Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси

     Назад

     В Олишівці вшанували пам'ять видатного земляка Савченка-Більського

     З нагоди 100-річчя української революції та 150-річчя славетного нашого земляка Володимира Савченка-Більського в читальній залі Олишівської селищної бібліотеки відбувся захід - історичний портрет «Обличчя української історії - В.О. Савченко-Більський».

     Савченко-Більський був одним з нечисленних наших військових діячів, які самі заангажувалися в український національний рух ще перед визвольною боротьбою 1917 року. Він брав участь в діяльності українського конспіративного гуртка "Кобзар" в Севастополі ще від 23 червня 1907 року. Його військово-морська служба постійно проходила на Чорному морі, де він у 1917 році дослужився до посади командира Севастопольського флотського півекіпажу. Завдячуючи капітанові 1-го рангу Савченку-Більському, цей підрозділ швидко українізувався і став першою регулярною частиною майбутнього Українського Чорноморського флоту.

     Після утворення Української Центральної Ради організував і очолив Раду Української Чорноморської громади, активно проводив українізацію флотських екіпажів у Севастополі та Одесі.

     З 23 грудня 1917 року призначений директором канцелярії Морського секретарства Центральної Ради у Києві, з 05 січня 1920 року перебував поза штатом. Докладав багато зусиль для розбудови структур українського флоту. Засновував гардемаринські школи в Миколаєві, Севастополі, Кам'янці-Подільському. Підвищений у ранзі до контр-адмірала. Станом на 19 квітня 1920 року — начальник Морського генерального штабу УНР. З травня 1920 року — командувач Чорноморського флоту.

     Тож, олишівці зробили крок до осягнення нашої історії саме через призму сприйняття життя й діяльності, славетного земляка Володимира Олександровича Савченка-Більського, бо своїми подвигами й ділами він прославив олишівську землю. Він любив свою Батьківщину і свій народ, прагнув бачити його щасливим.

     Також 14 липня 2017 року в смт Олишівка відбулось погашення конвертів й і поштівок, присвячених 50-річчю встановлення в селищі пам`ятника Гетьману України Богдану Хмельницькому та 150-річчю уродженця Олишівки, генерал-хорунжего Військово-Морського флоту Української Народної Республіки Володимира Олександровича Савченка-Більського.

     Сувенірна туристично-поштова продукція випущена тиражем у 50 примірників коштами небайдужих до історії Чернігівщини краєзнавців. При погашенні у місцевому поштовому відділенні конвертів і поштівок, присвячених Володимиру Савченку-Більському, використовувались стандартні поштові марки "Фрегат "Гетьман Сагайдачний" та "100 років Української революції 1917-21 років" й каше-віньєтка у вигляді марок Підпільної пошти України 1951 та 1958 років, присвячених підняттю на кораблях Чорноморського флоту українського військово-морського прапора.

     До заслуг місцевої територіальної громади, та її голови особисто, слід зазначити, що пам'ятник Богдану Хмельницькому приведений у належний вигляд, постамент набув нового, сучасного вигляду. А от монументу відомому земляку, який стояв біля витоків відродження Українського Чорноморського військово-морського флоту, при наяваності багатьох інших памятників у Олишівці, в селищі досі немає. Проте, можливо, це питання часу.

     Сектор інформаційної діяльності та комунікацій
     з громадськістю апарату Чернігівської РДА

     Назад


     Що на Вашу думку породжує хабарництво?