Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Загальна характеристика

  Назад

  Відділ освіти
  Чернігівської райдержадміністрації  Начальник відділу:Маханькова Тетяна Михайлівна

  Заступник начальника відділу:Демченко Олександр Олексійович

  Адреса: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48

  Телефон: 60-83-51


  ЗВІТ
  відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації за 2016 рік

  Станом на 01.01.2017 року в районі функціонує 42 загальноосвітні навчальні заклади: 26 – І-ІІІ ступенів (у т.ч. 2 гімназії, 5 навчально-виховних комплексів, 14 шкіл І-ІІ ступенів (у т.ч. 2 навчально-виховні комплекси ), 2 загальноосвітні школи І ступеня. З 01 вересня 2016 року призупинено навчально-виховний процес в Лукашівській ЗОШ І ступеня та Боровиківській ЗОШ І-ІІ ступенів у зв’язку з відсутністю учнів, Шестовицьку ЗОШ І-ІІ ступенів реорганізовано у ЗОШ І ступеня, оскільки згідно чинного законодавства з 1 вересня 2016 року загальноосвітні школи чисельністю менше 25 учнів не фінансуються з державного бюджету. Всі педагогічні працівники працездатного віку працевлаштовані в інших закладах освіти.

  У порівнянні з минулим навчальним роком учнівський контингент суттєво не змінився і складає 4073 учні.

  Навчально-виховний процес у школах району здійснюють 768 педагогів, серед них 2 заслужених вчителі України, 18 – мають педагогічне звання «Учитель-методист», 113 – звання «Старший вчитель», 32 педагогічні працівники нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти».

  Забезпечення різнобічного розвитку дошкільників відповідно до їх індивідуальних особливостей здійснюється у 29 дошкільних навчальних установах, з них 21 дошкільних навчальних закладів, 7 навчально-виховних комплексів. Враховуючи потреби населення та на виконання районної цільової програми розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки, у 2015 року відкрито дошкільні навчальні заклади у селах Кархівка, Рудка та Новий Білоус; відкрито додаткову дошкільну групу у Киїнському дошкільному навчальному закладі. Ведуться відповідні роботи по відкриттю дошкільного навчального закладу у с. Старий Білоус та відкриттю додаткової групи у Олишівському дошкільному навчальному закладі.

  Покращується рівень забезпечення комп’ютерною технікою та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес закладів освіти району. Всі загальноосвітні навчальні заклади забезпечені комп’ютерною технікою. Загальна кількість комп’ютерів у школах, не враховуючи застарілої техніки, становить 455 одиниць. Всі загальноосвітні школи району підключено до мережі Інтернет.

  Для підвищення якості навчального процесу за кошти обласного бюджету придбано кабінети фізики у М.-Коцюбнську гімназію (298 тис.грн) та Седнівський НВК (261 тис.грн), як заклад, що переміг у конкурсі опорних шкіл. Количівська та Олишівська ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках угоди МОНУ з Урядом Китайської Народної Республіки щодо поставки комп’ютерної техніки для загальноосвітніх шкіл отримали нові комп’ютери.

  У літній період 2016 року оздоровча кампанія пройшла організовано згідно розробленим планам. Відпочивальні послуги на базі загальноосвітніх навчальних закладів Чернігівського району надавали 35 пришкільних таборів, де відпочивало 2054 дитини в тому числі: 26 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 397 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 28 дітей-інвалідів. Шестеро дітей-сиріт оздоровлено у дитячому оздоровчому таборі «Електронік» села Снов’янка.

  Різними видами харчування 100% охоплено учнів району, з них гарячим харчуванням –3830 учнів (97%). Стовідсотково учні 1-4 класів харчуються безкоштовно за рахунок коштів місцевого бюджету з розрахунку 8 грн 20 коп за обід. У 2016 році функціонувала районна Програма забезпечення беоплатним харчуванням дітей із сімей учасників антитерористичної операції.

  Безкоштовними послугами перевезення користувалися 699 учнів. З них, шкільними автобусами - 636 учнів, рейсовими (за домовленістю із перевізниками) – 63 учні. Функціонуює 21 шкільний автобус, в т. ч. 1 автобус арендований. За рахунок співфінансування з районного та обласного бюджетів у район придбано новий шкільний автобус. У 2016 році безкоштовним перевезенням користувалися 38 педагогічних працівників сільської місцевості.

  Профільне навчання організовано за 6 напрямами (природничо-математичний, художньо-естетичний, суспільно-гуманітарний, філологічний, технологічний та спортивний), охоплено 358 (84,0%) учнів. Поглиблене вивчення окремих предметів запроваджено у 5 загальноосвітніх навчальних закладах (Гончарівська, М-Коцюбинська гімназії, Старобілоуська, ЗОШ І-ІІІ ступенів, Киселівський, Седнівський НВК) та становить 3,0% від загальної кількості учнів району. У Слабинській та Анисівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів організовано професійне навчання, де учні після закінчення навчання отримують свідоцтво водія транспортних засобів категорій “В’’, “С’’.

  Особлива увага приділяється дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю. У 2016-2017 навчальному році інклюзивні класи відкрито у М.Коцюбинській гімназії, Старобілоуській та Киїнській ЗОШ І-ІІІ ст.. У районі функціонує 1 інклюзивна дошкільна група на базі Киїнського ДНЗ. Для забезпечення надання якісних освітніх та реабілітаційних послуг дітям з особливими освітніми потребами, до інклюзивних класів введено посади асистентів учителів, у ДНЗ – асистент вихователя. Для кожного учня з особливими потребами, що навчаються у інклюзивних класах складений індивідуальний навчальний план, розроблена індивідуальна програма розвитку з урахуванням індивідуальних навчальних потреб кожного з учнів.

  Станом на 01 січня 2017 року у районі функціонує 2 позашкільні навчальні заклади: Центр туристсько-краєзнавчої творчості і Будинок школяра. Навчанням та вихованням охоплено 1388 учнів, що становить 34,9% від загальної кількості дітей шкільного віку (показник на рівні минулого року).

  Одним із головних завдань є впровадження програми енергоефективності, перехід на альтернативні види палива. У районі виготовлено ряд проектів на заміну вікон та дверей, заміну газових котлів на сучасні твердопаливні.

  Виготовлено проектно-кошторисну документацію для встановлення твердопаливних котлів в котельнях Іванівської та Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, виготовляється відповідна ПКД по капітальному ремонту котелень та встановленню твердопаливних котлів Ковпитської ЗОШ І-ІІІ ступенів та М.-Коцюбинської гімназії. Встановлено твердопаливні котли у Трисвятськослобідській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  Проведено роботи по заміні віконних блоків на сучасні енергозберігаючі у Жавинській, Роїщенській, Халявинській, Мньовській, Ведильцівській, Дніпровській, Количівській, Ковпитській, Шибирінівській, Краснянській загальноосвітніхй школах. Шкільну їдальню у Ведильцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів перенесено у головну будівлю, за кошти сільської ради їдальню оснащено сучасним обладнанням та меблями.

  За рахунок коштів ДФРР проведено реконструкцію каналізаційної системи та заміну вікон та дверей Хмільницького НВК і Гончарівської гімназії.

  За рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій проведено заміну частини вікон у Халявинській загальноосвітній школі на суму 112 тис. грн.

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?