Чернігівська райдержадміністрація
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
Анонси  Позашкільна освіта

  Назад

  Веселкова мозаїка позашкілля

  Вагомою складовою освітнього простору нашої держави є позашкільна освіта, яка спрямована на розвиток особистості, талантів, розумових та фізичних здібностей дитини, задоволення її потреб у професійному становленні та професійній підготовці.

  Результативною виявилась робота гуртків Центру туристично-краєзнавчої творчості щодо участі у районних етапах, обласних конкурсів, акцій, експедицій краєзнавчого спрямування. Фундаментом для написання роботи на кожен конкурс, акцію є дослідницько-пошукова робота, яка стала невід’ємною частиною роботи гуртків Центру. Для написання робіт гуртківці під керівництвом керівника гуртка досліджують історію рідного краю, знайомляться з визначними місцями, з непересічними особистостями обраного населеного пункту. Тим самим вихованці мають змогу показати свої вміння, застосувати раніше набуті знання.

  Так, у 2013 року було підведено підсумки обласного етапу щорічної Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України», в якому взяли 8 робіт від гуртків закладу. За висновками суддівської комісії обласного туру п’ять робіт гуртків Центру визнано лауреатами, а дві краєзнавчо-дослідницькі роботи:

   «Малі села – великі проблеми. Козероги» творчої групи історико-краєзнавчого гуртка «Краєзнавець» на базі Смолинської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник Галушко Надія Іванівна) та

   «Крізь плин віків до сьогодення… Село Старий Білоус» вихованців географо-краєзнавчого гуртка «Краєзнавець» на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Пньковська Катерина Сергіївна) були визнані переможцями як обласного так і Всеукраїнського турів зазначеної експедиції.

  За попередніми висновками суддів цього року три роботи від гуртків закладу було визначено переможцями обласного туру:

   одноденний туристично-краєзнавчий маршрут «До гостинного села Бігач» (експедиційний загін туристично-краєзнавчого гуртка «Мій рідний край» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Седнівського НВК (керівник: Луговський С.В.));

   нарис-опис: «Моя маленька Батьківщина - Анисів» (пошукова група гуртка «Юні музеєзнавці» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Анисівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник: Звонник М.М.));

   нарис-опис: «Улянівка – моє рідне село» (пошукова група учнів історично-краєзнавчого гуртка «Історики-краєзнавці» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Улянівського НВК (керівник: Рослік Н.Ф.). Ще дві роботи гуртків закладу стали лауреатами обласного туру зазначеної експедиції.

  Плідною виявилась участь учнівських колективів закладу у обласному турі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина - Україна»: з семи надісланих на обласний тур робіт, одна робота стала переможцем («Киїнське весілля» авторської групи еколого-краєзнавчого гуртка «Горизонт» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник: Кузьменко Богдана Миколаївна), а дві – визнано лауреатами.

  Показові результати отримали гуртки Центру, приймаючи участь у обласній історико-краєзнавчій акції «Духовні святині Чернігівщини» (шість з восьми надісланих робіт стали лауреатами); обласному історико-краєзнавчому конкурсі учнівської молоді «Священна пам’ять війни», присвяченого 70-річчю визволення Чернігівщини від фашистських загарбників» (дві роботи вихованців Центру стали лауреатами обласного туру).

  Педагоги-позашкільники постійно приймають участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики, де мають змогу продемонструвати свої творчі напрацювання. Цей рік не став винятком, за підсумками суддівства 2 роботи з 4 поданих на обласний етап стали переможцями (розробка краєзнавчо-екскурсійного маршруту «Подорож містечком над Сновом» автор Борисенко Н.С., «Методичні рекомендації щодо підготовки екскурсій та юних екскурсоводів у шкільному музеї» автор Паньковська К.С.), а одна – лауреатом (методичні рекомендації «Використання мультимедійних технологій на заняттях еколого-краєзнавчого гуртка» автор Кузьменко Б.М.).

  Також, Центр туристично-краєзнавчої творчості котрий рік поспіль співпрацює з Інститутом історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету, щодо проведення літньої етнографічної практики. Ґрунтовну допомогу студентам з питань збору етнографічного і краєзнавчого матеріалу, спілкування зі старожилами надає керівник етнографічного гуртка закладу Ковальчук Ганна Михайлівна.

