Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси   Звіти

   Назад

   Звіт за результатами роботи за І півріччя 2017 року

   Головною метою та ключовим завданням Чернігівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2017 рік є надання соціальних послуг сім’ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть їх самостійно подолати.

   Категорії сімей (осіб), які в звітному періоді охоплені соціальними послугами:

   • одинока матір (батько);

   • постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації:

   у т.ч. внутрішньо переміщені сім'ї;

   • сім'ї учасників АТО;

   • сім'ї, в яких є ризик соціального сирітства;

   • матері, які мали намір відмовитися від новонародженої дитини;

   • сім'ї, члени яких перебувають / перебували у конфлікті з законом;

   • сім'ї, яких торкнулася проблема ВІЛ;

   • сім'ї, де є алко/наркозалежні члени родини;

   • сім'ї, де один чи кілька членів мають інвалідність;

   • сім'ї опікунів / піклувальників;

   • особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

   • сім'ї, яким призначена державна допомога при народженні дитини.

   • сім'ї, діти в яких перебувають в інтернат них закладах.

   Протягом звітного періоду на обліку перебувало 319 сімей (784 дитини), що опинились в складних життєвих обставинах, здійснено 112 початкових оцінок потреб дітей та їх сімей, соціальним супроводом охоплено 28 сімей в яких виховується 69 дітей. Спеціалісти Центру залучають до роботи з сім'ями, працівників органів місцевого самоврядування, закладів освіти, охорони здоровя, представників правоохоронних органів.

   Соціальною роботою охоплено 87 родин, члени яких беруть участь в антитерористичній операції з метою визначення основних потреб та проблеми родин та надання спектру необхідних соціальних послуг.

   У звітному періоді відбулося 2 засідання координаційної ради з питань соціального супроводу сімей та осіб, які опинились в складних життєвих обставинах.

   На території Чернігівського району функціонувало 10 прийомних сімей в яких виховувалось 20 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу - виховується 6 дітей даної категорії.

   Фахівцями із соціальної роботи проводились просвітницько-профілактичні заходи серед дітей, молоді, їх батьків та вчителів, щодо безпеки спілкування в соціальних мережах. На сьогоднішній день гостро постає проблема суїцидальних випадків серед дітей та підлітків. В соцмережах існують «групи смерті», де підлітків схиляють до самогубств. Психологом центру надавались рекомендації батькам, як вберегти свою дитину від «смертельної гри». Відповідні заходи проводились в смт.Олишівка, с.Н.Білоус, с. Редьківка.

   Щовівторка спеціалістами центру проводяться профілактично – просвітницький заходи щодо попередження скоєння повторних злочинів підобліковими Чернігівського районного сектору ЧМВ з питань пробації правопорушень та повторних злочинів. Соціальними послугами охоплено 43 особи даної категорії їм надана соціально-психологічна підтримка, визначені проблеми та шляхи їх подолання.

   При пологовому відділенні Чернігівської ЦРЛікарні діє Консультаційний пункт, що здійснює соціальну роботу, спрямовану на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальну підтримку вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми. Протягом поточного року одна жінка відмовилась від новонародженої дитини.

   Тісна співпраця ведеться з обласними закладами соціального обслуговування: у звітному періоді влаштовано 1 родину (2 дітей) до Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги та 1 родину (3 дітей) в Чернігівський обласний центр матері і дитини «Батьки й дитина разом».

   Назад   15 Липня 2017 12:00

   Що на Вашу думку породжує хабарництво?