Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Новини

  Назад

  15 червня 2015 року

  Узгоджено остаточний варіант перспективного плану формування територіальних громад Чернігівщини

  — Процес об’єднання територіальних громад має проходити виключно за принципом добровільності. Позиція обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій носитиме лише рекомендаційний характер. Не треба «через коліно» ламати місцеві громади, — на цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч 15 червня під час чергового засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Чернігівщини. У засіданні взяв участь голова обласної ради Микола Звєрєв.До обговорення доопрацьованих пропозицій, що надійшли з районів та міст регіону, були також запрошені керівники депутатської фракцій, голови постійних комісій обласної ради та представники територіальних громад.

  Валерій Куліч звернув увагу присутніх на те, що питання прийняття перспективного плану формування спроможних територіальних громад розглядалось у п’ятницю на засіданні Ради регіонального розвитку при Президентові України. Глава держави, зокрема підкреслив, що цей план не є кінцевим розподілом, а стимулом для об’єднання буде економіка і формування власного бюджету.

  — Перспективний план дасть змогу зробити економічні розрахунки. Право формувати власний бюджет і податкову базу отримають лише об’єднані громади, — акцентував керівник облдержадміністрації.

  Протягом останніх двох тижнів в усіх громадах області тривало обговорення пропозицій до перспективного плану.

  Крім того, представники «Офісу реформ», органів виконавчої влади продовжували інформаційно-роз`яснювальну роботу серед населення щодо переваг формування самодостатніх територіальних громад відповідно до чинного законодавства та положень методики. За результатами проведених консультацій, громадських обговорень було доопрацьовано проекти перспективних планів формування територій громад районів, міст та подано на чергове засідання робочої групи.

  Кінцевим результатом сьогоднішнього засідання став узгоджений варіант проекту перспективного плану формування територій громад області. Вже завтра його подадуть на схвалення до обласної ради. І цілком можливо, що до кінця тижня цей план затвердять депутати обласної ради на позачерговій сесії.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

  11 червня 2015 року

  У райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи щодо формування спроможних територіальних громад Чернігівського району

  У засіданні також взяв участь депутат обласної ради Анатолій Заліський. Вела засідання керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Куриленко.

  Робоча група вирішувала питання щодо кількості створених на базі району спроможних територіальних громад.

  Відповідно до наданих робочій групі пропозицій від сільських, селищних голів та членів робочої групи в районі планується сформувати 11 спроможних територіальних громад.

  У обговоренні питання, винесеного на порядок денний, активну участь взяв депутат обласної ради Анатолій Заліський, голова районної ради Анатолій Дуденко, депутати районної ради Лариса Юрченко, Олександр Мисюра, Василь Клюка, Микола Кудрик, Гончарівський селищний голова Віталій Рудник, Старобілоуський сільський голова Микола Нехай та Рад.Слобідський сільський голова Юрій Соколенко.

  За результатами засідання робочою групою одноголосно було прийнято рішення направити до офісу Реформ проектну документацію щодо формування в Чернігівському районі 11 спроможних територіальних громад.

  За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

  08 червня 2015 року

  На часі перспективи формування територіальних громад

  Сьогодні в райдержадміністрації відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад району, яке провів голова районної державної адміністрації Віктор Корж. На засіданні також були присутні депутати обласної ради Віктор Лазар, Анатолій Заліський та Сергій Биконя.

  Голова райдержадміністрації ознайомив учасників зібрання з основними положеннями Закону України від 3 березня 2015 року «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким регулюються відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання громад сіл, селищ та міст, а також нагадав принципи формування об’єднаних громад, що визначені спеціальною методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України 8 квітня п.р.

  Віктор Корж зазначив, що у сільських, селищних радах району пройшли обговорення запропонованих робочою групою кількох проектів формування територіальних громад та надані відповідні пропозиції робочій групі.

  Учасники робочої групи та запрошені обговорили всі можливі варіанти формування спроможних територіальних громад, враховуючи пропозиції, надані сільськими, селищними радами та місцевою асоціацією рад Чернігівського району «Ради Полісся». Свої бачення щодо формування нових громад району висловили депутати обласної ради Віктор Лазар та Анатолій Заліський, депутати районної ради Олександр Мисюра, Михайло Артюх, Василь Клюка, Микола Кудрик, Юрій Мушкетик, керуюча справами районної ради Ірина Кудрик, начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Потапенко, Гончарівський селищний голова Віталій Рудник.

  Після обговорення питання порядку денного учасники зібрання вирішили зупинитися на створенні 11 територіальних громад району.

  За результатами засідання Віктор Корж дав доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації детально опрацювати визначену робочою групою ініціативу, провести відповідні розрахунки до наступного засідання робочої групи.

  За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

  Під час засідання Громадської ради при райдержадміністрації обговорили питання децентралізації державної влади

  02 липня ц.р. відбулось спільне засідання Громадської ради та робочої групи з питань обговорення Конституції України щодо децентралізації влади, яке провели голова Громадської ради Наталія Надирова за участю заступника голови райдержадміністрації Лідії Гаєвської.

  В ході зустрічі присутні переглянули презентаційні матеріали відповідного спрямування та обговорили проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Начальник юридичного відділу та по роботі із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації Тетяна Шара надала розяснення учасникам заходу стосовно змін до Конституції України в рамках децентралізації державної влади.  Триває загальнодержавне обговорення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади

  15 травня під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада, на якій обговорили Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Участь у нараді взяв заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман.

  Відкриваючи нараду, Володимир Гройсман зазначив, що очікує від регіонів сприяння у всебічному обговоренні громадськістю Концепції реформування. За його словами, чим всеохопнішим стане обговорення її засад, тим якіснішим буде саме реформування.

  Основою Концепції реформування влади є її децентралізація, забезпечення інтересів громадян на відповідних територіях, узгодження інтересів держави та територіальних громад, недопущення монополізації влади. Власне це є партнерством влади і громади.

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке є координатором реформи, пропонує необхідні законодавчі зміни прийняти вже до кінця поточного року, з початком 2015 року розпочати перехідний період, а у жовтні вже провести вибори на новій територіальній основі.

  Регіони активно підключилися до обговорення основних положень Концепції. Представники областей озвучили низку зауважень та пропозицій, які, на їхню думку, мають бути враховані при внесенні змін у законодавство. Зокрема, втілюючи нові принципи функціонування територіальних громад, не допустити нерівномірного розвитку регіонів, проводити місцеві вибори на мажоритарній основі, законодавчо закріпити високі стандарти у всіх сферах життєдіяльності громад, започаткувати інститут муніципальної міліції ті інші.

  Непоодинокою виявилася думка представників регіонів про те, що деякі ініціативи можна починати втілювати зараз, не чекаючи, коли стартуватиме реформа, оскільки ці зміни в суспільстві та економіці назріли давно і є вкрай необхідними.

  Врахувавши усі коментарі представників регіонів, Володимир Гройсман подякував за активну позицію областей та участь у розробці, обговоренні та вдосконаленні шляхів втілення Концепції. Наостанок він наголосив, що ця реформа є найфундаментальнішою, яка по своїй суті об’єднує уряд і громаду.

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?