Чернігівська райдержадміністрація

Назад

Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Новини

  Назад

  19.05.2015

  Триває підготовка перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернігівщини

  На Чернігівщині, як і в країні загалом, розпочато процес реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. На сьогодні проходить його перший етап — підготовка перспективного плану формування спроможних територіальних громад. Пропозиції з районів та міст області до нього активно обговорюються як у самих громадах, так і на засіданнях робочої групи, утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

  18 травня на черговому засіданні робочої групи обговорили пропозиції до перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернігівської області. Участь у ньому взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, голова обласної ради Микола Звєрєв, відповідальні особи райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, які координують дані питання.

  — Чернігівщина виявила бажання бути пілотною областю у впровадження реформи місцевого самоврядування. На сьогодні стоїть завдання дуже в стислі терміни доопрацювати пропозиції до перспективного плану формування територіальних громад. Після цього голова обласної державної адміністрації відповідно до нормативно-правових актів винесе цей документ на розгляд сесії обласної ради,— підкреслив голова обласної ради Микола Звєрєв. Без цих планів, за його словами, громади не отримають фінансування на розвиток з Державного фонду регіонального розвитку.

  Під час засідання було заслухано інформацію представників районів щодо об’єднання територіальних громад. Озвучуючи пропозиції, вони наголошували на врахуванні специфіки області — маємо найбільшу територію та найменшу щільність населення. А Методика формування територіальних громад передбачає, в кінцевому результаті, забезпечення якісного рівня надання послуг для населення, зокрема, у сфері охорони здоров’я, освіти, культури соціального захисту та житлово-комунального господарства.

  Тому, було дано доручення деяким районам у дводенний термін доопрацювати пропозиції та надати їх до обласної ради на узагальнення. Наступним кроком буде виготовлення картографічних матеріалів та опрацювання проекту перспективного плану формування спроможної територіальної громади депутатами обласного рівня. А вже наприкінці травня цей документ буде винесено на затвердження сесії обласної ради.

  Департамент інформаційної діяльності
  та комунікацій з громадськістю
  облдержадміністрації

  14.05.2015

  Нарада з сільськими та селищними головами

  14 травня голова Чернігівської райдержадміністрації Віктор Корж та голова районної ради Анатолій Дуденко провели нараду з сільськими та селищними головами.

  Одним з ключових питань наради стало формування спроможних територіальних громад району. Віктор Корж ознайомив присутніх із концепцією та основними критеріями реформування, відповідно до яких здійснюватиметься об'єднання громад.

  В ході засідання обговорено попередній перспективний план, напрацьований напередодні робочою групою. Також керівництву сіл та селищ надані роз'яснення законодавчої бази з даного приводу.

  За результатами наради сформований проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернігівського району.  За інформацією відділу
  інформаційної діяльності та
  комунікацій з громадськістю
  апарату Чернігівської райдержадміністрації


  14.05.2015

  Питання об'єднання територіальних громад – розглянули на нараді

  13 травня голова Чернігівської райдержадміністрації Віктор Корж провів засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад.

  Під час наради розглянуто можливі варіанти об'єднання громад із врахуванням конкретних критеріїв відповідно до чинного законодавства. Присутні мали змогу висловити свої пропозиції та думки з даного питання. У ході обговорення неодноразово підкреслювалась важливість створення самостійних та фінансово спроможних територіальних одиниць.

  Віктор Корж також проінформував присутніх про те, що жителі окремих населених пунктів Козелецького району виявили бажання приєднатися до Олишівської територіальної громади.

  За результатами зустрічі складено попередній перспективний план формування територіальних громад району, який винесений на обговорення з сільськими та селищними головами вже на 14 травня.  За інформацією відділу
  інформаційної діяльності та
  комунікацій з громадськістю
  апарату Чернігівської райдержадміністрації


  08.05.2015

  Перспективні плани формування територій громад розробляються відкрито –
  це принципова позиція, - В’ячеслав Негода

  Перспективні плани формування територій громад областей мають розроблятися Облдержадміністраціями відкрито та з максимальним залученням усіх учасників реформи: представників громадськості, органів місцевого самоврядування, експертів всеукраїнських профільних асоціацій, депутатів місцевих рад та народних депутатів від областей.

  Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час online-наради Мінрегіону, Асоціації районних та обласних рад за сприяння Асоціації міст України з представниками облдержадміністрацій щодо процесу розроблення проектів перспективних планів формування територій громад, стану функціонування регіональних офісів реформ, плану заходів та завдань щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

  — Сьогодні головне завдання полягає не втому, щоб за будь-яку ціну встигнути розробити перспективні плани до якоїсь конкретної дати, а в тому, щоб реформа була правильно сприйнята тими, заради кого вона робиться, тобто мешканцями кожного населеного пункту, кожної області країни, — підкреслив В’ячеслав Негода.

  За його словами, ситуація дійсно складається таким чином, що задля успішності реформи сформувати спроможні громади бажано до місцевих виборів.

