Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Звіти

  Назад

  Звіт за результатами роботи за І півріччя 2016 року

  Головною метою та ключовим завданням Чернігівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі - Центр) на 2016 рік є надання соціальних послуг сім’ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть їх самостійно подолати.

  Для вирішення соціально-економічних проблем, що стосуються дітей, молоді, сімей, жінок, подолання кризових ситуацій є раннє виявлення родин, які опинились в складних життєвих обставинах, забезпечення підтримки сімей, які потрапили в складні життєві обставини, соціальний супровід сімей; сприяння створенню сімейних форм виховання дітей - сиріт, супроводження прийомних сімей; соціально – психологічна реабілітація дітей та молоді з функціональними обмеженнями; надання соціальних послуг та соціальний патронаж неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі, умовно засуджених, надання соціальних послуг тимчасового переміщеним громадянам та особам, які мобілізовані / демобілізовані на військову службу в зону проведення антитерористичної операції.

  Протягом звітного періоду на обліку перебувало 296 сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, з них соціальним супроводом охоплено 52 сім'ї в яких виховується 120 дітей. Працівники Центру залучають до роботи з сім'ями, працівників органів місцевого самоврядування, закладів освіти, охорони здоровя, представників правоохоронних органів.

  Кількість сімей (осіб), які в першому півріччі 2016 року охоплені соціальними послугами:

  • одинока матір (батько) - 77;

  • постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації - 161:

  у т.ч. внутрішньо переміщені сім'ї – 23;

  сім'ї учасників АТО – 158;

  • сім'ї, в яких є ризик соціального сирітства – 56;

  • матері, які мали намір відмовитися від новонародженої дитини – 1;

  • сім'ї, члени яких перебувають / перебували у конфлікті з законом – 51;

  • сім'ї, яких торкнулася проблема ВІЛ – 3;

  • сім'ї, де є алко/наркозалежні члени родини – 66;

  • сім'ї, де один чи кілька членів мають інвалідність – 79;

  • сім'ї опікунів / піклувальників – 9;

  • особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 34;

  • сім'ї, яким призначена державна допомога при народженні дитини – 30.

  Протягом року на території Чернігівського району функціонувало 11 прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу, в яких виховувалось 24 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування. Соціальним супроводженням охоплена родина переселенців з м. Донецька, в якій виховується 3 прийомних дітей, що проживають в с. Редьківка в найманому житлі.

  Спеціалісти Центру забезпечують соціальне супроводження прийомних сімей в ході якого прийомним батькам надаються психологічні, соціально-економічні, інформаційні та інші соціальні послуги. Працівники відвідують прийомні родини за встановленим планом чи за потребою, контролюють виконання прийомними батьками плану соціального супроводження та дотримання умов договору про організацію діяльності прийомних родин, попереджають про зміни, які відбуваються в житті сімї. Велика увага приділяється створенню необхідних умов проживання прийомної дитини, для повноцінного її розвитку та виховання, звертають увагу прийомних батьків на виявлення та сприяння розвитку творчих здібностей дитини.

  У звітному періоді відбулося 2 засідання координаційної ради з питань соціального супроводу сімей та осіб, які опинились в складних життєвих обставинах. Обговорювались питання щодо механізмів співпраці відділів та служб районної державної адміністрації, взаємоінформування з питань сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Проводиться робота з сім’ями в яких існує загроза "виходу" дітей із сім’ї. Спеціалісти Центру постійно проводять інформаційні заходи щодо формування позитивного іміджу інститутів сімейного влаштування дітей-сиріт, роз’яснення щодо специфіки різних форм сімейного влаштування, формування позитивної громадської думки щодо сімейного влаштування.

  Консультаційним пунктом при пологовому відділенні здійснювалась соціальна робота, спрямована на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальна підтримка вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми. Проведено 13 заходів для вагітних жінок. Надано 48 послуг 30 жінкам. Протягом цього року одна жінка мала намір відмовитись від новонародженої дитини, завдяки проведеній роботі мати змінила всій намір і забрала дитину.

  Дієвими партнерами Центру у наданні допомоги сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах є громадські організації, зокрема: Чернігівська християнська місія «Милосердя та духовне відродження», Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

  Протягом звітного періоду Центром здійснювалась соціальна підтримка родин, члени яких призвані на проходження військової строкової служби в лави Збройних сил України та призвані на військову службу під час часткової мобілізації для виконання обов'язків в зоні АТО, з метою визначення основних потреб та проблеми родин та надання спектру необхідних соціальних послуг. Протягом півріччя роботою охоплено 138 родин даної категорії, яким надавалися соціальні послуги.

  Також охоплені соціальною роботою сім'ї з дітьми, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, соціальні послуги надавались 23 родинам, в яких виховується 28 дітей.

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?