Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси
      Адміністративно-територіальний устрій

      Назад

      Загальні відомості про Чернігівський район

      (станом на 01.07.2018)

      Площа - 254,8 тис.га. Чернігівський район є одним з найбільших в області. Його питома вага по території в області складає 7,8%.

      Відстань від м. Чернігова до м. Києва:

      залізницею 209 км;

      автошляхом 141 км.

      Географічні дані

      (станом на 01.07.2018)

      Територія району знаходиться в межах Придніпровської низини і являє слабоволокнисту морено-зондрову рівнину з загальним нахилом поверхні в Південно-Західному напрямку. Поверхня - низовинна слабохвиляста рівнина, подекуди розчленована долинами річок. Найбільші річки - Дніпро з Київським водосховищем, Десна з притоками Снов та Білоус.

      Клімат - помірно-континентальний.

      Ґрунти - в основному, дерново-підзолисті. Змішані ліси (сосна, береза, вільха, дуб, осика) займають 48,4 тис.га.

      Корисні копалини: є великі запаси піску, глини - у селі Роїще, торфу - у селі Смолин. Біля с.Смолин споруджено торфобрикетний завод, який щорічно виробляє 10 тис. тонн брикету.

      Кордони

      Межує з Ріпкинським, Городнянським, Менським, Куликівським, Козелецьким районами Чернігівщини. На заході (по р. Дніпро та Київському водосховищу) - з Чорнобильським районом Київщини та Гомельською областю Республіки Білорусь.

      Через район пролягають міжнародний автошлях Одеса - Санкт-Петербург, Південно-Західна залізниця.

      Адміністративно-територіальні одиниці

      (станом на 01.07.2018)

      Населених пунктів 124, в т.ч. селищ 4, сіл 120.

      Центр - м. Чернігів

      Місцевих рад 34, в т.ч. районна 1, селищних 4, сільських 29.

      Кількість ОТГ - 4: Гончарівська, Іванівська, Михайло-Коцюбинська, Олишівська.

      Найбільші населені пункти: селища Михайло-Коцюбинське, Седнів, Олишівка, Гончарівське, села Ковпита, Хмільниця, Анисів, Іванівка, Количівка, Киїнка, Трисвятська Слобода, Старий Білоус.

      Напрямки спеціалізації району:

      - у промисловості основні види продукції, яка випускаються підприємствами району: продукція деревообробної галузі;

      - у сільському господарстві: виробництво зернових і технічних культур з розвинутим тваринництвом.

      Населення

      (станом на 01.07.2018)

      Чисельність населення - 52,7 тис. чоловік, з яких проживають:

      у смт Гончарівське - 3503 чол.;

      у смт Михайло-Коцюбинське - 2935 чол.;

      у смт Олишівка - 1965 чол.;

      у смт Седнів - 1123 чол.

      Потенціал району

      (станом на 01.07.2018)

      Основною галуззю економіки району є сільськогосподарське виробництво, у якому працюють 96 сільськогосподарських підприємств. Далеко за межами району відомі ТОВ "Десна" із с.Боромики та ДП "ЛЕВОНА-С" із Седнева.

      Господарства спеціалізуються на вирощуванні зернових, картоплі, льону, овочів, кормових культур, виробництві молока і м’яса великої рогатої худоби, свинини та яєць.

      Триває будівництво нового переробного підприємства ПБП «ВИМАЛ» на території Новобілоуської сільської ради. Це буде найбільше підприємство в Україні по переробці картоплі, потужністю 1200 тонн на добу. Заплановано а даному підприємстві сторити більше ніж 160 робочих місць. На майбутньому підприємстві планується переробляти картоплю, наприклад, на пюре, а також виробляти крохмалепродукти для всіх сфер господарства — від продовольчої до фармацевтичної, як для внутрішнього так і для європейського ринку.

      Завершується робота по будівництву великого заводу з виробництва пластівців ТОВ «Добродія Фудз» у смт Михайло-Коцюбинське, на якому вироблятимуть не тільки вівсянку, але й різні пластівці - ячмінні, кукурудзяні, з пшона, пшениці, гороху, гречки, рису, жита і всілякі продукти на основі пластівців. Проектуванням заводу та інженерно-консультативними роботами займається компанія Buhler (Швейцарія), яка й забезпечує поставку необхідного технологічного обладнання. На підприємстві працює вже понад 50 жителів району, а через рік, після пуску нового цеху, ця кількість має зрости до 150.

      Назад


      Що на Вашу думку породжує хабарництво?