  — Але це не означає, що перспективні плани будуть розроблятися закрито, без інформування громадськості, обговорень та консультацій. Відкритість - це принципова позиція, - зазначив він.

  Заступник Міністра порадив керівництву облдержадміністрацій активізувати роботу, в тому числі і за допомогою експертів Офісів реформ, щодо проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед представників місцевого самоврядування та населення.

  — Ми хочемо бачити оперативне висвітлення кожного кроку щодо розробки та затвердження перспективних планів не лише на офіційних інформаційних ресурсах Облдержадміністрацій, а й у широкому колі регіональних ЗМІ, — сказав В’ячеслав Негода.

  Заступник Міністра анонсував також проведення 14-15 травня в Мінрегіоні навчального семінару «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад», на який запрошено по два представники від кожної області, які надалі братимуть активну участь у проведені інформаційно-роз’яснювальної роботи в своєму регіоні.

  Як повідомлялося, в Україні стартував процес об’єднання громад і розпочали роботу Офіси реформ, які надаватимуть організаційну, консультативну, інформаційну допомогу облдержадміністраціям у питаннях створення територіальної основи місцевого самоврядування на базовому рівні.


  08.05.2015

  Графічну частину проекту Перспективного плану виконуватиме профільний інститут

  Графічну частину проекту Перспективного плану формування територій громад областей виконуватиме Науково-дослідний інститут геодезії і картографії на основі інформації, наданої облдержадміністраціями. Про це поінформувала заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади - начальник відділу з питань територіальної організації влади Мінрегіону Людмила Даменцова під час online-наради Мінрегіону, Асоціації районних та обласних рад і Асоціації міст України з представниками облдержадміністрацій та регіональних офісів реформ щодо процесу розроблення проектів перспективних планів формування територій громад, стану функціонування регіональних офісів реформ, плану заходів та завдань щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

  — Згідно з Методикою формування спроможних територіальних громад, проект перспективного плану розробляється в електронному та паперовому вигляді та включає графічну частину, що відображає межі спроможних територіальних громад, їхні потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, які увійшли до їх складу, а також паспорти спроможних територіальних громад. Наразі існує домовленість Мінрегіону з Науково-дослідним інститутом геодезії і картографії про те, що всю технічну роботу щодо графічної частини проекту перспективного плану виконуватиме Науково-дослідний інститут геодезії і картографії, - повідомила Людмила Даменцова.

  За її словами, вихідними даними для розробки Інститутом графічної частини проекту перспективного плану буде інформація, надана облдержадміністраціями (робочими групами), а саме: назви спроможних (об’єднаних) територіальних громад; коди КОАТУУ на назви населених пунктів – адміністративних центрів спроможних територіальних громад; коди КОАТУУ та назви існуючих сільських, селищних, міських рад, які входять до території об’єднаної громади.

  — Таким чином ми сформуємо єдиний підхід до підготовки та внесення на розгляд Уряду проекту Перспективного плану формування територій громад областей. Відповідного листа Мінрегіон вже надіслав до облдержадміністрацій, - зазначила Людмила Даменцова.


  07.05.2015

  Практичні аспекти розробки проекту перспективного плану
  формування спроможних територіальних громад

  Про формування спроможних територіальних громад йшлося під час одноденного семінару для керівників апаратів райдержадміністрацій, керуючих справами виконавчих апаратів міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, організованого Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Захід проведено 7 травня 2015 р. на виконання статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відповідного доручення голови обласної державної адміністрації Валерія Куліча. Участь у відкритті семінару взяли керівник та фахівці Офісу реформ в області Ярослав Жиденко, Євген Помеленко, Микола Силенко та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

  Насамперед керівники апаратів райдержадміністрацій, керуючі справами виконавчих апаратів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад ознайомилися з порядком дій щодо формування територіальних громад відповідно до методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 214.

  У процесі подальшої роботи у форматі зустрічі за «круглим столом» та ділової гри учасники семінару опановували окремі аспекти з підготовки проектів перспективних планів формування спроможних територіальних громад: ведення фінансових розрахунків, робота з картами, організація інформаційної кампанії з громадськістю та складання паспорту спроможної територіальної громади.

  Усі учасники семінару отримали відповідні методичні матеріали з вищезазначених тем.  06.05.2015

  В області розробляється перспективний план об'єднання територіальних громад

  В Україні розпочато процес реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Це передбачає досягнення стійкого економічного ефекту за умови гармонізації пріоритетів влади та громади.

  У рамках Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», Мінрегіоном та Асоціацією міст України в усіх областях держави створені «Офіси реформ». До складу кожного з них входить керівник та чотири експерти.

  6 травня в облдержадміністрації відбулась презентація Чернігівського відділення офісу. Як розповів його керівник Ярослав Жиденко, основна мета діяльності — розробка перспективного плану створення спроможних об’єднань територіальних громад. Згідно з методикою формування територіальних одиниць, громади самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування мають забезпечити належний рівень надання послуг. Зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо. План матиме рекомендаціний характер. До початку червня його буде винесено на розгляд обласної ради, після чого він має бути поданий на затвердження до КМУ.

