Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://chadm.cg.gov.ua/old
back

Основні напрямки державної політики України протягом останнього часу

29 червня 2011

Протягом останнього часу основними напрямками зовнішньої політики України залишається проведення курсу на інтеграцію до Європейського Союзу, а також пошук і поглиблення взаємовигідних зовнішньоекономічних зв’язків з іноземними країнами-партнерами.

Зокрема, для України є дуже важливим повне виконання її зобов’язань перед Радою Європи. Про це Президент України Віктор Янукович заявив 21 червня ц. р. після зустрічі з Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу в Страсбурзі. «Для нас є дуже важливим і принциповим виконання тих зобов’язань, які брала Україна перед Радою Європи шістнадцять років тому», — сказав Глава держави. Президент відзначив, що у своєму виступі минулого року на сесії ПАРЄ пообіцяв: Україна докладе усіх зусиль, щоб значно просунутися у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Триває робота щодо наближення України до Європи шляхом лібералізації візового режиму з країнами ЄС. Президент України Віктор Янукович сподівається, що рішення про лібералізацію візового режиму між Україною та Європейським Союзом буде ухвалено до початку Євро-2012. Про це він сказав 17 червня ц. р. в інтерв’ю журналістам у Братиславі. «Ми крок за кроком рухаємося у питанні наближення рішення щодо вільного руху громадян України в Європу і громадян Європейського Союзу в Україну», — сказав Віктор Янукович. Президент нагадав, що сьогодні Україна працює над виконанням плану дій щодо лібералізації візового режиму. «Сподіваюся, ми завершимо цю роботу заздалегідь, до початку Євро-2012, що проходитиме у червні наступного року», — сказав Віктор Янукович.

Головним напрямком проведення внутрішньої політики залишається впровадження курсу реформ Президента України В. Януковича у таких важливих галузях, як охорона правопорядку, земельні відносини, медичне та соціальне забезпечення громадян, житлово-комунальне господарство.

Зокрема, серед нових пріоритетів реформування країни постає реформа правоохоронної системи. 16 червня ц. р. Президент України ініціював створення Експертної робочої групи для розробки Концепції реформування правоохоронної системи, про що він заявив на засіданні робочої групи з питань реформування кримінального судочинства. «Реформування має гарантувати демократичний громадський контроль за діяльністю цих органів», — сказав Президент. Особливе значення приділяється Президентом проведенню земельної реформи. Віктор Янукович сподівається, що Верховна Рада у вересні ц. р. розгляне всі законопроекти, необхідні для її проведення. Перебуваючи 16 червня ц. р. у Вінницькій області, він заявив: «Вчора ми практично погодили і Концепцію земельної реформи, і необхідні законопроекти. Я сподіваюся, що найближчим часом ці документи будуть розглянуті, пройдуть громадські обговорення в усіх регіонах України». Глава держави наголосив, що земельна реформа має відрегулювати питання оренди та продажу землі. «Ця реформа дасть можливість власникам паїв — а їх близько 6,5 мільйона — отримати справедливу ціну на оренду землі, а з часом буде можливість за їх (пайщиків) бажання під певні умови, як тільки вони будуть відпрацьовані, — і продати (землю). Але лише тут, у межах країни», — сказав Віктор Янукович.

Президент України Віктор Янукович вважає успішним початок реформування медичної сфери в Україні. Про це він сказав 15 червня ц. р. під час відвідин Черепашинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Вінницькій області. Глава держави позитивно оцінив перші результати медичної реформи в області, де цього року розпочато пілотний експеримент з реформування системи охорони здоров’я. «Те, що реформа розпочата, — добре. Медицина потребує серйозних змін — ця сфера сьогодні має серйозні проблеми, які треба вирішувати. Ми будемо робити все, щоб медичні послуги були якомога якіснішими і наблизили лікаря до людини», — сказав Президент.

У напрямі реформування житлово-комунального господарства України Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне утворити спеціальний державний орган для затвердження тарифів на ринку комунальних послуг, наголосивши на цьому 1 червня ц. р. під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України. «Минулого року ми прийняли цілу низку важливих рішень, наприклад, створити ціноутворюючий орган — національну тарифну комісію. Що зроблено? Аж нічого. Треба створювати спеціальний орган, який буде регулювати це питання. Так є скрізь у світі у сучасних державах», — заявив Президент. Віктор Янукович вкотре наголосив: тарифи мають бути єдиними у країні. «Не може бути такої строкатості між регіонами в цінах у житлово-комунальному господарстві. Не може бути, бо у нас єдині тарифні сітки, зарплата виплачується однакова» — додав Президент.