-конференції, де були презентовані результати опитування, пані Наталя Федорович, директор Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України. – Дані опитування підтверджують нові виклики, що постають перед нами сьогодні, а отже попереду багато роботи. І це не тільки виявлення жертв торгівлі людьми, а, перш за все, попередження цього злочину в умовах збільшення загроз, що пов’язані з торгівлею людьми всередині країни та за її межами. Міністерство намагається зробити все можливе, аби убезпечити наших громадян від потрапляння до ситуацій торгівлі людьми.

   Дані зазначеного опитування також свідчать про те, що 8% українців, тобто три мільйони осіб, планують знайти роботу за кордоном у найближчому майбутньому. Чоловіків серед них приблизно вдвічі більше, ніж жінок. 34% опитаних не мають нічого проти працевлаштування за кордоном, але ще предметно не думали про це. Одночасно відсоток українців, які не розглядають можливості поїхати на заробітки за кордон, скоротився з 55% за даними 2011 р. до 44% сьогодні.

   Що стосується основних країн призначення трудової міграції, привабливість Росії скоротилася в останні роки: якщо у 2011 році її розглядали 18% охочих працювати за кордоном, то тепер таких 12%. Водночас, привабливість Польщі зросла з 7% 2006 року, коли було здійснено перше аналогічне дослідження, до 30% сьогодні. Лідерство в рейтингу привабливості з Польщею поділяє Німеччина, на третьому місці – Італія, де хочуть працювати 19% потенційних трудових мігрантів з України; за ними йдуть США (15%), Велика Британія та Росія (12%), Канада і Чехія (11%).

   Із вересня 2012 р. по червень 2015 р. Міністерство соціальної політики України встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 94-м особам, які на разі отримують допомогу від місцевих державних структур та громадських організацій. За перші шість місяців цього року органами внутрішніх справ України відкрито 92 кримінальних провадження щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

   За додатковою інформацією звертайтеся до сектору у справах сім’ї, молоді та спору райдержадміністрації *Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою «підвищення обізненості щодо стану жертв торгівлі людьми та заохочувати і захищати їхні права». Більше інформації тут: http://www.un.org/ru/events/humantrafficking/

   **Вибірка дослідження, здійсненого у лютому-березні цього року, становила 2087 респондентів і є репрезентативною для населення віком 15+ за регіоном, типом поселення, віком та статтю. Дослідження було здійснено на контрольованій Урядом території України, частку населення східного та південного макрорегіонів було збільшено, аби компенсувати території, які не увійшли до вибірки.

   Інформація про заходи з протидії торгівлі людьми в районі.

   З метою запровадження комплексного підходу до розв’язання існуючих проблем щодо гендерної рівності на районному рівні рішенням дванадцятої сесії шостого скликання від 5 грудня 2012 року затверджена комплексна Програма підтримки сім’ї та жінок Чернігівського району на 2013-2015 роки, затверджені заходи, визначені відповідальні та встановлені строки виконання.

   На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 березня 2013 року № 92, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 19 квітня 2013 року № 113 утворена Міжвідомча рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Виконавчим комітетам сільських та селищних рад рекомендовано утворити відповідні Міжвідомчі ради.

   Розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.01.13 року № 19 проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми покладено на сектор у справах сім’ї, молоді та спорту. Профілактична та консультаційна робота проводиться під час спільних виїздів сектору у справах сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, відділу освіти, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районного відділу міліції. Графік виїздів затверджується на початку року і визначає відповідальних осіб за транспортне забезпечення. Протягом 2015 року проведено 17 рейдів.

   З метою забезпечення підвищення рівня інформованості населення щодо засобів і методів, які використовуються торгівцями людьми, наслідків торгівлі людьми проведено круглий стіл «Попередження торгівлі людьми» із залученням секретарів сільських та селищних рад, заступників директорів загальноосвітніх закладів з виховної роботи, психологів, та соціальних працівників соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розповсюджені відеофільми відповідної тематики серед загальноосвітніх закладів району.

   30 квітня 2015 року на базі Чернігівського району проведено засідання за круглим столом «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Чернігівській області», в якому прийняли участь представники державних структур та громадських організацій, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, Куликівського, Козелецького, Ріпкинського, Чернігівського районів та міста Чернігова.

   Для фахівців із соціальної роботи Чернігівського районного центру для сім’ї, дітей та молоді проводився семінар - тренінг щодо нормативної бази Закону України «Про протидію торгівлі людьми». З метою привернення уваги громадськості до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків в районі проведена акція ”Жінки, знайте свої права”.

   В рамках акції спільно з відділом освіти, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 30 заходів (диспути, круглі столи, тренінги, тощо), в яких прийняли участь понад 300 учасників.

   Назад   15 Липня 2017 12:00

   Що на Вашу думку породжує хабарництво?