  За інформацією Ярослава Жиденка, територіальні громади після об’єднання, перш за все, отримають фінансові переваги — 60% від ПДФО, 100% податку на нерухомість та землю залишатимуться на місцях. Укрупнені об’єднання матимуть можливість отримувати кошти на реалізацію різних інфраструктурних проектів та залучати допомогу від країн ЄС. У результаті цього процесу в області має утворитись, в залежності від фінансової спроможності, від 60-ти до 80-ти територіальних громад.

  Тому на даному етапі, за словами керівника чернігівського відділу, дуже важливим напрямком діяльності офісу є інформування влади на місцях та заохочення громади проявляти ініціативу у вирішенні питання з ким вони хочуть об’єднатись.

  Про свою діяльність офіс інформуватиме громадськість на сторінках офіційного веб-сайту обласної державної адміністрації, де вже створено рубрику «Офіс реформ» та розміщено методичні і довідкові матеріали.  Департамент інформаційної діяльності
  та комунікацій з громадськістю
  облдержадміністрації

  30.04.2015

  Інформаційний семінар з організації роботи Офісів реформ

  Асоціація міст України, в рамках Проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), провела у Києві дводенний Інформаційний семінар з організації роботи Офісів реформ.

  У заході взяли участь керівники Офісів реформ та їх команди з 23 регіонів України.

  Перший день семінару було присвячено вирішенню організаційно-кадрових питань, другий – презентації аспектів децентралізації, обговоренню методики формування спроможних громад, питанням організації роботи регіональних офісів з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади.

  Привітавши учасників засідання, Виконавчий директор АМУ М.Пітцик запросив до слова заступника Міністра регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства В.Негоду. Він детально розповів про статус, завдання та функції Офісів реформ.

  Зокрема пояснив, що на першому етапі Офіси реформ надаватимуть організаційну, консультативну, інформаційну допомогу облдержадміністраціям у питаннях створення територіальної основи місцевого самоврядування на базовому рівні.

  «Створення спроможних територіальних громад шляхом їх добровільного об’єднання потребує посиленої уваги з боку всіх зацікавлених сторін – з боку влади, органів місцевого самоврядування, громад. Відповідальні за проведення цього процесу на місцях є саме облдержадміністрації. І їх першим помічником у цій роботі – від розробки проекту перспективного плану формування територій громад до їх затвердження сесіями обласних рад - буде саме Офіс реформ», - прокоментував В.Негода.

  Він підкреслив, що час на підготовку планів обмежений. До червня, крім підготовки проектів перспективних планів, вони мають пройти всебічні консультації з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їх асоціаціями.

  «Важливо вчасно, до червня місяця, підготувати та затвердити перспективні плани. Без них регіони не зможуть отримувати фінансування на розвиток з Державного фонду регіонального розвитку. А взагалі весь процес формування спроможних територіальних громад має бути завершений у вересні. Планується, що чергові місцеві вибори, які згідно Конституції України мають відбутися 25 жовтня, будуть проведені вже на новій територіальній основі», - поінформував В.Негода.

  М.Пітцик поінформував працівників Офісів реформ про проблеми місцевого самоврядування та потреби у впровадженні децентралізаційних реформ. Також він детально зупинився на кроках, які вже зроблені, та перевагах, що отримають об’єднані громади (завантажити презентацію: «Децентралізаційна реформа в Україні»).

  Презентації учасникам представили експерти АМУ:

  • директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ О.Слобожан - «Бюджетна децентралізація» (завантажити презентацію)

  • аналітик АМУ Я.Рабошук – «Реформування місцевого самоврядування в галузях управління земельними ресурсами та містобудування» (завантажити презентацію)

  • директор Центру комунікацій та зв’язків з громадськістю М.Юрченко – «Комунікації та забезпечення підтримки реформи» (завантажити презентацію)

  • заступник директора Центру аналізу та розробки законодавства В. Пархоменко – «Результати опитування громадської думки» (завантажити презентацію)

  Далі директори офісів представили свої команди та доповіли про стан готовності Офісів до роботи з розробки перспективних планів.

  Найближчими днями будуть проведені прес-конференції спільно з керівництвом облдержадміністрацій для регіональних та місцевих ЗМІ.

  Представник АМР США наголосив на важливості заходу, відзначивши, що за короткий час багато зроблено і є надія, що результати будуть позитивними.

  Нагадаємо, 16 квітня Мінрегіон та АМУ підписали Меморандум про співробітництво у впровадженні реформи місцевого самоврядування. Згідно угоди Мінрегіон надає організаційну та методичну підтримку Офісам реформ та забезпечує їх співпрацю з обласними державними адміністраціями. АМУ в рамках Проекту «ДІАЛОГ» здійснює фінансову підтримку діяльності керівників та експертів Офісів та розробляє рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо практичної реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».  Інфографіка: «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: просто і доступно про реформи»  Інфографіка: Соціологічне дослідження АМУ щодо підтримки реформ

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?