  Не секрет, що багато в чому робота закладу залежить від вдало підібраного педагогічного колективу. В Будинку школяра особлива увага приділяється кадровому питанню,а саме залучення майстрів народної творчості, професіоналів вищого гатунку до роботи з вихованцями. Так вже шостий рік плідно працює Черниш Світлана Анатоліївна – народна майстриня, що передає свої знання дітям і надихає їх до творчості, вже 4 роки функціонує гурток художньої обробки деревини «Народні промисли» під керівництвом народного майстра Скрипко Сергія Олександровича, 4 роки і ляльковому театру «Ромашка» який працює при Седнівському НВК, допомагає молодшим школярам освоювати театральне мистецтво Відмінник освіти Коробко Валентина Михайлівна. Активна та творча робота театральної студії «Мальва» перед усім заслуга керівника гуртка , режисера Чернігівського обласного драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка Шумейко Тетяни Володимирівни. До роботи в закладі залучено знаного художника Черниша Андрія Андрійовича, що є керівником гуртка образотворчого мистецтва «Арт-студія» на базі Седнівського НВК, Рубан Аллу Анатоліївну, відому в області майстриню з виготовлення народної ляльки, що є керівником сувенірної майстерні «Берегиня».

  Допомагаємо і при працевлаштуванні студентам педагогічного університету. А з початку року прийнято на роботу нових, але вже знаних в місті та області спеціалістів, це і декоратор та фітодизайнер Зайцева Катерина Вікторівна, і художниця добре відома у Чернігівському районі Дорошенко Наталія Михайлівна. Невід’єною частиною роботи Будинку школяра та показником діяльності є участь гуртківців в районних,обласних,всеукраїнських конкурсах. Так за 2013 рік вихованці закладу отримали близько 30 відзнак. Особливо хотілося б відмітити Обласний конкурс «А я просто Українка», де честь району відстоювала дійсно талановита Музиченко Олена.

  Є чим пишатися і вихованцю гуртка «Столяр» Малошенку Миколі, його творчий проект «Вентилятор - наближена модель біплана І-153 «Чайка» на обласній виставці – конкурсі науково - технічної творчості «Наш пошук і і творчість – тобі, Україно!»,присвяченій Року дитячої творчості був відмічений грамотою за участь, цілком випадково даний експонат потрапив на Всеукраїнський етап конкурсу, де і здобув призове 3-тє місце. Наставник Миколи, Грищенко Володимир Олексійович, вже не перший рік з своїми учнями приймає участь в конкурсах науково-технічного напрямку, і з кожним роком роботи вражають технічністю виконання.

  Ще однією перемогою на Всеукраїнському рівні може похвалитись вихованка гуртка соломоплетіння «Соломинка» Гринь Катя, дівчинка у своєму юному віці здобуває вже другу перемогу на Всеукраїнському етапі. Першою перемогою стала участь у Всеукраїнському конкурсі «Український сувенір», а восени цього року робота Каті «Родинне дерево» здобула 3-тє місце на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

  Щороку на обласному фестивалі країн Європи євроклуб «Оріон», яскраво представляє свою роботу. Вихованці клубу неодноразово ставали переможцями та призерами фестивалю.

  П

  редставники євроклубу «Оріон» були запрошені на міжнародний фестиваль «Під веселкою дружби»,що проходив у столиці України, де представили соціальний проект «Євроконект».

  Обласний етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2014» Дипломом за зайняте ІІ місце відмічено роботу Топіха Світлани Володимирівни, що містила методичні матеріали з досвіду роботи євро клубу «Оріон».

  Щорічно Обласний палац дітей та юнацтва проводить фестиваль"Поліський зорепад."Уномінаціі пошуково-дослідницька робота перше місце здобули Сергієнко І. та Нікітенко А.(КоханевичС.П.), третє місце у вокальному жанрі Обайкіної Анастасї, третє місце у хоровому жанрі тріо «Світанок», у декоративно-прикладному напрямку Ширай Марію за зайняте перше місце та Рака Євгена за зайняте третє місце.

  Вся робота позашкільних закладів чернігівського району направлена і буде надалі спрямовуватись на розвиток творчих здібностей дітей та на урізноманітнення дозвілля шляхом участі в конкурсах, акціях, фестивалях та екскурсіях.

  Назад  06 Липня 2017 08:48
  21 Травня 2017 10:00
  Жалобний захід із вшанування пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятного знака на території Халявинської сільської ради Чернігівського району (20-ий кілометр Гомельського шосе). Початок о 10:00.

  28 Квітня 2017 09:30
  27 Квітня 2017 15:00
  27 Квітня 2017 10:00
  26 Квітня 2017 12:00
  26 Квітня 2017 10:00
  25 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 11:00
  24 Квітня 2017 09:00
  10 Березня 2017 13:00
  09 Березня 2017 11:00

  Що на Вашу думку породжує хабарництво?