Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси

     Назад

     Гідне життя залежить від кожного з нас

     Легалізація заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найприорітетніших напрямів роботи державної фіскальної служби.

     Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області акцентує увагу мешканців міста на тому, що нелегальна заробітна плата позбавляє громадян соціального захисту, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

     З метою виведення з «тіні» заробітних плат триває податкова реформа. Внесено численні зміни до податкового законодавства з метою зменшення податкового тиску на платників податків.

     Зокрема, починаючи з 1 січня 2017 року не оподатковуватиметься: сума сплачених роботодавцем за свій рахунок пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, якщо така сума не перевищує 15% нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується пенсійний внесок, але не більше 8000 гривень на місяць; дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеної (анульованої) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, не більше 800 гривень на рік; вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 800 гривень на місяць; при продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15,16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 160000 гривень.

     Фахівці Чернігівської ОДПІ звертаються до громадян з проханням вимагати від роботодавців виплати заробітної плати відповідно до законодавства. Адже кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення гідної пенсії.

     Також, більш відповідальніше повинні поставитися до цього питання і роботодавці, не порушувати вимоги законодавства, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата нелегальної заробітної плати передбачає також і кримінальну відповідальність та впливає на наповнення дохідної частини бюджету.

     Чернігівська ОДПІ

     Назад


     Що на Вашу думку породжує хабарництво?